Εκλογές στο ΠΑΣΟΚ 11 Νοεμβριου

ποιον κ γιατι…?

Amstel γιατι ετσι μας αρεσει!

Έντιτ: Τα έσβησα όλα…
:lol2: :lol2:

του πασοκ…? δεν το πρόσεξα…:oops: who cares…

θα σε προσβαλα αλλα θα παρω ποντο…:wink:

αλλα τι να πεις εσυ την αποψη σου ,που ψηφισες πασοκ επειδη ψηφιζει ολη η οικογενεια!!!χαχα…ελεος (μονο σου το χες πει!)

Ναι, αν μου τη πεις θα παρεις ποντο, εγω εχω ασυλια επειδη γλυφω τους μοντς…

Και επισης, ειμαι αβουλο ον, δεν εχω αποψη και κανω οτι μου λενε οι αλλοι… Μεχρι και στις εκλογες του 5-αμελους ειχα ρωτησει την οικογενεια, ποιον στηριζει ετσι ωστε να τον στηριξω κι εγω…

ηρεμία παίδες…

Παρόλο το ξεσκαρτάρισμα με λύπη(:frowning: ) παρατηρώ ότι η ποσότητα βλακείας παραμένει στα ίδια επίπεδα:)

δεν ειμαι ΠΑΣΟΚ πρωτα απ ολα…κατα δευτερον τον γιωργο παπανδρεου δεν θα τον εμπιστευομουν ουτε για διαχειριστη της πολυκατοικιας μου…ευχομαι να βγει ο βενιζελος να διωξει ολα τα παλαιοκομματικα στελεχη του πασοκ…οσο για το συνθημα αλλαξε τα ολα ποιος θα τα αλλαξει ολα ο γιωργακης???οχι αλλο παπουτση οχι αλλη βασω παπανδρεου,οχι αλλο παγκαλο…

ο παπανδρεου ειναι ενα λυπηρο παραδειγμα της οικογενειοκρατειας που επικρατει στα κομματα…οσο για το οτι ο βενιζελος ειναι δεξιος αυτο το ακουω βερεσε…

Παντως ρε παιδια,συμβαινει ενα περιεργο πραμα.Στα γκαλοπ για το ποιος πιστευετε οτι ειναι καλυτερος,εχει μια μεγαλη διαφορα ο Βενιζελος,στην ερωτηση ποιον θελετε για προεδρο του πασοκ,εχει μεγαλη διαφορα ο γιωργος.

Περιεργα πραματα…:-k :-k

δεν ειμαι πασοκ κ θελω βενιζελο

γιατί αν είναι να τρώω κάποιον στην μάπα ας τρώω τον εξυπνότερο …

κατά τα άλλα gtpk είναι και οι 2 :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

αν και τόσο χαϊβάνια που είναι μερικοί θα βγάλουν πάλι το Γιωργάκη και θα γελάμε …

Λοιπόν δεν είμαι ΠΑΣΟΚ συνασπισμό ψηφίζω αλλά σαν μεγαλύτερη και επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου θα πω ένα πράγμα
Τον Βαγγέλη τον Βενιζέλο τον θαύμαζα πάντα για την μόρφωσή του και για τα άψογα ελληνικά του μου άρεσε ο τρόπος που μιλούσε και είναι αλήθεια ότι σε όσα πόστα και μπήκε τα βγάλε πέρα παλικαρίσια ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ
εκείνο το βράδυ της 16ης του Σεπτέμβρη με τρόμαξε κυριολεκτικά

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΣΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΤΟΣΗ ΔΙΨΑ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ αυτό και μόνο ήταν αρκετό για αν πω ευχαριστώ δεν θα πάρω γιατί κάποιος σοφός μου είπε κάποτε τον νηστικό και τον διψασμένο να τους φοβάσαι οι χορτάτοι και ξεδιψασμένοι βαριούνται να κάνουν ζημιά οι νηστικοί όμως…
Γιώργος λοιπόν που είναι εκτός από παιδί της αλλαγής είναι και παιδί των λουλουδιών και όσο τον κοιτάω τον Γιώργο αναρωτιέμαι αυτό το όνομα βαρύ σαν ιστορία που κουβαλάει πόσο πολύ να τον βαραίνει αλήθεια…

Υ.Γ Βασιλάκη καλά έκανες και ψήφισες Πασόκ γιατί στο είπε η οικογένεια σου Ο πατέρας σου σαν οικονομολόγος ξέρει πολύ καλά γιατί στο είπε και μην ακούς κανέναν κανείς δεν ξέρει καλύτερα από τους γονείς απολύτως κάνεις…

παντως αν ο βενιζελος ηταν κανα δισεγγονο του ελευθεριου βενιζελου πιστευω θα παιρνε αρκετα points στη μαχη της διαδοχης…η απλη συνονυμια δεν λεει τιποτα στο κοσμο…:lol: :lol: :lol: :lol:

η δίψα για εξουσία το σε χτυπάω πισώπλατα βλέπε υπόθεση Γεννηματά το σε θάβω όπου βρεθώ και όπου σταθώ λέει πολλά ας πρόσεχε ο Βενιζέλος δεν του φταίε κανείς παραμόνο ο αχόρταγος ευατός του…

Εγώ πάντως το βρίσκω πιο έντιμο να ρωτήσεις την οικογένεια, παρά να είσαι 15 ετών και να πιστεύεις πως έχεις ολοκληρωμένη άποψη για τα πολιτικά.

