Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Αυτοί και άλλες 10.000 μπάντες. Σιγά την πρωτοτυπία. Να ναι καλά το Hammer…

Διαγωνισμός κακογουστιάς.

Οι Iced Earth μονο στην Ελλαδα ειναι τοσο δημοφιλεις…οντως η μουσικη τους δεν ειναι σε αναλογια με την δημοτικοτητα τους, αν και εχουν γραψει ισως το αγαπημενο μου τραγουδι…

Εγώ πάντως στο RW το καλοκαίρι που αναγκάστηκα να τους ακούσω, δεν πρόσεξα τίποτα από αυτά. Έβλεπα τον κόσμο που χαιρόταν, άρα κάτι θα έχουν που εγώ δε το έχω εντοπίσει ακόμα.

Ένα από τα μεγαλύτερα σκοτώματα ώρας που έχω κάνει, ήταν όταν κάθησα και άκουσα το live που είχαν κυκλοφορήσει από Αθήνα…

Το Stormrider ηταν δισκαρα. Απο κει και περα προφανως κι εβαλε το χερακι του και το Hammer, αλλα και το οτι στα 90’ς δεν υπηρχαν και πολλες νεες heavy metal μπαντες για να ταυτιστουν οι νεοι οπαδοι…

Βασικα αυτα τα ανεφερα για την Barlow era… Αλλα οπως ειπε και ο nihilist, υπαρχουν σε αλλες 100000000 μπαντες, δεκτο! Για το Χαμμερ, δεν ξερω τι προωθηση κανει στη μπαντα, καθως ποτε δεν το αγοραζα καθε μηνα…

Οσο για το Alive In Athens…

Aχ…:roll:

Το Χαμερ θεωρω πως κανει επιλεκτικη προωθηση μπαντων και δισκων χωρις να ειναι αντικειμενικο…
Πολλες φορες καταλαβαινεις οτι μερικοι συντακτες κρινουν εντελως υποκειμενικα με την εννοια οτι ενας black metal ειδικος να αναφερεται υποτιμητικα για μια power μπαντα…Σκοπος των περιοδικων πρεπει να ειναι η αμεροληπτη ενημερωση και οχι τα οπαδιλικια…

Εχω την αισθηση/σιγουρια οτι οι δισκογραφικες εταιρειες τους ‘‘λαδωνουν’’ για ενα 8 …

  • Slayer, Cradle Of filth

rolling stones
ac/dc

λοιπόν ωραίο τόπικ εύγε τζίμακο

rolling stones τους θεωρώ κλασσική περίπτωση υπερτιμημένου γκρουπ
doors ασχολίαστο ότι χειρότερο υπάρχει στο κλάσικ ροκ
pink floyd όχι όλα αλλά υπάρχουν και καλύτεροι
alice cooper δεν εννόησα ποτέ τον λόγο υπαρξής του
guns_n_roses καλοί αλλά από ένα σημείο και μετά ειδικά με την συμπεριφορά τους αφήστε το καλύτερα
ΗΙΜ ένα μάτσο βουτηρόπαιδα που δεν έχουν τι άλλο να κάνουν και μας τα πρήζουνε
scorpions MAMAAAAAAAAAAAAAA
θα θυμηθώ και άλλους και θα επανέλθω

Eric Clapton

Carlos Santana

Rolling Stones

Meat Loaf

8O 8O 8O 8O 8O

και συ τέκνον davidian???

ω ναι…

:lol:

:frowning: :frowning: :frowning:

:frowning: :frowning: :frowning:
rolling stones δε μου αρέσουν κι εμένα
doors…:frowning: είναι θεοί, ή μάλλον ήταν…απ’ό,τι βλέπω σε πολλούς δεν αρέσουν.Κρίμα!!
pink floyd επίσης θεοί,αλλά για αυτούς μόνο ο karvou μπορεί να μιλήσει!
guns n roses+scorpions+alice cooper αρκετά καλοί
τώρα για ΗΙΜ…γιατί μάμυ???:cry:

:smiley:

Νομιζα πως ημουν ο μονος που δεν τους γουσταρα…

Οσο για γκανς, μικρη εισαι ακομα, θα μαθεις…:stuck_out_tongue:

αχ δεν έπρεπε να μου το κάνεις αυτοοοοοοοοοοοοο

άμα είναι να κάνεις έτσι να το πάρω πίσω

γιατί ρε κούκλα μου δεν είναι ροκ απλά δεν έχουν τίποτε καλύτερο να κάνουν και βγάνουν κάτι χαζοτράγουδα εκεί και το παίζουν ροκ και καλά

λοιπόν θέμα πίνγκ φλόυντ δεν είπα ότι δεν μου αρέσουν ότι δεν έχουν τραγουδάρες ότι δεν έχουν συμβάλει τα μάλλα σε αυτό που ονομάζουμε μουσική απλά αυτό το πολυ κουλτούρα να φύγουμε με κουράζει θα τους ακούσω αλλά όχι φανατικά

θέμα γκάνς αν το δω από καθαρά μουσική άποψη θα πω ναι θεοί προ αποχώρησης σλας εννοείται αλλά αν το δω σαν σύνολο πράγμα που συνηθίζω όχι δεν πάρω ευχαριστώ πολύ προκλητικές συνεντεύξεις κλπ κλπ κλπ που δυσυτυχώς με έχουν επηρεάσει κατά τους…

Για τις πορτες πηγαινε, οχι για φλουντ!

Αυτο ειναι το πιο ηλιθιο πραγμα που μπορει να κανει ενα περιοδικό(included ηλεκτρονικο).Για μενα θα ηταν το ιδιο αν αναφεροταν καποιος που ειναι ειδικος στο Pop ή στο hip-hop . Εφοσον δεν γουσταρεις τπτ απο το ειδος δεν εισαι αρμοδιος και ουτε θα εχει σημασια η γνωμη σου για τους φιλους του χωρου .Ομως αν διαβασει ποτε την αποψη σου για το ταδε power metal band π.χ καποιος blackας (γιατι να ασχοληθει με τη ταδε μπαντα?! Δεν ξερω αλλα λεμε εαν …) θα καταλαβει οτι πρεπει να προσπερασει .

Σορρυ για το off topic αλλα ηθελα να το πω γιατι ειναι κατι που απο παλια με ενοχλει .Ελπιζω να μην διαγραφει.

το κατάλαβα βασιλάκη απλά κατά λάθος έσβησα παραπάνω από όσα έπρεπε στο ποστ της νεφέλης
όσο για τις πόρτες άστο και μόνο που τους αναφέρω μου ρχέται να σπάσω και τις πόρτες και τα παράθυρα