Η χειροτερη ταινια που χετε δει

O πλανητης των πιθηκων…μουφαρα λεμε:!: :!: :!: :?

Εχω δεί απειρες ταινίες με αποτέλεσμα να έχω φτάσει πολλές φόρες στα όρια του να σπάσω το dvd ή να κάψω την κινηματογραφική αιθουσα!
Μερικές από τις πιο αηδιαστικά ηλίθιες ταινίεσ που έχω δεί είναι:

ΕΔΕΣΜΑ
Dog days
Ken park
Solaris
Aναμνήσεις από τον κατακλυσμό!

Θα συμφωνησω διστυχως με την Μαρικα διοτι οι ταινιες του Αρονοφσκι ειναι πολυ “περιεργες” σκηνοθετικα.
Στο Π στα πρωτα 15-20 λεπτα με ειχε πιασει πονοκεφαλος με τα περιεργα που εκανε η καμερα

Μακραν η βασίλισσα των καταραμένων με τη συγχωρεμένη Alaya…

ειχε ομως ωραια τραγουδακια!!! :slight_smile:

Αναδιατυπώνω:Η χειρότερη ταινία με αξιοπρεπές σαουντρακ…:stuck_out_tongue:

Η πιο ηλιθια που εχω δει ειναι το Trick Or Treat οπου εμφανιζονταν και οι Gene Simmons, Ozzy…

Εχω δει επισης ενα σωρο ελληνικες μαπες με πρωτο και καλυτερο το γελοιο Safe Sex και ολα τα αλλα που το αντεγραφαν…

Αν περιμενατε να δειτε στο Hostel αληθοφανη τρομο, λαθος σας γιατι μιλαμε για Ταραντινο. Η ταινια ειχε πολυ ωραιο concept για οποιον το επιασε.

Το Σπιρτοκουτο ειχε ενδιαφερον concept αλλα τοση επιτηδευμενη υπερβολη στις βρισιες και στις φωνες εκανε την ταινια να καταντησει ανουσια και κουραστικη…

Δεν θα πεσουμε να σε φαμε. Αλλα το οτι δεν ξερεις μαθηματικα δεν σημαινει οτι ηταν και κακη ταινια… :stuck_out_tongue:

8O 8O 8O

Ντάξει Ελληνικές ταινίες απο 80’s και μετά δεν τις μετράω γιατι 9 στις 10 είναι απο άθλιες μέχρι τραγικές με ιδιαίτερη προτίμηση στον “Εργένη” με τον ατάλαντο Τζωρτζογλου. Απο Αμερικανικα b Movies πρεπει οπωσδήποτε να δείτε Μαστοράκη. Πραγματικά ανεκδιήγητα…
Απο ταινίες με γνωστούς ηθοποιούς παραγωγούς κτ.λ ξεχωρίζω τα

  1. Μeet Joe Black που αναφέρθηκε
  2. Big Kahuna (Kevin Spacey, Danny De Vito) το οποίο διαδραματίζεται εξ ολοκλήρου σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου και έιναι ότι πιο βαρετό έχω δεί
  3. From Dusk Till Dawn (George Clooney, Harvey Keitel,Salma Hayek, Quentin Tarantino, Juliette Lewis)
    οπου ξεκινά καλά αλλα εξελίσεται σε τραγικό σπλατερ με βρυκόλακες
  4. Hurlyburly (Sean Penn,Kevin Spacey,Robin Wright Penn, Meg Ryan) Πραγματικά δεν προτείνεται σε φαν των πρωταγωνιστών. Είχα χάσει τη μπάλα, πραγματικά δε θυμάμαι τίποτα

To be continued…

Οσο για τον Τιτανικό νταξει δεν ήταν και απο τις χειρότερες ταινίες που έχω δεί αλλα το love story του ήταν σίγουρα το πιο ξενέρωτο με τον γλυώδη φλουφλη Leonardo και την άλλη τη γαλότσα…

Φχαριστω. Παρε το Μαρικα πισω ομως ε.

:roll: :roll: :roll:

O Ταραντίνο υπέγραψε απλά την παραγωγή, δεν έχει καμία σχέση με την ταινία!:wink:

Βασικά, δεν έχω κάποια συγκεκριμένη που να είναι η τοπ “χειρότερη”. Πάντως πλήττω άσχημα με ταινίες που έχουν να κάνουν:

  1. Με δικαστήρια
  2. Με δράκους, ιππότες και λοιπά ( ναι, συμπεριλαμβάνεται και ο άρχοντας των δαχτυλιδιών ).

Στην πυρα,στην πυρα…

Οκ συμφωνω πως οι περισσοτερες ταινιες μεσσαιωνικων εποχων,ειναι καπως,αλλα ο αρχοντας των δαχτυλιδιων ειναι η τεραστια εξαιρεση

εεε συγγνωμη μεσαιωνικο ειναι και το εξαλιμπουρ!!!και σπερνει ανελεητα!!!

ε βασικά δεν εννοώ ότι είναι άσχημη η ταινία ή κάτι τέτοιο ( αυτό έλειπε ). Απλώς τέτοιου είδους ταινίες με κάνουν να πλήττω ελεϊνά απλώς και μόνο διότι η υπόθεση τους δεν μου λέει κάτι. Είναι και αυτή η τρέλα βέβαια που έχουν πολλοί με τέτοιου είδους ταινίες που την θεωρώ υπερβολική κάπως, και μπορεί να με απωθεί και αυτό.

Εγω πάλι το ακριβώς αντίθετο και τα δικαστικά μου αρέσουν πολύ (Η ακρη του νήματος, Υποπτοι, A Time to Kill ) και φυσικά οι ταινίες με σπαθιά τύπου Αρχοντα αλλά και οι ιστορικές ταινίες είναι οι αγαπημένες μου.
Αυτα που δεν αντέχω είναι τα έργα αποκλειστικά με ξυλικι τύπου Σηγκάλ, Βανταμ κτλ και οι ταινίες σε στυλ Γουντι Αλλεν με παρανοικούς Νεουορκέζους και τους προβληματισμούς τους. Αυτά με τίποτα όμως…

Σε παντρεύομαι.Για το δεύτερο μέρος.

Αλλά η χειρότερη μου ταινία EVER είναι το HOTEL…

Εχει σχεση, γιατι ο σκηνοθετης κινειται στα δικα του μονοπατια οσον αφορα στην παρουσιαση της βιας. Η ταινια παντως εχει νοημα…

Alien vs Predator. Έτσι απλά. Όποιος το έχει δει ξέρει…

Τι λες ρε.Οταν εδειξε τη φατσα του Predator ξεραθηκα στο γελιο.Eπικες στιγμες.
Κατα τ’αλλα οντως μεγαλη βλακεια :lol:
Την ειδα και στο σινεμα παναθεμα με.

Δειτε δειτε : http://iwritetheblogs.files.wordpress.com/2007/05/predator_face2.jpg

Eπίσης πλήττω όταν έχει η τβ εκείνη την ταινία που είναι κάτι τύποι με φανέλες και σορτσάκια και κυνηγάνε μία μπάλα σε ένα γήπεδο. Δεν καταλαβαίνω, γιατί το δείχνει συνέχεια?

:tomato: :tomato: :tomato: