Παρελάσεις

Πιστεύετε ότι πρέπει να καταργηθούν ως φασιστικά κατάλοιπα , ή να διατηρηθούν ως ένας φόρος τιμής στους νεκρούς.

Nα διατηρηθούν… Δε με ενοχλούν, ούτε με προσβάλλουν

Δεν έχω πρόβλημα.Περρισσότερο ανυσηχώ για το τί διδάσκεται στα σχολία και για εθνικιστικά μυνήματα,παρά για τις παρελάσεις.Το να αγαπάς και να τιμάς το τόπο που μένεις άλλωστε,δεν σημαίνει ότι μισείς τους υπόλοιπους,οπότε δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα για να καταργηθούν.

Να καταργηθουν βεβαια! Οσοι θελουμε να δουμε γκομενες με μινι και ελληνικη “ανωτεροτητα” ας παμε αλλου…

Καλά ε, μου έδωσες φοβερή ιδέα! Φαντάσου λέει αντί για μπλε μίνι φούστες να φορούσαν μπλε κολλητά σορτσάκια! 8O 8O 8O 8O 8O

Δε θα έχανα παρέλαση για παρέλαση

Καλά,μόνο αυτό σκέφτεσαι???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εννοειτε μονο αυτο

Οχι δεν εννοουμε μονο αυτο…

Να καταργηθουν. Τσαμπα εξοδα και λοιπες βλακειες, υπαρχει καλυτερος τροπος να τιμας τους ηρωες σου απο το να περπατανε τα παιδια που θελουν να χασουν μαθημα και να δειχνεις τα τανκς σου.
Υπαρχουν κι αλλοι λογοι αλλα εχω πιει κρασι και δεν ειμαι για πολλα σοβαρα.

Πρωτοτυπο :lol: :lol: :lol: :lol:

γιατί δε τον τιμάς το νεκρό, όταν βλέπει τις μίνι φούστες? Με μερικές από αυτές, μέχρι και νεκροί ανασταίνονται :stuck_out_tongue:

Θέλω να δώ αν τα λές αυτά στα 0-κάτι,τι θα λές στα 60 σου.:stuck_out_tongue: :roll:

ΩΩΩΩ ΣΕ ΕΙΠΕ ΕΜΒΡΥΟ!
ΩΩΩΩ ΤΙ ΣΟΥ ΠΕΕΕΕΕΕ!!!

Respect στις παρελασεις για τις σεξυ συμμαθητριες σου με τις φουστιτσες…8)

Και στα σοβαρα τωρα, τους νεκρους τους πιστευω τους τιμας περισσοτερο με τη καρδια, παρα με ανουσια περα-δωθε που καθιερωσε ο Μεταξας…

Μεταξας 3 ή 5 αστερων?

Ορθογραφικό λάθακι:p
σόρρυ karvou:(

ορίστε,το διώρθωσα:D

Φόρος τιμής στους νεκρούς my ass. Δεν γίνεται με τις παρελάσεις αυτό.

Κάπου στη μέση είμαι. Θεωρώ σημαντικό να μην ξεχαστούν κάποια πράγματα (με το σωστο πάντα τρόπο, όχι με εξιδανίκευση) αλλά δε νομίζω ότι ισχύει πλέον. Δηλαδή θα το υποστήριζα αν ήταν ειλικρινής έκφραση… να το πω “εθνικής υπερηφάνειας”;; Γεγονός είναι ότι γίνεται τυπικά, άρα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα πέρα από το ότι “αναγκαστικά” δεν ξεχνιέται τελείως το αντίστοιχο γεγονός. Θα προτιμούσα όμως σωστή πληροφόρηση-εκτίμηση γεγονότων παρελθόντος…

Συμφωνω.:wink:

τι λέτε ρε να καταργηθούν?το καλύτερο μετά τα πιπίνια είναι η μπάντα!!6 χρόνια ήμουν!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: