Αγαπημενο παιδικο παιχνιδι

Στο μουσείο

Κυνηγητό. Παρόλο που είμαι τόφαλος ποτέ δε με έπιαναν. 8)

Που ειναι τα αγαλματακια ρε αχρηστο υποκειμενο;

Λοιπον.
Το Κρυφτο νταξει, κλασσικο αλλα μου την εδινε γιατι βαριομανε να ψαχνω και εκανα “περιπτερακι”.
Η Μακρια Γαιδουρα ειναι γκεη.

Αγαπημενα.
No.3: Κλεφτες κι αστυνομοι.
Νο. 2: Μηλα. Παντα εμενα τελευταια γιατι ημουν σαν φτερο και δεν με πετυχαιναν αλλα ποτε δεν ειχα “μηλα”, με την ζωη μου ημουν μονο, γιατι φοβομανε την μπαλα.
No.1: Μαντρες. Γιαπ, μπαιναμε σε σπιτια, πηδαγαμε μαντρες, κειθε δωθε, κατι που φανηκε χρησιμο προχτες στο γηπεδο, δεν εχω χασει την φορμα μου.:-s

8O 8O 8O 8O Καλά ε, αυτήν την έκφραση έχω να την ακούσω τόσα χρόνια που είχα ξεχάσει ότι υπάρχει! Που τη θυμήθηκες?

Μα…τι εννοεις; Δεν παιζεις πια κρυφτο;:-s

Ναι, μέχρι πριν κάτι χρόνια (8-9-10;) θυμάμαι κι εγώ την πηδούσα. :lol:

Κρυφτό.
Πολλές αναμνήσεις και spooky καταστάσεις τα βράδια σε οικοδομές, χωράφια κλπ. Αχ. :frowning:

κι εγώ…ααααααααχ…

Πωπω άλλο ένα επικό τοπικ. Α ρε Λεδ, είσαι γνησιος ΟΥΜ.

Δεν ξέρω τι να ψηφίσω γι αυτό μάλλον θα πω τα επικρατέστερα:

Κρυφτό
Μήλα
Ψείρες
Κηνυγητό

Μετά από αυτά, το Χάος.

Τιναυτο;:-s

Βγάζει όλη η παρέα τις ψείρες από το παιδάκι που έχει κολλήσει και κάθεται στη μέση και κλαίει… Όποιο παιδάκι μαζέψει τις περισσότερες νικάει

Μπερδεύτηκες, αυτό είναι στο animal planet, με τα πιθηκάκια που ξεψειρίζονται :smiley:

Το παιχνιδάκι δε θυμάμαι ακριβώς τι είναι :lol: :stuck_out_tongue: Πάνε και πολλά χρόνια. Στο περίπου μετράει κάποιος μέχρι έναν αριθμό, πετάει ψηλά την μπάλα και την αφήνει να πέσει κάτω. Λέει το κλασικό “1,2,3 στοπ” και οι άλλοι (που τρέχουν μέχρι να σκάσει κάτω η μπάλα) σταματάνε να τρέχουν. Μετά ο τύπος που μέτρησε τους πετυχαίνει έναν έναν με την μπαλα. Δε θυμάμαι όμως πώς ακριβώς είναι οι πόντοι :stuck_out_tongue: ούτε αν αυτός μπορεί να μετακινηθεί κτλ. Σορυ :stuck_out_tongue:

A ρε παιδιά τι μου θυμήσατε

πως περνουν τα χρόνια όνειρα γλυκά ευτυχώς που γεννήθηκα και μεγάλωσα σε χωριό και έζησα ευτυχισμένα παιδικά χρόνια χρόνια γεμάτα

σκοινάκι, μήλα, κρυφτό ,κυνηγητό, αγαλματάκια ακούνητα αμίληστα αγέλαστα, βασιλιά τσιλίκα και τόσα αλλά

E το all time classic κρυφτό φυσικά…Ειδικα αργά το βράδυ είχε και σασπένς…

Η μακριά γαιδούρα πως παιζόταν?Κάτι μου έρχεται αλλά δεν μπορώ να το θυμηθώ…:-k

:ban:

Γιατιιιι???/:frowning:

Ε μεταξυ μας τωρα, δεν εχει αδικο.

Η μακρια γαιδουρα ηταν ενα αθλιο γκεη παιχνιδι που καβαλιοντουσαν ολοι εκει περα και μετα τους ποναγε η μεση τους.

Εχεις νιωσει τολκι πανω στην ευαισθητη πλατουλα σου και λες τη γαιδουρα γκει?

None of the above

πολεμο με σφεντονες, φυσσοκαλαμα, αεροβολα, πετρες, και οτι αλλο βρισκοταν μπροστα μας…