Αγαπημενη "Εξυπνη" Κωμωδια!

Δύο καπνισμένες κάνες.-

Το Χόρτο του Θεού

Για όλα φταίει το… Γκαζόν

Ε και Monty Python αλλά να μη λέμε τα αυτονόητα.

Ενα ψάρι που το έλεγαν Γουάντα. Καταπληκτική ταινία με φοβερό καστ που ο Τζον Κλιζ και ο Κέβιν Κλάιν δίνουν ρέστα. Οι διάλογοι γρήγοροι και ευφυέστατοι. Είναι από τις ταινίες που λείπουν σαν είδος σήμερα…
έπίσης μου άρεσε πολύ το ΑΝΑΛΥΣΕ ΤΟ το πρώτο. Χαρακτήρες και ερμηνείες που σου μένουν…

Έχω να προτίνω το Murder by Death (Πρόσκληση σε δείπνο απο έναν υποψήφιο δολοφόνο).
Δεν έχω λόγια για αυτή την ταινία. Μόνο το cast να δεί κανείς και βλέπει αστεράκια μετά.

εγω την πηρα γιατι ειδα πητερ σελερς.και οντως ηταν τρομερη.απο τις καλυτερς τους ειδους.:lol: :lol:

Δεν υπάρχει αυτή η ταινία. Μεγαλείο, και ένας Κλαίν για Όσκαρ καλύτερης ερμηνείας έβερ και εις τον αιώνα τον άπαντα. Αλλά το τόπικ κλειδώνεται κάπου

εδώ:

Τα άπαντα των Μόντι Πάιθονς και του Γούντι Άλεν, το “Ένα ψάρι που το έλεγαν Γουάντα” και η δυάδα “Δύο καπνισμένες κάνες” και “Η αρπαχτή”.

Νομιζω οτι το Family Guy ειναι απο τις πιο εξυπνες και γρηγορες κωμωδιες που εχω δει ποτε.Τους Monty Python δεν θα ηθελα να τους αναφερω καν εδω γιατι αποτελουν κατηγορια απο μονοι τους και δεν μπορυν να συγκριθουν με τιποτα σε αυτον τον πλανητη!

Συμφωνει λοιπον ακομη ενας σ’αυτο. Βεβαια η ταινια ειναι κορυφαια κι επειδη υπαρχουν και οι 2 καλυτεροι παηθονς ε.

Συμφωνώ για Python kai Brooks…


+

+

Clerks 1 & 2, δεν είδα αν έχουν αναφερθεί ήδη, κορυφαίες ταινίες.Το Crank είναι επίσης πολύ καλή κωμωδία, δεν θαλεγα ιδιαίτερα έξυπνη αλλά έχει πολλή ένταση και γέλιο. Συνεχίζουμε με Hot Fuzz και βλέπουμε.

''στραβοι πιλοτοι στα f16…:thumbup:

:-k :-k :-k :-k :-k

Κουτσοι στραβοι στον Αγ.Παντελεημονα

Σκετσακια απο monty python(ειδικα το σπαμ)
4 κυκλοι black adder
monty python:quest for the holy grail(η ακυροτητα σε ολο της το μεγαλειο…)
φυσικα το φοβερο ‘‘ενα ψαρι που το ελεγαν γουαντα’’
fawlty towers (δυστυχως εχω δει μονο τον δευτερο κυκλο. Οποτε μιλαω γι αυτον)

χμ…
δεν μου ρχονται αλλα.

Μετά το “RRRrrr!!!” και το “Tais-toi” έρχεται το “LE DINER DE CONS” (Το δείπνο των ηλιθίων) Κορυφαία γαλλική κωμωδία.

Κάθε Τετάρτη βράδυ ο Pierre Brochant, γνωστός συγγραφέας, οργανώνει με τους φίλους του ένα δείπνο ηλιθίων. Ο κάθε ένας φέρνει από έναν ηλίθιο και αρχίζουν το δούλεμα για να γελάνε. Ώσπου μια Τετάρτη προσκαλούν τον François Pignon, έναν τύπο που φτιάχνει κατασκευές από σπίρτα, αλλά τελικά τίποτα δεν γίνεται όπως προβλεπόταν…!

clerks!!!
clerks!!!
clerks!!!
peter selers το πάρτυ!!!
κάτι τρέχει με τη μαίρη!!!

Εισαι εξαιρετικο ατομο.

birdy birdy nam nam!!!
howdy partna?

[SIZE=“3”]χαχαχαχαχαχαχαχα[/SIZE]

ΤΑΙΝΙΑΡΑ !!!:thumbup: :thumbup:

ΤΟ ΧΩ ΔΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ειχα ΨΟΦΗΣΕΙ στα γελια!που ο πινιο εφερε εφοριακο στο σπιτι του μπροσαν… χααχχαχαχαχαχαχαχαχαχα!