Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Οι Queen, όντως στη δισκογραφία τους παρουσιάζουν μία ποιοτική κοιλιά στα 80ς, αλλά με το που έμαθαν το πρόβλημα του Mercury και σταμάτησαν τα όργια, τα πάρτυ, την πολύ κόκα, κλπ έβγαλαν κατ’ εμέ πάλι καταπληκτικούς δίσκους. Το Innuendo είναι δίσκος που έχει μέσα τουλάχιστον 6 κομματάρες που σηκώνουν την τρίχα κάγκελο και σε αφήνουν να κοιτάς το ηχείο σου με ανοικτό το στόμα και να σκέφτεσαι ότι είναι ρεζίλι να δακρύσεις…

Απλα, στην ενδιάμεση δισκογραφία τους, έβγαζαν με κάθε δίσκο 1-2 επιτυχίες που γινόντουσαν κλασικές γιατί είχαν το ταλέντο για να το κάνουν αυτό για την πλάκα τους, έβγαλαν σχεδόν όλοι σόλο δίσκους με καταπληκτικά κομμάτια και έτσι διατήρησαν τη φήμη τους καθ’όλα τα 80ς

*Sorry για το σπαμάρισμα,αλλά

Αν κάποιος έχει πρόβλημα μαζί μου να το λύσει μέσω pm.
Δεν ανέφερα πουθενά ότι έχω πρότυπο τον γκουσκούνη,αλλά η αντιπάθεια δεν κρύβεται.

Καλα για ΧΙΜ δεν μπορω να δεχτω οτι επειδη προωθουνται τρελα, γινηκαν και κορυφαιοι, πραγματικα δεν μπορω. Με την ιδια λογικη ειναι κορυφαιοι και οι Εβατετοιοι.

Οσο για τους Γκανζ, γενικα δηλαδη προσωπικα μουσικη για μενα ναι, ειναι η μελωδια, ειναι ο στιχος, ειναι ολα αυτα, ειναι ο τροπος που το ερμηνευει καποιος το τραγουδι κ.λ.π. Αλλα οχι, δεν ειναι ουτε οι δηλωσεις, ουτε τα καβγαδακια των μελων, ουτε η αλαζονικη συμπεριφορα απεναντι στους θαυμαστες(προσωπικα δεν την εχω βιωσει κιολας για να ξερω αλλα νταξ:p ) ουτε αν ο Αξλ ειναι καλο παιδι και τρωει το φαγητο του. Αμ αν ηταν ετσι θα ακουγα Πλουταρχο. Οχι δεν ειμαι φανμποησα, τα ιδια θα μπορουσα να πω και για τους Μανογουορ ξερω γω που δεν με τρελαινουν καθολου.

ακούς και scorpions μήπως?

Ναι που να καω στην κολαση. Ακουω.:-s

Σώπα…

:lol: :stuck_out_tongue:

rush

φαφλαταδες και τρελα υπερεκτιμημενη μπαντα

αλλα τους παραδεχομαι που στα 60 τους ακομα βγαινουν και παιζουν 3 ωρες

Απο κορυφαιους καλλιτεχνες , δεν μου αρεσουν οι Led Zeppelin kai oi Dream Theater.

Κορυφαίο που δεν μου αρεσει, θεωρώ το Steve Harris. Εχει γραψει υμνους, αλλά δεν τον αντεχω.

βασικα λιγο καραφλιασα με αυτα που διαβαζω!
γιατι πολυ μπερδευτικαν κ λενε κ αλλες πιπες!
αλλα να αναφερουμε απλα ενα ονομα κ αλλο να λεμε “φαφλαταδες” κ αλλα τετοια!

Δλδ αν δεν μας αρέσουνε πολλοί γνωστοί καλλιτέχνες τι να κάνουμε?:frowning:

αλλο ενοω!
αλλο να μην σε αρεσει καποιος κ αλλο να λες οτι νανε για αυτον που δεν σου αρεσει!

A! οι Beatles δεν μου αρέσουν καθόλου όπως και οι Doors! Εχω και άλλους που όχι μόνο δεν μου αρέσουν , τους μισώ κιόλας!

Motorhead,Blind Guardian,Tool,Bathory…αυτα…:slight_smile:

υπερεκτιμημενη???
για αιτιολογησε…

φαφλαταδες το δεχομαι.δεν ειναι του γουστου σου

αλλα υπερεκτιμημενη οταν εχει επηρεασει της παναγιας τα ματια?!?!?!

Helloween.Tο δεχομαι οτι ειναι απτους ιδρυτες της power metal,αλλα τα τραγουδια τους εκτος απο 1,2 μου φαινονταν ολα χαζοχαρουμενα.

Bασικα δεν υπαρχουν καθως αυτοι που δε μου αρεσουν δεν ειναι κορυφαιοι γιατι την ποιοτητα την καθοριζει το δικο μου γουστο.

#-o #-o #-o #-o

That’s power metal mate…

Ναι! Αυτοί και οι Nightfall :stuck_out_tongue:

Kι εμένα δε μου αρέσουν οι queen πέρα από κάποια τραγούδια τους και φυσικά ούτε οι depeche mode.