Αχ μωρε, χιλια συγγνωμη

Έλεος, σε λίγο θα κάνουν έρευνα για να αποδείξουν ότι οι γυναίκες πράγματι δεν ξέρουν τι θέλουν, την ίδια στιγμή που υπάρχουν ομάδες που ψάχνουν παντού λεφτά να αγοράσουν δεξί μπακ της προκοπής :!:

και αριστερο χαφ και επιθετικο:p

Όν τόπικ:
Γιατί το “Εισαι πολυ καλος για μενα/Δε σου αξιζω” να φοριέται πάντα και παντού; Είμαι ο μόνος που νομίζω ότι δεν μπορεί να περάσει σαν δικαιολογία μετά τα 13;

Εγώ αναρωτιέμαι, αν σου πει μια γυναίκα “Είσαι πολύ καλός για μένα” και εσύ την κλωτσήσεις εκείνη τη στιγμή στο καλάμι, θα αλλάξει άποψη; Το έχει δοκιμάσει ποτέ κανείς;

Υπάρχουν ορισμένες που μπορεί και να γουστάρουν τότε…

αν αλλάξει άποψη δεν ξέρω, εσύ πάντως κόκκινη κάρτα και 4 αγωνιστικές οφφ θα τις έχεις σίγουρα! :p:p

Χαχαχαχαχαχχα δεν το χω κάνει ρε γαμώτο…
Αλλά έτσι κι αλλιώς αυτή τη δικαιολογία την έχω ακούσει μόνο μια φορά παλιότερα. Πάντως από φίλους κτλ φοριέται πολύ…
Βασικά, άμα στο πει αυτό κοπέλα, πρέπει να της κάνεις τη ζωή κόλαση. Όχι απλά μια κλοτσιά. Να παραβιάζεις το σπίτι της και να της αλλάζεις θέση στα έπιπλα, γράφοντας με μπογιά στον τοίχο: ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ή κάτι αντίστοιχο, μέχρι να κλειστεί σε ίδρυμα ή να πέσει από το μπαλκόνι.

με το σαουντρακ ΜΠΑΝΤ ΜΠΟΗΖ ΙΙ να παιζει

Μα είναι λογικό να είναι αυτή η συχνότερη ατάκα και για αυτό δε φταίνε οι γυναίκες. Οι άνδρες φταίνε και ο τρόπος που τις προσεγγίζουν οι περισσότεροι. Αφού δε λένε στην άλλη με τρόπο πως βαριούνται να ακούσουν τι έκανε όλη μέρα και όχι μόνο κάθονται και τα ακούνε (κι ας σκέφτονται από μέσα τους για το χθεσινό πιτόγυρο, που τους έκανε το στομάχι χάλια και τώρα πρέπει να κρατηθούν για να μη γίνουν ρεζίλι) αλλά στο τέλος ζητάνε να μάθουν και περισσότερα! Ποια τα άγχη της κοπέλας, πώς ήταν οι προηγούμενες σχέσεις της (και όπου λένε και κάμποσες φορές τη φράση “ε όχι, αυτό δεν ήταν σωστό”) και ένα κάρο ακόμα πράγματα που οι ίδιοι τα βαριούνται. Και δε μιλάμε για όταν γνωρίζουν τις φίλες της. Ό,τι κι αν είναι (σαχλοκούδουνα, τσουλάκια, πανηλίθιες, αδιάφορες) όλοι λένε “μου άρεσαν πολύ οι φίλες σου”.

Όταν οι μισοί άντρες μπροστά στις γυναίκες που τους αρέσουν υποκρίνονται πως είναι ο γκέι άνδρας φίλος που πάντα έψαχνε η άλλη, λογικό και να τρώνε τη χυλόπιτα με αυτή τη φράση. Αφού ρε φίλε δεν ξέρεις ποια η διαφορά ανάμεσα σε σιέλ και γαλάζιο. Γιατί μπροστά της και καλά έχεις άποψη;

Για να το παιξουν cool και συζητησιμοι …

Αυτό είναι η μία όψη. Η άλλη είναι πως δε θέλουν να φάνε τώρα τη χυλόπιτα και θέλουν να ελπίζουν πως κάτι θα αλλάξει στο μέλλον αν το παίξουν κάτι διαφορετικό από ότι είναι και συνεχίσουν να είναι κοντά της.

