Γάμος

Αν είναι δυνατόν!!
Υπάρχει απάντηση “δε κσέρω, δε απαντώ”?!?!?!

Πριν το γάμο…

Αυτός: Ναι. Επιτέλους. Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.
Αυτή: Θέλεις να φύγω;
Αυτός: Όχι. Ούτε καν να το σκέφτεσαι!
Αυτή : Με αγαπάς;
Αυτός : Φυσικά! Όσο πάει και πιο πολύ!
Αυτή: Με έχεις απατήσει ποτέ;
Αυτός: Όχι βέβαια!
Αυτή: Θα με φιλήσεις;
Αυτός: Οπωσδήποτε!
Αυτή : Θα με χτυπήσεις;
Αυτός: Είσαι τρελή; Δεν είμαι τέτοιος τύπος!
Αυτή: Μπορώ να σε εμπιστευτώ;
Αυτός: Ναι.
Αυτή: Αγάπη μου!


Μετά το γάμο…

Απλά ξαναδιαβαστε το από το τέλος προς την αρχή!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Τα σπασε

ΘΕΪΚΟ !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και επισήμως από σήμερα σε άδεια ΓΑΜΟΥ…

Θα επανέλθω με απόψη “εκ των έσω” επι του θέματος…

Ένας γνωστός μου, δεν κάπνισε όταν έδινε πανελλήνιες (2 φορές)
Δεν κάπνισε όταν έμπαινε στρατό
Δεν κάπνισε στην εκπαίδευση του στρατού
Δεν κάπνισε στις ερωτικές του απογοητεύσεις
Δεν κάπνισε στο Euro2004

Όταν περίμενε τη νύφη έξω από την εκκλησία, έκανε το πρώτο του τσιγάρο.

Ηθικό δίδαγμα: Ο γάμος κάνει κακό στην υγεία…

tolkki, απιθανο :lol:
Νταξει, αν σκοτωνει κατι τον ερωτα ειναι η συνηθεια και η ρουτινα. Τωρα αν αυτο λεγεται γαμος, οκ.
Πιστευω οτι καποιος μπορει να ειναι με καποιον που αγαπαει και χωρις γαμο εκτος κι αν θεωρει τα της θρησκειας σημαντικα. Αλλα δεν θα το κατεκρινα. Αν και πλεον σε αναγκαζουν να παντρευτεις γιατι εχεις κατι περιεργα στην φορολογια και συμφερει. Αν παντρευτω ποτε (θε μου τι λεω απο τωρα) θα ειναι μονο γι’ αυτον τον λογο. Παντως οταν αποφασισεις να κανεις οικογενεια θα πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ υπευθυνο ατομο γιατι θα μοιραστεις την ζωη σου και γιατι θα δημιουργησεις ζωη αργοτερα. Ο περισσοτερος κοσμος που βλεπω θελει να παντρευτει για να κανει γλεντι, για να μοιραζεται το νοικι κι αργοτερα να κανει παιδια για να τα βλεπει μικρα και να λεει “αχου τι γλυκα που ειναι” (χοντρικα ε).

Eίμαι τελειως ΚΑΤΑ του γάμου. Είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων.
Δεν έχει και νόημα. Δλδ, αν περνας καλα με κάποιον και ειστε μαζι καιρο τιι παραπανω σου εξασφαλιζει ενας γαμος? τιποτα.

Επισης, for me, υπαρχουν κι αλλα θεματα -πρακτικα- που με κανουν να ειμαι κατα 1.Θα σκυλοβαριομουν την ωρα του μυστηριου (φερτε ενα mp3 ρεεεε!) 2. Δε φοραω λευκα ρουχα. 3. Δεν μ’αρεσουν αυτα τα αθλια παπουτσακια που φορανε οι νυφες συνηθως… 4. Δεν πινω κρασι (κανενα μιλκσεικ δεν εχει το καταστημα?) 5.Μου τη δινει το ολο σκηνικο με τα συγγενολόγια 6. Ετσι και τολμαγε κανενας να μου πεταξει ρυζι δε θα γλιτωνε απο τα χερια μου μετά:x :twisted:

όπως επισης βρισκω παλιομοδιτικο και καπως να σε ζητησει καποιος σε γαμο και να ερθει με το δαχτυλιδακι το επισημο με τις πετρουλες… τι χαλια κοσμηματα ειναι αυτα…εγω θα το “σκοτωνα” για να παρω κατι αλλο με τα χρηματα:twisted: :twisted:

Όταν σταματησεις να ακους μετσαλ θα αλλαξεις γνωμη :roll:

:eek: :eek:

Παντρευόμαστε?

Την ιδια αποψη είχα κι όταν δεν ακουγα μεταλ.:wink:

εδιτ: @ChrisP::lol:

Κοιτα, νομικα ομως αν γινει καμια στραβη δεν την βγαζεις καθαρη. Πες οτι ζεις μ’ εναν ανθρωπο ολη σου τη ζωη και μοιραζεστε το ιδιο σπιτι, αλλα εκεινος πχ βγαζει περισσοτερα και μπορει να συντηρει τις καταστασεις καλυτερα. Αν αυτος πεθανει και το σπιτι ειναι γραμμενο στ’ ονομα του και δεν εχεις ονομα συζυγου, τι γινεται;

Έλα, είσαι και γαυρίνα.
Θα κάνουμε δεξίωση στο Καραϊσκάκη.

Δεν υπαρχει περιπτωση…Δεν θα εξαρτωμουν ποτε απο κανενα, ακομη κι αν εβγαζε περισσοτερα. Δε θα του ζητουσα ποτε χρηματα. Ο καθενας τα δικά του. Αυτος το δικο του σπιτι και εγω το δικο μου.Ουτε κοινοι λογαριασμοι ουτε τιποτα. Οποτε δε παιζει το ενδεχομενο.

Βρε ChrisP, με αναγκαζεις να κανω εδιτ παλι (μη γραφεις την ιδια ωρα!:stuck_out_tongue: )
Που? Στο Pure Red?:stuck_out_tongue:

Όταν σε χτυπήσει ο έρωτας κατακέφαλα να δούμε για πότε αλλάζεις γνώμη:lol: :stuck_out_tongue:

Αν το βρεις το αλλο σου μισο και ειστε μαζι γι’ αρκετα χρονια θα μεινετε στο ιδιο σπιτι και θα πεις κι ενα τραγουδι :Ρ

No way![-X :stuck_out_tongue: Δε μπορω τα πολλα κολλητιλικια ακομη κι αν ειναι ο αλλος θεός. Καταπιεζομαι.

Άστους να λένε Δημη-τάλλικα.
Παντρέψου με και θα έχουμε δυο ξεχωριστές σουίτες στο γήπεδο…

Μωρε ουτε εγω εχω μαθει να ζω με αρσενικα και ουτε ειμαι καμια γκομενιαρα αλλα δεν αποκλειω κανενα ενδεχομενο. Μην μας ερθει ντουβρουτζας :Ρ

Παρε εσυ μια διπλα στο Γουλανδρή και θα παρω εγω μια διπλα στο Προεδρο. Εκλεισε?:stuck_out_tongue:
(για να εχουμε και καλους γειτονες…ποιος ξερει σε καμμια μεγαλη νικη στο CL ισως τρελλαθουν και βγουν εξω σκορπιζοντας λεφτα…να μην ειμαστε εκει?:stuck_out_tongue: )