Αρειανάρα ρε!

α τελικα νταξει,μας εδωσαν 1200 εισιτηρια με τιμη 25 ευρω.Δεν τα λες και φτηνα,αλλα σε σχεση με τα 40αρια του παρελθοντος κατι ειναι κι αυτο

αν και δεν την λες και φυσιολογική την τιμή των 25 ευρο στο νταμάρι-πέταλο της ξανθης, πάλι καλά…
θα πάνε και άλλοι εκτός των 1.200?

once again…o παρανόμως* στο γήπεδο του αρη μπεος…:

«Απάντηση στην ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΡΗΣ
(?Αφού δεν καταλάβατε το περιεχόμενό της ανακοίνωσης της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ, η οποία σαφώς και δεν είχε στόχο την ΠΑΕ ΑΡΗΣ )

Καταλαβαίνουμε τις ανησυχίες των οπαδών (παραγόντων) του ΑΡΗ, αφού πιθανή αποτυχία εξόδου στην Ευρώπη σημαίνει αυτόματα και περικοπή στα ?μεροκάματα.

Όσον αφορά τη φράση ?περί δυναμικής? εξαρτάται πως το βλέπει και πως το εννοεί ο καθένας.

Εάν δυναμική για εσάς σημαίνει να δέρνετε ποδοσφαιριστές αντίπαλης ομάδας όταν δεν κάθονται να χάσουν, σίγουρα εμείς έχουμε διαφορετική φιλοσοφία.

Είμαστε βέβαιοι ότι κάπως έτσι σκοπεύετε να κάνετε την ερχόμενη Κυριακή με την απόβασή σας στην πόλη της Ξάνθης και ό, τι προκύψει?

Υ.Γ. Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με την επίσημη ΠΑΕ ΑΡΗΣ, αλλά θα απαντά πάντα σε ανακοινώσεις ?οπαδικού χαρακτήρα?».

*ο αθλητικός δικαστής αρνείται να του πιστοποιήσει την ποινή του για της δηλώσεις εναντίων της λαρισας,

Νταξ, κλασικα δημιουργια εντυπωσεων, γιατι στην Ελλαδα, αυτο μετραει.

Αρχικα, ειχαμε τον Αχιλλεα να λεει στο Χαριλαου [I]“Τι σας νοιαζει;;; Αφου την αλλη βδομαδα θα 'στε και παλι εκτοι.”[/I], λες και κατι ξερει (ή κατι εχει στησει ξερωγω :roll:).

Μετα, ειχαμε ανακοινωση για τη διαιτησια, για να περασει προς τα εξω σφαγη του Βολου, για να δημιουργηθει κλιμα για την αλλη ομαδα.

Σε ενα ματς, που ο Βολος οχι μονο δεν αδικηθηκε, αλλα μαλλον ευνοηθηκε.

Τωρα, βγαζει μια ο,τι να 'ναι ανακοινωση, που στοχευει στο Σ-3 για μεροκαματα, για επεισοδια, για αλλη αντιληψη δυναμικης (Βολος εισαι :lol:) και μπλα μπλα.

Ο τυπος εδω και καιρο αλωνιζει ελευθερος και ειναι να απορεις, οχι με τι θρασος, αλλα πως δεν τον εχουν στειλει ακομα σπιτι του.

Επομενη κινηση ειναι να αναφερθουν στον Κοντη και στο οτι το ματς τους ΘΑ 'ΠΡΕΠΕ να 'ναι αδιαφορο για το βαζελο.

Iron Aris,δεν θυμαμαι να ειρωνευτηκα την ομαδα σου!
Τες πα,ας μην μιλησω,δεν θα συνεννοηθουμε,οποτε ας μην χαλασουμε τις καρδιες μας!
Για τον Μπεο πες οτι θες,αδιαφορω,εξαλλου κι εγω λεω τα χειροτερα.Ο Ολυμπιακος Βολου ομως και ο κοσμος του ειναι πανω απο καθε Μπεο,αρα την ομαδα μας τουλαχιστον να τη σεβαστεις ως αντιπαλο,κατι που εκανα κι εγω και στο post μου για τον αγωνα οπου και μιλησα με τα καλυτερα λογια για τον κοσμο του Αρη!
Αρα σχολια του τυπου (Bολος εισαι:lol:)καλο θα ηταν να ελειπαν!

Δε νομιζω οτι το θεμα ειναι το τι ειπε ο iron_aris και ο jiopas.

Και την ομαδα μου και τους οπαδους της, την ειρωνευτηκε μια ολοκληρη ΠΑΕ (η οποια δεν ξερω ποσες χρονιες ειναι στην Α’ εθνικη), μιλωντας για ΔΥΝΑΜΙΚΗ.

Επισης, δυστυχως, οι ενεργειες του Μπεου δεν ειναι ασχετες απο την ομαδα ή τους οπαδους.

