Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Kαι γω ξεχασα thin lizzy που τους σιχενομαι, Νeil Young(ντρεπομαι που το λεω)που επισης δεν μαρεσει.Φυσικα και δεν αναφερω τους scorpions επειδη μιλαμε για κορυφαιους που παραδεχομαστε και δεν μας αρεσουν

Α, τους θεωρουμε κορυφαιους αυτους που αναφερουμε? Οκ, τοτε μονο Floyd-Purple-Who στη λιστα μου.

Το πρώτο όνομα που μου έρχεται αυτόματα είναι οι Stones. Ανέκαθεν τους θεωρούσα και εξακολουθώ να τους θεωρώ την περισσότερο υπερεκτιμημένη μπάντα που έχει υπάρξει ποτέ, που σε καμία περίπτωση η αναγνώριση που χαίρει δεν συνοδεύεται και από ανάλογη καλλιτεχνική αξία.

Όλη η αλήθεια σε 3 γραμμές!..:wink:

It’s only rock n’ roll
…αλλά τελικά άρεσε σε πολύ κόσμο!:wink:

συμφωνω απολυτως για doors!!! :slight_smile:

διαφωνω για meshuggah. :frowning:
δεν ειναι κορυφαια μπαντα μεγαλου βεληνεκους.ειναι κορυφαιοι σε αυτο που κανουν.
παιζουνε εντελως δικο τους στυλ.εχουνε επηρεασει απειρο κοσμο!
ο ντραμμερ τους ειναι κορυφαιος!!και επιπλεον ποσες μπαντες ξερεις στο μεταλ που να σολαρουν εχωντας ως κυρια επιρροη alan holdsworth???!? :slight_smile:

ακριβως!!
αλλο το γουστο,και αλλο τα απλα μαθηματικα.
με αυτη τη λογικη και οι motorhead ειναι υπερεκτιμημενοι!!

Beatles, Rolling Stones, Scorpions, Guns N Roses, Nirvana, Metallica(εκτος των 2 πρωτων), Iced Earth, Manowar, Opeth, Tool(τους 3 τελευταιους δεν τους πολυσεβομαι αλλα ok…).

Διαφωνω καθετα.Πιοι ειμαστε εμεις που θα ορισουμε την καλλιτεχνικη αξια καπιου(το κανω και γω πολλες φορες,ειδικα με τους scorpions και δεν ειμαι exactly proud of it).Και γω θα ελεγα οτι η πιο υπερεκτιμημενη μπαντα ever ειναι οι nirvana και θα μου απαντησουν οτι ηταν επανασταση.Θα συμωνησω θα παραδεκτω το λαθος μου αλλα εδω ειναι που πρεπει να προσθεσουμε οτι οι Stones ηταν 15 φορες η επανασταση που ηταν οι Nirvana.Τι ειναι δηλαδη καλλιτεχνικη αξια αν δεν ειναι αυτο?Με πιανεις?
Εγω το τοπικ το εκανα ετσι ωστε να μην πιασουμε συζητηση περι υπερεκτιμημενων και αρχισουμε να τσακωνομαστε.Αλλιως θα γραφαμε παλι στο υπερτιμημενοι καλλιτεχνες

Ποιος εισαι εσυ που μπαινεις με το account του Jimmypage ρε???Δεν εισαι σιγουρα ο Jimmypage α…:stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley:

led zeppelin δν μου αρεσουν ιδιαιτερα,σχεδον μου ειναι αδιαφοροι:-s
επισης οι tool δν τους δεχεται το αυτι μου!!απορω πως εχουν τοση απηχηση!!
αυτο δν σημαινει οτι δν δεχομαι την καλλιτεχνικη τους αξια,που εμενα ομως μαφηνει παγερα αδιαφορο!:slight_smile:

Den mou aresoun oi Slayer !

Giati exoun to image tou ‘’ eimaste antixristoi, gamame kai dernoume ‘’ :stuck_out_tongue:

Epishs den mou aresei tipota apo to nu-metal kai to metalcore, giati polu apla den einai metal…

Kai fisika APEX8ANOMAI tous Slipknot ! A8lia banda…

Led Zeppelin
Judas Priest
Tool
Slipknot
κ.α!

Θεοδωρακης

φασκεις και αντιφασκεις. :slight_smile:

δεν σαρεσει κατι και απορεις πως τους ακουει τοσος κοσμος.
εν συνεχεια ομως λες οτι δεν αμφισβητεις την αξια τους!!!
οπωτε…

υπαρχει καπου, καποιο βιβλιο (the metal bible??) που να οριζει τι ειναι μεταλ και τι δεν ειναι???

OK pane pes se enan 40ari oti i mousiki pou agapise twra ekfrazetai apo kati slipknot kai kati korn…

80’s REVENGE

Πρόβλημα του 40ντάρη…σεβαστά τα γούστα του καθενός,αλλά όπως και να 'χει δεν θα θαφτούνε και πράγματα που αξίζουνε.

Λοιπόν,δικιά σειρά να πώ κλασσικά γκρούπς που δεν μου αρέσουνε:

Led Zeppelin(ποτέ δεν κατάλαβα που είναι η μαγεία στη μουσική τους)
Deep Purple
Rainbow
Judas Priest
Savatage
Scorpions
Mottley Crue
Manowar
Whitesnake
U.F.O.
Van Halen
Rush(αν και έχω ακούσει λίγα,οπότε δεν είναι και εξακριβωμένη 100% η γνώμη μου)
Iron Maiden μετά το Fear of the dark,όχι ότι με τρελένουνε πιο πρίν κιόλα
Exodus
Candlemass
Bon Jovi
Def Leppard
Helloween

και ο κατάλογος είναι μακρύς ακόμη.Προσοχή,δεν λέω ότι οι μπάντες αυτές δεν έχουν προσφέρει πράγματα στη μέταλ μουσική,ούτε ότι δεν αξίζουν,απλά εμένα προσωπικός δεν μου κάνανε ποτέ το κλίκ(άντε κάποιες από αυτές να έχουν κάποια εξαιρετικά κομμάτια αλλά σε βαθμό που να 'ναι τα αγαπημένα μου.

πιστευω το ιδιο τραμπακουλο θα παθαινε και ενας οπαδος led zeppelin,deep purple Κλπ κλπ
αν ακουγε motorhead ή venom. :wink: