Τι μάρκα μπύρας προτιμάτε;

Δε ξέρω φίλος γι’ αυτό ρώτησα

… αυτή τη βδομάδα: και [B]Great Alexander[/B], και [B]εZα (ζ)[/B] , και[B] Rodos Pils[/B], και [B]sEpTem[/B], μα…[I][U]15 μάρκες ελληνικές μπύρες [/U][/I]μετρώ ως τώρα ή κάνουν πουλάκια τα φτωχοματάκια μου;;; Τελικά γίναμε Γερμανία… :slight_smile:

έχετε πιει μια ελληνική ονόματι ΖΕΟΣ; ήπιε ενας φίλος μου μονορούφι μισό λίτρο και αμέσως την ξέρασε και η οποία είχε γεύση αρουραίου. παίζει να 'ταν και ληγμένη η συγκεκριμένη βέβαια.

Γεύση αρουραίου λέει, γελάω. Γαμάει η Ζέος.

η συγκεκριμένη που ήπιε έπρεπε να λεγόταν ΠΕΟΣ. ληγμένη θα 'ταν.

…ή παίζει να’χε φάει κάτι ληγμένο πρίν. Ή ληγμένο φάρμακο. Ή κατέβασε φραπέ από ληγμένο κουτί νεσκαφέ…:stuck_out_tongue:

[I]ΖΕΟΣ[/I]… καμια σχέση με τη (τελευταία διαφημιζόμενη) “[B]ζ”[/B] ;:-k

[QUOTE=][B][U]Ισπανός πέθανε αφού ήπιε έξι λίτρα μπίρα σε 20 λεπτά[/U][/B][/QUOTE]

Τόσο μεγάλο θύμα της Κρίσης που ξέρει τη γεύση;

Ευβοιάρα.

Αγαπώ και προτείνω ανεπιφύλακτα: Hoegaarden (Ολλανδική weiss), Konig Weiss (Γερμανική νομίζω), Weihenstephaner Vitus και βέβαια το νέκταρ των θεών που λέγεται Aventinus (και το οποίο λίγο γελάει με κάποιον που είπε μια 5,2 ψιλοδυνατή. αλλά δεν πειράζει).

Desperados (με λεμονι!!) η αγαπημενη μου (5,9&,Special Lager,Μεξικανικη,ξανθο χρωμα, εντονο αρωμα τεκιλας, γλυκια γευση με ελαφρη πικρο τελειωμα)

γενικοτερα κ απο τις υπολοιπες
Belzebuth (13%, Stong Ale,Γαλλικη, καστανοξανθο χρωμα, απο βυνη κριθαριου - λυκισκο - μαγια & νερο,φρουτωδης,γλυκια)
Biere Du Demon (12%, Strong Lager, Γαλλικη,Ξανθια, απο βυνη κριθαριου - λυκισκο - μαγια & νερο,γλυκια & δυνατη)
Heineken
Fix

Η carib δεν εισαγεται πια στην ελλαδα;

σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα… ίσως η καλύτερη μπύρα για μένα… από όσες έχω δοκιμάσει βεβαίως…

αλλά έχω κανα 2 χρόνια να την πετύχω σε μαγαζί ή κάβα και ένας τυπάς με είχε πει ότι σταμάτησε να έρχεται…

Αμστελ, slayer και κεφτεδες !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Η “Ζέος” είναι μπύρα απαστερείωτη και έχει φυσικά ημερομηνία λήξης.

Ως μπύρα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!

Χειμωνα-καλοκαιρι παντα παγωμενη,ευφραίνει τας καρδίας :drunk:

όπως και όλες οι Weiβ (λευκές) με τον θρόνο για μένα στην:

[SPOILER]

στην σωστή θερμοκρασία πάντα !
[/SPOILER]
:drunk:

Lager and a pack of crisps.
Tι weiss !

…πο πο γαμάτες φαίνονται οι δυο τελευταίες:):!:

προτεινονται!!!

δοκίμασα την kaiser blonde

Κάπως ελαφριά με αρκετά γλυκιά γεύση. Μου άρεσε πάντως.