Το πιο αστείο είναι πως άπειρες φορές, έχω πετύχει περιπτώσεις φίλων που το έπαιζαν “φίλοι”, δίχως να έχουν πάρει χαμπάρι πως το ενδιαφέρον ήταν αμοιβαίο, και όταν εξέφρασαν τα συναισθήματα τους, στο τέλος είχε περάσει τόσος πολύς καιρός που η κοπέλα είχε ξενερώσει και δεν ενδιαφερόταν. Και μετά αναρωτιόντουσαν γιατί τους είπαν “σε βλέπω σα φίλο”…

Έλα μωρέ τώρα. Δε μιλάμε για τον κάθε πέφτουλα. Μιλάμε για μία σχέση που τουλάχιστον ο ένας το βλέπει σοβαρά. Δε νομίζω να πιστεύεις ότι όλοι κάθονται και λένε μαλακίες ή δεν ενδιαφέρονται για το πως πέρασε τη μέρα του το άτομο που έχουν δίπλα…
Εγώ μιλάω για την περίπτωση που εσύ κάνεις τα ΠΑΝΤΑ σωστά, βγαίνεις και λίγο μαλάκας στην άλλη για να μην την πρήξεις με τη γκρίνια σου και μετά “δεν της αξίζεις”. Καταρχήν δε στέκει αυτό με βάση τη λογική. Εφόσον σε επέλεξα μωρή γελάδα, και ας είσαι σαν τη Θάνου ξέρωγω, σημαίνει πως αυτό θέλω. Νιώσε.

Το αν ενδιαφέρονται για το πως πέρασε τη μέρα της είναι παράδειγμα. Άλλοι ενδιαφέρονται κι άλλοι όχι. Και φυσικά είναι συνάρτηση του πόσο καλά την ξέρεις την άλλη. Μη μένεις στο παράδειγμα. Θα μπορούσε να είναι κάτι άλλο το παράδειγμα. Π.χ. το να λες πως δεν ήταν κακή η ερωτική κομεντί που είναι η αγαπημένη της ταινία, ενώ βαριέσαι θανάσιμα τις ερωτικές κομεντί και εκεί το είχες κλείσει νωρίς. Το να προσπαθείς με τα ψέματα να την πείσεις πως θα μπορούσατε να κάνετε παρέα και να είστε φίλοι, είναι αυτό που λέω.

ΥΓ. Δεν υπάρχει το “τα ΠΑΝΤΑ σωστά” :stuck_out_tongue:

ΥΓ2. Πιστεύω στη φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Μην παρεξηγηθεί η τελευταία πρόταση

ΥΓ3. Και εννοείται παραμένει άθλια ατάκα το “σε βλέπω σα φίλο” :p. Το λόγο που υπάρχει ως ατάκα αναλύω

το σε βλεπω σαν φιλο = εισαι ασχημος και δεν γουσταρω…νομιζουν οτι δεν το ξερουμε δλδ??ενας φιλος της προαλες…μετα απο καιρο πηρε το θαρρος να μιλησει σε μια κοπελα οτι την θελει κτλπ…και αυτη ρε αν ειναι δυναμον,γυρναει στον ουρανο,λεει ενα ωραια μερα εχει σημερα με υφακι και φευγει…die like a dog Μωρη.

:lol3::lol3::lol3:

περα απο πλακα παντως νομιζω πως η καλυτερη απαντηση στο “δεν μου αξιζεις” ειναι καλαμια.

πσ: οντως υπαρχουν γκομενακια που τα λενε αυτα η’ ειναι αστικος μυ8ος?

οντως… εμενα μου το εχουν πει και στην αγγλικη …

:lol::lol::lol::lol: κατι ειχα ακουσει αλλα δεν η8ελα να το πιστεψω
dx to “ειμαι αλλου” παιζει να ειναι true οποτε το βγαζω εξω απο τις ακυρες ατακες

Όντως μερικές φορές ισχύει, αν και πολλές άλλες τυχαίνει απλά η ίδια να είναι “αλλού γι’ αλλού” που λέμε. :stuck_out_tongue:

:-s

:lol::lol::lol::lol:(για το σποιλερ)
για το υπολοιπο,οταν ειναι “αλλου για αλλου” απλα δεν ασχολεισαι.εντ οφ στορυ και στ’@@@ σου(δεν πιστευω να φαω κανενα :ban:)

Εγώ λέω ότι απλά δεν είναι δύσκολο να υπάρχει ειλικρίνεια. Δεν είπα να γυρίσει και να σου πει ο άλλος: Είσαι ΧΑΛΙΑ, αλλά να σου πει τουλάχιστον, απλά, δεν παίζει.

Το τα πάντα σωστά προφανώς και δεν υπάρχει, στο μέτρο του δυνατού εννοούσα.

Μπορώ να σου στείλω φώτο από σμσ.