Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Γενικά υπάρχει πολύ σαβούρα που θεωρείται μουσικάρα κυρίως στα '80’s. Τι να πρωτογράψω…

Αν εννοείς Depeche Mode, Smiths, U2, Duran Duran κτλ. θα συμφωνήσω.
Ντάξει όχι και σαβούρα, αλλά απέκτησαν το status που απέκτησαν ελλείψει σοβαρού ανταγωνισμού.

Τhe Beatles, The Doors, U2 :roll: :roll:

Asxoliasto…:?

Arch Enemy:-s Απλα δεν με τραβαει κατι στη μουσικη τους

Γιατι ειναι κορυφαιοι και δεν το ξεραμε ? :stuck_out_tongue:
Περα απο την πλακα αν δεν ειχαν παρει την Αντζελα δεν θα ηταν τοσο
γνωστοι οσο ειναι.

Halford [-X

Iron Maiden αν και έχουν και κάνα δυο καλά τραγουδάκια. Μέχρι την μέση περίπου υποφέρετε μετά όμως είναι για τον Dick-inson:thumbdown:

πωπωπω,με κάψες μπήκες στο φόρουμ μεγάλε

  1. Πυξ Λάξ
  2. U2

[-X [-X [-X [-X

Όχι, ίσα-ίσα τα συγκροτήματα αυτά, με εξαίρεση τους Duran Duran τα σέβομαι. Δεν κόβω και φλέβες βέβαια αλλά τα σέβομαι. Σαβούρα εννοώ κάτι Europe κ.τ.λ.

Μη δαγκωνεις ντε:p

nirvana…πως τους ακουει τοσος κοσμος…

:yesmaster: :yesmaster:

+100000000000000000000000000000

άστους χρυσέ μου τόσα ξέρουν τόσα έζησαν τόσα λένε :wink:

Πού διαφωνείς ρε Daz?
Δε λέω ότι δεν είναι καλές μπάντες, απλά στα 80’ς πλην hard rock/metal δεν υπήρξε κάποια σοβαρή εναλλακτική σκηνή.

Γνώμη μου βέβαια, εσύ που την έζησες την δεκαετία θα ξέρεις καλύτερα.

Ρε συ, πρώτον αφού δεν γουστάρεις γενικώς glam/poser δεν έχει πολύ νόημα να το λες σαβούρα.
Δεύτερον, δεν νομίζω να θεωρήθηκαν ποτέ “μουσικάρα” τέτοια συγκροτήματα.

Εδώ ακούει LP και όλα αυτά τα μέτρια συγκροτήματα που αν δεν υπήρχαν οι Nirvana δεν θα υπήρχαν κι αυτά.

Re “tragane” ta thes kai ta les ayta? Makran i pio antagonistiki dekaetia apo oles kai EIDIKA stin enallaktiki skini. Theloume selides mono na poume bands oxi ta gnosta alla kai ta “agnosta” pou simera tha kanane peripato an ypirxan. Ase pou ola ma ola ta eidi eixan prosbasi stis poliseis me synepeia para polla apo ayta na mpoun se charts…adianoito kai na to skefteis simera 8)

Esy eidika tha goustares trela an zouses tin dekaetia. Simera se lypatai i psyxi mou :stuck_out_tongue: Ta psaxneis me to makaroni…

Pareksigimeni dekaetia re synadelfisa :lol: Ftaiei to styling mallon :lol:

Βασικά όντως θέλω να μάθω τις γνωστές (αλλά και τις άγνωστες) μπάντες των 80’ς εκτός hard rock/metal. Απλά, αν οι Smiths, οι U2, οι Cure και οι Depeche Mode ήταν οι κορυφαίοι τότε εντείνεται η άποψή μου.

ΟΚ, ομολογώ ότι υπάρχει μια goth rock σκηνή την οποία θεωρώ πολύ αξιολογη, αλλά μιλάω κυρίως για μπάντες που είχαν πρόσβαση στο mainstream.

εσυ που κολλας που ο κοσμος ακουει lp?

ακομα τι σχεση εχουν οι nirvana με τους lp???