Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

[QUOTE=signal-05;241791]φασκεις και αντιφασκεις. :slight_smile:

δεν σαρεσει κατι και απορεις πως τους ακουει τοσος κοσμος.
εν συνεχεια ομως λες οτι δεν αμφισβητεις την αξια τους!!!
οπωτε…[/QUO
εχεις δικιο πολυ λαθος διατυπωση!!παντως οπως κ να χει δν μπορω να αμφισβητησω την καλλιτεχνικη αξια καποιας μπαντας πιστευω γενικοτερα,δν ειναι σωστο.γιατι ειτε εκφραζονταιι μεσω της μουσικης τους 10 ανθρωποι ειτε 10 χιλιαδες παει να πει οτι κατι προσφεραν.

Δηλαδη αν δεν σου αρεσουν αυτοι τοτε ΤΙ σου αρεσει ρε παλικαρι ?? Εχεις απορριψει υπερβολικα πολλους…

Eντελως πληροφοριακα ΟΛΟΙ εδω δεν ακουμε μονο μεταλ και ροκ

Ναι

αυτο ομως ειναι ασχετο με αυτο που τον ρωτησα…

νομιζα οτι το δημοψηφισμα αφοραει ροκ-μεταλ γκρουπ ομως,μιας κ ειμαστε σε συγκεκριμενο φορουμ,αν ηταν μπορουσα να αναφερω και τον φρανκ σινατρα η τους κιουρ που επισης δν μαρεσουν!!
οντως απεριψε υπερβολικα πολλους!!

Απο τα 20.000.000 καλλιτεχνες/συγγροτηματα εβγαλε τα 18
Νομιζω οτι υπαρχουν αλλα 19.999.982 καλλιτεχνες/συγγροτηματα που μπορει να του αρεσουν :wink:

εγώ δε την παλεύω, αλλά καθόλου λέμε, με τους Iron Maiden…

Δε τους αντέχω. Προτιμώ να ακούω γκρίνιες και μουρμούρες για το μέλλον από γονείς, παρά Iron Maiden…

Δε βλεπω πουθενα να λεει για ροκ μεταλ γκρουπ.
Το θρεντ ειναι ξεκαθαρο νομιζω.
Το οτι ειμαστε σε ροκ φορουμ δε σημαινει οτι δεν ακουμε αλλα ειδη μουσικης

μονο που τα περισσοτερα απο τα 19.999.982 συγκροτηματα που μπορει να ακουει ειναι επιρεασμενα περισσοτερο ή λιγοτερο απο τα 18 που απερριψε…

δεν το ξερεις
μπορει να ακουει πραματα που επηρεασανε αυτα που δεν του αρεσουνε
οπως κλασσικη μουσικη και μπλους\τζαζ!! :wink:

το να ακουει τζαζ και να μην του αρεσουν οι 18 αυτες μπαντες το καταλαβαινω…
αλλα να (λεει οτι) ακουει μεταλ και να μην του αρεσουν αυτες οι 18 μπαντες το βρισκω περιεργο…

Oπως ξαναειπα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.Στον συγκεκριμενο θρεντ δεν ειμαστε για να κρινουμε,εφοσον τους παραδεχεται αλλα δεν του αρεσουν.Δικη του υποθεση

Cradle Of Filth. απο δισκους μ’ αρεσει μονο το Damnation And A Day, κι αυτο επειδη ειναι διαφορετικο το υφος.

Χοχο, γουσταρω καργα Cradle, αλλα κορυφαιους καλλιτεχνες δεν θα τους ελεγα ποτε! :stuck_out_tongue:

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αρέσουν οι Iced Earth… Ειλικρινά όμως, ποτέ δε το κατάλαβα. Μπας και έχει βάλει το χεράκι του κανένα Metal & Hammer?

ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΤΟυς rolling stones…απλα δεν τς αντεχω…

Επειδή είδα ότι έγινε ολόκληρη κουβέντα για αυτό:lol: ακούω διάφορα είδη,αλλά φαντάζομαι ότι ενοείς από κλασσικά συγκροτήματα,οπότε θα σου αναφέρω τους Metallica,Thin Lizzy,Guns ‘N’ Roses,Aerosmith,Yes,AC/DC, και διάφορους άλλους.

Δεν νομίζω ότι επειδή κάποιος μπορεί να του αρέσουνε οι π.χ. 1000 μπάντες που επηρεάστηκαν απο Led Zepellin πρέπει να γουστάρει και τους ίδιους τους Zep.Άλλωστε μιλάμε πάντα για επιρροή,όχι για αντιγραφή,που σημαίνει ότι υπάρχουν ξεχωριστά στοιχεία στη μουσική των νεώτερων συγκροτημάτων.

Και επειδή το θέμα τράβηξε κάπως,δεν μίλισα για την αξία αυτών των συγκροτημάων,απλά για το τι μου κάνει εμένα η μουσική τους:)

Παντως αρκετες απο τις μπαντες που ανεφερε ο πυραμιδας δεν μαρεσουν.Δεν μου
κανουν κλικ ρε αδερφε.Δεν παει να πει οτι δεν τις σεβομαι απλα δεν μαρεσουν.

Deep Purple…απλά τους βαριεμαι…

Γαματα ριφφς, ωραιες συνθεσεις, συναισθημα/παθος…

Αυτα βρισκω εγω…8)