Αχ μωρε, χιλια συγγνωμη

Δεν σας καταλαβαινω.
Εγω σε ενα παιδι που με επρηζε και δεν μου εκανε το παραμικρο κλικ, γυρισα και του ειπα ‘‘ΔΕΝ.ΣΕ.ΘΕΛΩ.’’ και μετα το επαιζε ετοιμος αυτοχειρας και χαλια και χωμα και τηλεφωνα με αποκρυψη για καψουροτραγουδα και μαλακιες.
Μια φορα μονο δοκιμασα να μην πω κατι ευθεως και να το παω οσο πιο λαου μπορω, και αρχισαν τα χειροτερα. Μεχρι και απειλη να κατεβασει καραμπινα απο το παταρι να αυτοκτονησει μου πεταξε.
:expressionless:
True story.

Τελικα τι σκατα θελετε δεν καταλαβαινω.
Εγω τα λεω οπως τα νιωθω και αι αυτοκτονηστε.
Βλακες.

Εσυ εισαι γνωστη χαζογκομενα.

εδιτ

ΕΠΙΣΗΣ.
Δεν υπαρχει πραγμα που μου τη σπαει πιο πολυ απο το να με κερναει ο αλλος. Ειναι ομορφη κινηση μια φορα, δυο φορες, αλλα ρε μαγκα μου λεφτα εχω ευτυχως, νιωθω οτι με λυπασαι και διαφυλασσεις την οικονομικη μου κατασταση.

στο έντιτ

πείτε με χαζό, πείτε με παλιομοδίτη, σεξιστή μπλα μπλα μπλα αλλά μου είναι εξαιρετικά δύσκολο όταν βγαίνω με την κοπέλα μου να την αφήσω να πληρώσει και σίγουρα αποκλείεται να με κεράσει

δεν έχω πρόβλημα με όσους δεν το κάνουν αλλά πιστεύω ότι είναι επιλογή του καθενός και εγώ αυτό νιώθω…θύμα? ίσως αλλά και πάλι αυτό νιώθω αυτό κάνω.

τώρα αν μια μου πει ότι αυτό δεν της αρέσει καθόλου και να το σταματήσω φυσικά και θα το σεβαστώ αλλά γενικώς δεν μου βγαίνει το να πηγαίνουμε για καφέ και να της λέω όταν έρχεται ο λογαριασμός 5 ευρώ για σένα εε δεν! αυτά

αν σε πούμε καπιτάλα, θα παρεξηγηθούμε? :stuck_out_tongue:

εεε δεν μπορούσα να τα βάλω και όλα είναι στο μπλα μπλα αυτό :roll:

αλλά θαρρω πως θα συνεχίσω να ζω και μετά απο αυτό:p

κοιτα να δεις πως παει…

ολο αυτο το θεμα οτι ο αντρας πληρωνει ειναι καταλοιπο αλλων εποχων, οταν ο αντρας ηταν ο κουβαλητης και η γυναικα δεν εργαζοταν.

Αλλα ειναι πολυ πολυ υποκριτικο σημερα, οταν κ καλα η γυναικα λιγο η πολυ εχει χειραφετηθει, να περιμενει απο τον αντρα να της πληρωσει τον καφε, το φαι, το σινεμα, τις διακοπες κλπ. Κ αν καποια στιγμη για τον Α η Β λογο ο αντρας έχει καποιο οικονομικο προβλημα???

Τι εννοεις δε νιωθεις καλα???γιατι??? τι διαφορετικο εχει η κοπελα σου απο εσενα?? Κ προφανως δεν ζητας απο τον αλλο να σου δωσει λεφτα οταν ερχεται ο λογαριασμος. Νταξει εξαρταται και πως ειναι δομημενη η σχεση σας… αλλα το θεωρω λογικο να κανει η αλλη την κινση να βγαλει λεφτα.

Τωρα αμα περιμενει να πληρωνει ο αντρας παντα, νταξει προσωπικα δεν ειναι του στυλ μου σαν ανθρωπος…

Eννοείται ότι κερνάμε ε.

Πιο συχνά όταν θέλουμε να τη ρίξουμε, πιο αραιά κατά τη σχέση, πάντα όμως σε λογικά πλαίσια ώστε να μην είμαστε κορόιδα.

Αλλά προπάντων όχι κακομοιριές. Ή είμεθα άντρες ή δεν είμεθα διάολε.

  1. “πιο συχνα οταν θελουμε να την ριξουμε”

υποβιβαζεις δηλαδη την κοπελια απεναντι σου σε μια περιπτωση που εξαρταται απο εναν οικονομικο παραγοντα αν θα “πεσει” ή όχι???

  1. “αραια κατα τη σχεση” : δηλαδη εδεσες τον γαιδαρο???:lol::lol: εσυ κερασμα δεχεσαι απο την κοπελα???αν οχι γιατι??

  2. για να μην παρεξηγηθω, προφανως κερναω κ γω, οχι ομως γιατι το επιβαλει καποιος δηθεν κωδικας “ανδροπρεπειας” ή το savouir vivre του φλιρτ… οπως δεχομαι με την ιδια ευχαριστηση που το κανω κερασμα απο την κοπελα…

Μα όχι, ποτέ δε θα το έκανα αυτό. Ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια είναι το I respect your feelings as a woman and a human

Γιατί νομίζεις ότι παχαίνει ο κόζμος κατά τη σχέση? :lol:

:lol::lol::lol:

ρεσυ δεν διαφωνώ και ναι είναι κατάλοιπο άλλων εποχών αλλά απο την άλλη αυτό μου βγαίνει και εννοείται ότι πάντα κάνει κίνηση και δεν είναι κυρούλα που απλά καθεταί και περιμένει πάντα να πληρώσεις εσύ. Και να σου πω την αλήθεια δεν είναι και ότι πάμε σε εστιατόρια με γαλλική κουζίνα το πολύ πολύ για κανένα καφε η τίποτα τέτοιο μιλάμε. Αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω είναι ότι ούτε το περιμένει ούτε το απαιτεί αλλά αυτό συμβαίνει, δηλαδη πάντα θα κάνει την κίνηση αλλά…

και επειδή δεν είναι μόνο οι γυναίκες περίεργα όντα αυτό που λες δηλαδή αμα συνεχώς περίμενε να πληρώνω κλπ τότε ναι θα με πείραζε αλλά εδώ μιλαμε ότι κάθε φορά λεει εστω και απο ευγένεια αν θες να πληρώσει αλλά και αρκετές φορές με έχει κεράσει εκείνη για γιορτές κλπ. Από την άλλη ξέρω κοπέλες που είχα βγει μια φορά και είχαμε παει σε κλαμπ και τα αγοράκια της παρέας τα οποία φαντάσου δεν είχαν και σχέση η δεν είχαν και ελπίδα για κάτι και οι μουλάρες ούτε που κάναν κίνηση να πληρώσουν και τα αγοράκια μου είπαν ότι πάντα αυτό γίνεται κα είναι και νορμάλ…εεε εκεί έφριξα:wink:

καλα τα λεει ο κσ9

και νταξει αλλο να ειναι καμια μουλαρα και να καθεται εκει μεχρι να πληρωσεις εσυ (πραγμα που με τσαντιζει απιστευτα και αμα δω τιποτα τετοιο ξεκοβω γρηγορα γιατι δειχνει κωλοχαρακτηρα), αλλα τις περισσοτερες φορες δεν μπορω να μην πληρωσω εγω, απο ευγενεια και μονο, παροτι ειναι καταλοιπο απο αλλες εποχες κτλ

Κανα καφε, ποτο ναι, μην κολλατε, κεραστε…5-10-20 ευρω δεν λενε μια, περιμενει δεν περιμενει η οποια γκομενα να πληρωσεις.

μην κολλατε εκει.

και οι μουλαρες που περιγραφεις ακομα ψαχνουν τον ιπποτη με το λευκο GTI (μεχρι τον επομενο).

Οσο για το θεμα μας, το σε βλεπω σαν φιλο εχει πολυφορεθει, το’χουμε μαθει, και τις περισσοτερες φορες εχει καταληξει (τουλαχιστον στην περιπτωση μου) στο να τρωμε την καλλυτερη τους φιλη ετσι για σπασιμο. :p:har:

Ναι… Δυστυχώς αυτό συμβαίνει…:yes:
Τυχαίνει να έχω ακούσει ακραίες σεξιστικές απόψεις από γυναίκες … :frowning:

:lol: Τι πέρασες!!!.. χαχαχαχααχαχα :lol:

και τι μου θύμησες…#-o

Πάντως κι εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα λέω ό,τι αισθάνομαι κ ό,τι σκέφτομαι…
γιατί μόνο έτσι θα είμαι ήσυχη , δηλαδή αν είμαι ειλικρινής με τον άλλον.
( κι αυτός μαζί μου φυσικά… :wink: )
γιατί αυτό που μας τρελαίνει σ’αυτά τα θέματα είναι όταν δεν ξέρουμε την αλήθεια,
ή όταν ξέρουμε πως αυτό που μας λέει ο άλλος είναι ψέμα. ( [-X ίσως το 2ο είναι χειρότερο…)

κοιταχτε, εξαρταται παντα απο το ατομο πως θα το χειριστεις
δεν ειναι ολα το ενα και το αυτο…απλα ειναι καποιοι που ειναι μαλακες σε αυτα τα θεματα και οτι και να κανεις θα ειναι απο πισω σου.πες του ενα αντε και… , και τελειωσε το θεμα.αν συνεχιζει να σε ενοχλει φωναξε καναν αδερφο η κανα φιλο και ξεμπερδεψες.
παντως εχουμε πολλες μοιραιες γυναικες στο φορουμ μας :stuck_out_tongue:

επισης ειχα ενα γνωστο που εκανε και καλα τον αυτοχειρα για χαρη μιας και η χαζη το πιστευε ενω φαινοταν απο μακρια οτι αυτος το κανει για πλακα-_-

Δεν κανουμε τετοιες πλακες. Προκειται αλλωστε για μεγιστη μαλακια.

Σε σχέση με τα προηγούμενα που λέγατε περί κερασμάτων. Μου έχει τύχει να βγω με κάποια η οποία πλήρωσε την ώρα που πήγα τουαλέτα…#-o Ένιωσα πολύ άσχημα παρότι ξέρω ότι δε μπορούσα να κάνω και τίποτα…

Η φαση θα ηταν να εφευγε την ωρα που πηγες τουαλετα.Χωρις να πληρωσει.

Παίζει και να το προτιμούσα… :stuck_out_tongue:

όχι ρε.Δεν πειράζει που σε κέρασε,συμβαίνουν αυτά.Αμα νιώθεις άσχημα αλλά δεν έχεις λεφτά για να κεράσεις πχ καφέ,κέρασε την ένα τσιγάρο.Βέβαια μετά θα σε κοιτάει με ένα γλοιώδη και υποτιμητικό τρόπο αλλά εσύ στο κάτω κάτω πρόσφερες ένα κέρασμα8) :stuck_out_tongue:

θελω να μεινω λιγο μονη…χαχαχ!αυτα ειναι…αυτο το “λιγο” δεν προσδιοριζουνε και περιμενουμε σαν μλκες!