Καλυτερο Αντιβιωτικο!

το computer active εχει προσφορα full version download του AVG Anti-Virus 7.5 Professional.
http://www.computeractive.co.uk/avg/index

αλλα εγω προτεινω τη free version tou bitdefender
http://www.bitdefender.com/site/Downloads/

Αvast + Firewall Comodo και δεν περνάει μύγα…Θέλει πολύ παραμετροποίηση για να δουλέψουν σωστά , αλλά κάνουν πολύ καλή δουλειά…Κάθε εξάμηνο βάζω και το Spybot να καθαρίσει τα περίεργα…:slight_smile:

Τι εννοεις? Εχω ηδη εγκατεστημενο το avast. Μπορω απλα να βαλω το Comodo και το αφηνω να παιζει?
Αν οχι υπαρχει κανα βιντεο στο youtube να με βοηθησει?

paidia mhn psaxnete allo…ENA einai to atnibiotiko…NOD 32 kai ypoklunomai sthn au8entia ths etairias…

Μαλον δεν εχεις κατεβασει την ελληνικη εκδοση ε

Tο Panda νομίζω …Το nod 32 θα ελεγα μεχρι χθες …αλλα-γα%^%%νη προπαγανδα- τελικα τρο Panda είναι απροσπέλαστο:wink:

[quote="“tolkki,post:45,topic:4116”]

Μαλον δεν εχεις κατεβασει την ελληνικη εκδοση ε[/quote]

μαλλον δεν εχει παει ποτε σε τσοντοsite η δεν εχει internet…

To NOD 32 είναι κομπλέ! Από κει και πέρα βάλτε το NoScript plug in στον Mozilla και ξεχάστε τα πάντα… :stuck_out_tongue:

Bρήκα μια τσαμπατζίδικη έκδοση του NOD32, από την άλλη έχω στο λαπτοπ φορτομένο το Norton Antivirus το οποίο χρυσοπλήρωσα κιόλας. Τι μου προτείνεται, να αλλάξω ή όχι?

αλλαγή antivirus μπορεί αν χρειαστεί και φορμάτ …

αλλαγή νορτονα ΣΙΓΟΥΡΑ !!!

Το Νορτον ειναι πολυ βαρυ και δε το χρησιμοποιω πλεον.Ασε που πληρωνεις κερατιατικα…
Οσο για τη δωρεαν εκδοση του NOD αυτη εχω κι εγω σε 3 κομπιουτερ και δεν εχω προς το παρον κανενα προβλημα.

(Στα 2 εχω να κανω ενα χρονο φορματ ε :wink: )

Ευχαριστώ παιδιά:wink:

εγω προχτες βρηκα τζαμπα το Kaspersky Version 7.0.1.321 σε ενα forum κι ενω ειχε καμποσα keys μεσα κι ορισμενα ηταν ηδη πιασμενα, καταφερα και βρηκα μερικα που ηταν free, εβαλα ενα ειπε οκ, μετα εκανα restart τον υπολογιστη και μολις το ξανανοιξα μου λεγε οτι το key εγινε blacklisted στα καλα καθουμενα :?
το ξαναδοκιμασα αλλη μια φορα με διαφορετικο αλλα εγινε παλι το ιδιο. δε ξερω αν εγω κανω κατι λαθος, αυτη τη στιγμη εχω μεινει χωρις antivirus, αμα εχει κανεις κανα καλο κι οχι πολυ βαρυ για τον υπολογιστη ας μου δωσει plz.

nod32…καθολου βαρυ και ευκολο στην εγκατασταση…

ευχαριστω και για τη γρηγορη απαντιση! :slight_smile: το κατεβασα σε free trial αλλα δυστηχως μετα απο κανα μηνα θα πρεπει να βρω pass κλπ ή να αλλαξω παλι…

Συνεχιζω να επιμενω σε avast. Απλα τα σπαει. Το εβαλα και στον σταθερο πλεον και με το που εβγαλα το F-Secure και εγκατεστησα το avast 1) αρχισε το computer να τρεχει τοσο που λεω κολλησε κανα οφελημο μικροβιο (:stuck_out_tongue: ) και 2) με το πρωτο σκαν εντοπισε 5 ιους ενω το F-Secure επι 2 μηνες σε καθε σκαν ελεγε no malware found. Η κατι τετοιο τελος παντων…

Λοιπον, το προηγουμενο που ειχα κατεβασει ελιξε και τωρα θα ψαξω να βαλω free trial του avast. αν εχει κανενας password κλπ για κανονικη version ας δωσει plz.:slight_smile:

+1 πλιζ :slight_smile:

Παντως το οτι πολλες κριτικες λενε ασχημα σχολια για το avast μου φαινεται αστειο…Οι περισσοτερες “ερευνες” (:roll:) εχουν το F-Secure στην πρωτη πενταδα, το οποιο μεχρι πριν καμια δυο βδομαδες που το εβγαλα μου ειχε κρεμασει το pc, αντιθετα με το avast που το pc πεταει…

Εμενα το Avast μου χαλασε το Pc οπως και ενος φιλου μου!ΜΟυ εβγαλε παραθυρο VIrus detected εκανα scan και μου εσβησε ενα αρχειο απο το System32.:thumbdown: Το ιδιο και στον φιλο μου!