Anyway, κι εγώ με αυτά που λέει η R&R θα συμφωνήσω. (με εξαίρεση το ότι δεν ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ :stuck_out_tongue: ).
Αρχικά πίστευα πως θα ήταν καλύτερο και για το ΠΑΣΟΚ και γενικά για την πολιτική ζωή να βγει ο Βενιζέλος, όμως άλλαξα ριζικά γνώμη. Αυτό δε σημαίνει πως ο Γιωργάκης ανέβηκε στην εκτίμησή μου, όμως σίγουρα τον έχω συμπαθήσει περισσότερο μετά τον πόλεμο που δέχτηκε από Βενιζέλο / Τύπο.
Αφήστε που από ό,τι δείχνουν τα πράγματα ο Βενιζέλος, αν βγει, αντί για εκκαθάριση θα στηριχτεί στο “παλιό καλό ΠΑΣΟΚ”. Να μας λείπει. Αντιθέτως ο Γιωργάκης αν κερδίσει θα έχει μοναδική ευκαιρία για να διαμορφώσει το κόμμα όπως αυτός θέλει. Το αν θα είναι για καλό ή για κακό θα δείξει, αν και νομίζω τα λάθη της τελευταίας προεκλογικής περιόδου δύσκολα θα τα επαναλάβει. Δεν είναι και τόσο χαζός.

τι παει να πει “ειμαι” η “δεν ειμαι” ΠΑΣΟΚ; δηλαδη ενα κομμα εφ’ορου ζωης εχουμε…; ο Παπανδρεου δεν εχει την ικανοτητα να ασκει αντιπολιτευση και αυτο φανηκε, και ποτε δε μιλαει συγκεκριμενα, παρα μονο αερολογιες. Ο Βενιζελος φαινεται πιο ορεξατος να υπηρετησει το ΠΑΣΟΚ και τη χωρα, αρα θελω να βγει αυτος.

βρε συ rock and roses ειλικρινα πιστευεις οτι υπηρχε υπονομευση…ποια υπονομευση???μονο ο εαυτος του τον υπονομευε τον γιωργακη…αλλη θεση για το αρθρο 16 στην αρχη και αλλη μετα…πηγε προεκλογικα στο debade και στις ερωτησεις που του εκαναν απαντουσε ασχετες απαντησεις…στη βουλη ηταν ανικανος να αντιμετωπισει τον καραμανλη…ολη η ελλαδα τον κοροιδευε και τον κοροιδευει…ο βενιζελος τι φταιει…

οσων αφορα την υποθεση γεννηματα(η οποια ειναι ενα ακομα φρουτο της οικογενειοκρατειας στην πολιτικη)
αυτη πριν τις εκλογες ελεγε οτι φταιει η νδ που δεν μπηκε στο επικρατειας και φωναζε για πραξικοπημα,και τωρα κατηγορει τον βενιζελο οτι την υπονομευσε???δηλαδη λιγη τσιπα δεν βλαπτει…

τελος παντων οταν μια επιχειρηση λειτουργει απ το 74 και καποιος που προσχωρησε σ αυτη το 89 θελει να γινει αφεντικο της τα παλαιοτερα στελεχη λιγο δυσκολο να τον αφησουν ειδικα οταν τη συγκεκριμενη στιγμη αφεντικο της επιχειρησης ειναι ο γιος του ιδρυτη…

τελος παντων και το πασοκ και η νδ ειναι δυο κομματα που προκαλεσαν πολλα δεινα στην ελλαδα,τουλαχιστον ο σημιτης αφησε και καποια εργα στη ελλαδα(εστω και αν σ αυτα τα εργα επαισε υπερκοστολογηση και κλακηπε δδημοσιο χρημα…τον ανδρεα τον θεωρω οτι χειροτερο γνωρισε η ελλαδα απο πολιτικο απ το 74 μεχριι σημερα…δυστυχως οι πρασινοφρουροι ζουν ακομα…:frowning: :frowning: :frowning:

Εζησα να το δω και αυτο…

πως να το διαμορφωσει το κομμα???του λενε αλλαξε τα ολα…τι να αλλαξει οταν τον στηριζουν ολοι οι παλαιοκομματικοι???να διωξει αυτους που τον στηριζουν???:-k το μονο που μπορει να ελπιζει ο γιωργακης ειναι να τα σκατωσει ο κωστακης…

Καλά, ούτε και άγιος ήταν όμως Bill :wink:

Βασικα πιστευω οτι ο Ανδρεας ητανε απο τους πιο εντιμους πολιτικους στην Ελλαδα…

Βεβαια, αγιος και πολιτικη δεν πανε μζι, οποτε οκ…:slight_smile: