Βοήθεια για εύρεση κομματιών

ρε γκαιζ ειχα κατεβασει καποτε απο το λαιμ γαιρ ενα κομματι που ειχε ονομα:Slipknot-Iowa αλλα δεν ειναι αυτο ουτε καν slipknot ειναι!!!αν μπορει καποιος να με κανει αντ στο μσν να του το στειλω και ισως μπορει να με βοηθησει!!ευχαριστω
godsmack16@windowslive.com

Ωραιος ο Τsints!Γαμησε το προγραμματακι, καταφερα τελικα μετα απο πολυ καιρο να βρω αυτο:
http://www.youtube.com/watch?v=rDjAN8sKb1A
Το ακουγα απ τα βιντεακια των ΑΜΑΝ και δεν ηξερα πως το λενε οπως και αλλα που χουν και τα ψαχνω αλλα το προγραμμα δε τα βρηκε.:-/

http://www.youtube.com/watch?v=ol_75jFEpck

αυτό είναι το classico από το Pick Of Destiny…αλλά δεν μπορώ να βρω το αυθεντικό κομμάτι…για help λίγο την κατάσταση!Ευχαριστώ!


Now playing: Amorphis - Sign
via FoxyTunes

Ποιο απόλα?Παιζει τουλαχιστον 5 διαφορετικα κομματια

εε εγώ ξέρω μόνο αυτό, που είναι και στην ταινία…λέει ότι είναι του Bach, αλλά δεν μπορώ να το βρω …:-k:-k
δεν ξέρω κατά πόσο σε βοήθησα…:-k:-k


Now playing: tenacious d - Classico
via FoxyTunes

οοοο danke μαν!Σε Ευχαριστώ πολύ!:):):slight_smile:


Now playing: Bach: Bourree in e-minor
via FoxyTunes

Και αυτο για να φτασεις σε οργασμο :smiley:

οκ έφτασα σε οργασμό ναι, τα κατάφερες!πάω να κατεβάσω δισκογραφία bach τώρα…κάπου θα βρω…
πωπωπω με έψησες τώρα για κλασική!


Now playing: Ian Anderson - Bouree
via FoxyTunes

θα σου προτεινα να κατεβασεις πρωτα το Requiem απο Mozart για αρχη με μαεστρο τον Ηerbert von Κarajan και μετα Bach

έχω κάποια κομμάτια, αλλά θα το ψάξω όπως μου είπες…ευχαριστώ και πάλι και για ότι άλλο προτίνεις πες μου!:smiley:


Now playing: VA - 090. Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem (K. 626) - Domine Jesu Christe
via FoxyTunes

Ωραια.Ειχα ακουσει κατι απο Hatebreed που ελεγε στο ρεφρεν κατι ΟU! FUCKERS OU! OU!
Πως λεγεται ο τιτλος?
LIVE FOR THIS ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΕΙ…

γεια χαρα

ακουω στον rock.fμ τον τελευται καιρο ενα τραγουδι ρε παιδια και ενω εχω πιασειi σχεδον ολα τα lyrics , ο,τι συνδιασμο και να κανω στο googlε δεν βγαζει το τραγουδι , βγαζει κατι ακυρα !παραθετω κατω μερικα lyrics , αν μπορει καποιος που ξερει να βοηθησει! .

"Circles , we are going around , around in Circles "

" find the words to say goodbye , but you dont remember the lie "

" Find the words to say goodbye , circle is out as the gasoline runs out "

" Pass through the lie and say goodbye , circle is out as the gasoline runs out "

pls helpppppppp !!! pio einai to onoma tou song ? :S

edit το βρήκα

To άκουσα στο Freedom στα πεταχτά. Γυναικεία φωνητικά, μουσική rock/goth/ καταστάσεις, γαμάτες και κιθάρες και μουσική, στα κουπλέ, κάποιος να λέει διάφορα,με εφε ασυρμάτου - ίσως ήταν απο ταινία - , και το μόνο που πρόλαβα, ν’ακούσω στο ρεφραίν, την τύππισα να λέει, God, I can fly so high…η φωνή της μου θύμισε λιγάκι Mortal Love.

Καμια ιδέα ;

Μήπως ο τύπος με τα εφφε λέει “this is the living…the living of the dead”?

και η κοπελιά τραγουδάει
“Looking up the sky, Oh God I?d love to fly?”?

Αν ναι τότε μιλάμε για το κομμάτι Living του Ελληνικού γκρουπ Transistor, απο το φανταστικό άλμπουμ “Τhings you miss when you blink” που κυκλοφόρησαν πέρισυ. Ότι καλύτερο άκουσα τελευταία απο την εγχωρια σκηνη. Θα ακουστουν πολύ περισσότερο στη συνέχεια καθώς, θα παιξει ένα καινουριο τους κομμάτια στην διαφήμιση της Λακτα.
Σορυ αν κάνω λάθος, αυτο μου θύμισε ο στίχος. Έγω πάλι δεν βρίσκω με τίποτα το τραγουδί του Stuntman, πολύ σπάσιμο νευρων όμως…

και εγώ αυτό θα έλεγα:!:

(να σημειωθεί ότι ο ντράμμερ τους είναι ο τραγουδιστής των Τσοπάνα Rave, και στο μπάσο ο μπασίστας των Τσοπάνα Rave)

Μάγκες αυτο ειναι, ευχαριστω πολυυ ρε !!!

στη ταινια “Ακαδημια Πλτωνος”, ο Καφετζοπουλος στο μπαλκονι και ο Αλβανος αδερφος του στο σπιτι του , ακουνε ενα κομματι (βασικα ενα σημειο ειναι)με ηλεκτρικη που ΚΑΤΙ μου θυμιζει αλλα ΔΕΝ μπορω να σκεφτω τι.

Ενυουαν?

το βρηκα

Ενστρο

Γειά σε όλους!!
Stuntman έψαχνα και εγώ καιρό τον τίτλο του κομματιού που ψάχνεις και σταθερά οι παραγωγοί του rockfm δεν αναφέρουν… Είναι το Cirles από τον Simon Bloom, Έλληνας παρακαλώ! Ελπίζω να βοήθησα!
Bye bye :slight_smile: