Χειρότερη μεταγραφή ελληνικής ομάδας!

Ε ρε φιλε ετσι παει ομως.Θα τα σκασεις,καποιοι θα σου βγουν,καποιοι οχι,καποιοι θα δειξουν πραγματα αλλα οχι αυτο που περιμενες ακριβως,αυτα εχουν οι επενδυσεις…
Απο το να προσπαθεις να βαψεις αβγα με κλανιες,ειναι καλυτερο να τα σκας κι ας δεν σου βγαινουν καποιοι…

Το θέμα είναι όμως, ότι 6 μήνες μετά, δεν έχετε αποφασίσει αν σας έχει βγει ή όχι ο Μπελούτσι…

Ε και?Αρχες δευτερης χρονιας του Ζετερμπεργκ να σου θυμησω,οχι μονο σιγουροι για το αν μας βγηκε δεν ειμασταν,αλλα κραζαμε για το παλτο που μας κουβαλησαν…
Για Μπελουσι πιστευω οτι ειναι ενας καλος παιχτης,βεβαια με βαση τα λεφτα που δωσαμε μπορει να πει κανεις οτι μεχρι στιγμης δεν μας εχει βγει.Το αν μας βγηκε ενας παιχτης η οχι ομως εγω που δε πληρωνω,το κρινω με το αν βοηθαει την ομαδα.Και πιστευω οτι φετος ειδικα στο ελληνικο πρωταθλημα θα βοηθησει πολυ…(και μονο η πολυ καλη καθετη μπαλια που εχει φτανει για τις ελληνικες αμυνες).Θα δειξει…

Για Μπελούσι είναι αστείο να συζητάμε.

Φέτος έχει αγωνιστεί σε 2 ματς.
Στο ένα σκόραρε, στο άλλο ανέβασε κατά πολύ το κέντρο της ομάδας.

Το ότι κόστισε τόσα λεφτά (ίσως και υπερβολικά, δε λέω) δε σημαίνει ότι πρέπει να σκοράρει 20 γκολ ανα σεζόν, να δίνει άλλες τόσες ασίστ και να ντριμπλάρει όλη την ώρα.

Εδώ να κάνω μια ερώτηση που με τρώει πολύ καιρό;

Όταν λέμε “Σας κερδίσαμε στο ντέρμπυ”, ποιος ακριβώς κέρδισε ποιον; Οι παίκτες και ο προπονητής του Ολυμπιακού τους αντίστοιχους του Παναθηναϊκού ή συγκεκριμένα ο Blackwing τον Greywind;

Όταν είσαι περήφανος για τον ΟΣΦΠ που έχει πάρει τα περισσότερα πρωταθλήματα από κάθε ελληνική ομάδα… έτσι κι αλλιώς κι εσύ γι’ αυτό το λόγο δεν τον διάλεξες στο δημοτικό, επειδή ήταν ο καλύτερος; Δηλαδή και πριν γίνεις Ολυμπιακός, περισσότερα πρωταθλήματα από τους άλλους είχε… Αλλά και μετά τη γέννησή σου να το πάρουμε, εσύ σε τι ακριβώς βοήθησες στην κατάκτηση των πρωταθλημάτων αυτών;

Επίσης, είναι σχεδόν δεδομένο πως ο Παναθηναϊκός θα πάει καλύτερα από τον Αστέρα Τρίπολης, αφού έχει δαπανήσει περισσότερα χρήματα για αγορες παικτών… Η καλύτερη ομάδα επομένως έχει άμεση συνάρτηση από τα διαθέσιμα χρήματα των προέδρων… Κατ’ επέκταση δηλαδή, αν το κάνουμε εντελώς ρηχό, γιορτάζουμε που ο Βαρδινογιάννης έχει περισσότερα λεφτά από το Ζαγοράκη, για παράδειγμα;

Τι σας λέω τώρα… Δε λέω πως ανακάλυψα την πυρίτιδα, φαντάζομαι κι εσείς θα έχετε σκεφτεί πόσο οξύμωρο είναι το πάθος για μια ομάδα… Απλώς συνεχίζει να με παραξενεύει… Και δε βγάζω τον εαυτό μου απ’ έξω… Πάντα ρίχνω δούλεμα σε αντιπάλους στις νίκες της ομάδας μου… Ο φανατισμός σε σημείο παράκρουσης (από τους χούλιγκαν και το ξύλο, σπάσιμο καρεκλών, ρίψη αντικειμένων, μέχρι το βρίσιμο μανάδων) είναι αυτό που μου προκαλεί έκπληξη σε τέτοια ζητήματα…

Για τη τελευταια παραγραφο συμφωνω.Τωρα για το “σας νικησαμε” που λες ε νταξει ειναι καθαρα αποτελεσμα της ταυτισης που νιωθει καποιος με την ομαδα,αυτο δεν ειναι κακο και διευκολυνει και τη καζουρα:p

Άσχετο με το θέμα, αλλά η απάντηση είναι απλή:

Είναι πολύ βολικό για το σύστημα να διοχετεύεται η οργή και ο θυμός του κόσμου στον αθλητισμό παρά σε άλλους χώρους.

Η καλύτερη ομάδα επομένως έχει άμεση συνάρτηση από τα διαθέσιμα χρήματα των προέδρων

Μεγάλο λάθος αυτό που λες!Δεν μπορώ να καταλάβω αν το λες ειρωνικά (έτσι αλλάζει το πράγμα)!!

E μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εκτός από τα χρήματα παίζουν ρόλο και τα κονέ :!: Και το ποια ομάδα έχει το κοινό με τη μεγαλύτερη αγοραστική/πολιτική δύναμη. (ακα αριθμος οπαδών)

Γιατί ρε παιδιά ο Άρης που παίζει καλή μπάλα και πάει κάθε χρόνο καλύτερα τι κονέ έχει??

Θελει και ερωτημα?..Μπασινας…

ο κονσεισαο

!!!
Σοβαρα μιλας;8O8O8O

ναι ρε

γιατι επαιξε μπαλα?

Τις 3-4 τελευταιες αγωνιστικες χαλαρα απο τους καλυτερους και στις περισσοτερες με αναποδο ποδι:wink:

μιλάτε και οι 2 για διαφορετικό άτομο. Ο ένας για τον Κονσεϊσάο του ΠΑΟ κι ο άλλος για αυτόν του ΠΑΟΚ.

Δε χάρηκα που βοήθησα, αλλά χάρηκα που για μια ακόμα φορά πετάχτηκα σα τη τσουτσού. :stuck_out_tongue:

Ωχ για του Παναθηναϊκου λεει;8O8OΣορρι,οντως,τεραστιος παπας αυτη η μεταγραφη:pΝομιζα οτι λεγαμε για παιχτες που παιζουν φετος:lol::stuck_out_tongue:

αφου γραφει παο διπλα ρε!!!

λεω και γω, παει καλα αυτος?

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!Ελα ρε,δεν διαβασα καν τις επιλογες,νομιζα οτι λεγαμε στο φλου:lol::lol::lol:

Πες μου οτι ειναι ψεμματα
Πες μου οτι ειναι πλανη
Πες μου οτι δεν εφυγες
Λαρα Γκαρσια Ντανι !!!