Γιατι, αφενος η ιδια η ομαδα θα επωφεληθει απο τις ενεργειες του χοντρου και αφετερου αν οντως η ομαδα δεν εκφραζοταν απο το Μπεο και τον καθε Μπεο, θα τον ειχε αποβαλει.

Ρε συ Iron Aris δεν πας μια βολτα στον Ισθμο της Κορινθου να δεις αν σηκωσε κυμα!!!

Σηκωνει συχνα;;;

lol @ koke

Η αποχώρηση του Σέρχιο Κόκε από τον Άρη είναι περισσότερο πιθανή από ποτέ άλλοτε. Ο παίκτης έχει στα χέρια του δελεαστικότατη ομάδα από το πρωτάθλημα των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής, για να συνεχίσει εκεί την καριέρα του.

[B]Ο Κόκε έλαβε την πρόταση του χθες το βράδυ και άμεσα επικοινώνησε με τους υπεύθυνους της διοίκησης. Μιλώντας σε αυτούς τους εξέφρασε ?ένθερμα- την επιθυμία του να φύγει από τους «κίτρινους» για να συνεχίσει την καριέρα του στην ομάδα των ΗΠΑ.

[I]Μάλιστα, υποστηρίζει ότι πρόκειται για μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για την καριέρα του, την οποία δεν θέλει σε καμία περίπτωση να αφήσει να χαθεί.[/I][/B]

Από τον Άρη, επικοινώνησαν με τη σειρά τους με τον προπονητή της ομάδας, Σάκη Τσιώλη για να του μεταφέρουν την επιθυμία του ποδοσφαιριστή. Αυτός, λαμβάνοντας υπόψη την έντονη επιθυμία του Κόκε να φύγει από την ομάδα, έδωσε την συγκατάθεσή του.

Έτσι, οι εξελίξεις πλέον έχουν περάσει στα «χέρια» της διοίκησης, η οποία δεν λέει «όχι» να αφήσει τον παίκτη να φύγει, γλιτώνοντας ένα μεγάλο συμβόλαιο. Για να συμβεί κάτι τέτοιο, όμως, στον Άρη θέλουν να λάβουν ένα ικανοποιητικό ποσό για να αφήσουν τον παίκτη να αποχωρήσει.

Οι επόμενες ώρες είναι αρκετά κρίσιμες καθώς η μεταγραφική περίοδος για το πρωτάθλημα του MLS ολοκληρώνεται την Παρασκευή και η διοίκηση της ομάδας των ΗΠΑ θέλει άμεσα να υπάρξει μια κατάληξη στο ζήτημα, είτε θετική είτε αρνητική.

αμα πάρει και χρήματα ο αρης, όλα ωραία.!!

μη με αντιγραφεις εμενα

#-o τραγικά πράγματα…κάνω edit…

Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ξερω αν μας βολευει να φυγει.

Αν μπουμε στα πλεη-οφ και δεν μπορει να μας βοηθησει λογω της εγχειρισης και εφοσον θελει να φυγει, ας παει στο καλο.

Αν μπορει να παιξει στα πλεη-οφ, με δεδομενες τις καλες εμφανισεις του επι Τσιωλη, οταν και επεστρεψε στην κορυφη της επιθεσης, θα ηθελα να μας βοηθησει να κυνηγησουμε ο,τι καλυτερο και το καλοκαιρι ας κανει ο,τι θελει.

lol κλαίω με το ζαβό. Στο καλό να πάει, να του βάλουμε και ένα φιογκάκι στο λαιμό και να τον στείλουμε σούμπιτο. Ψιλοκλείνει μια εποχή πάντως με κόκε-χαβίτο-κάλβο, μόνο ο νέτος ξέμεινε.

Ε ήρθε ο καιρός να φύγει και ο Κόκε. Εξάλλου στα πλεηοφφ απ’ ό,τι λένε τα ρεπορτάζ δε θα έπαιζε ούτως ή άλλως.

Απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια να γίνει ένας σωστός σχεδιασμός της νέας χρονιάς, κάτι που προβλέπεται ευοίωνο χάρη στον Σάκη. Τα λεφτά να πέσουν…

Εντωμεταξυ η μεταγραφη πρεπει να ολοκληρωθει μεχρι Παρασκευη,γιατι τοτε τελειωνει η διορια του MLS.Στο Χιουστον τελικα παει,και απ οτι λεει το sport24 δεχτηκε να μην πληρωθει ενα μερος του συμβολαιου του(καπου στα 500.000 ευρω(!)) και το Χιουστον θα πληρωσει για τη μεταγραφη αλλα 500 χιλιαρικα στον Αρη.Και γλιτωνουμε και καπου στα 800 χιλιαρικα απο τα αλλα 2 χρονια συμβολαιο.Οικονομικα,μας βολευει τρελα.Και αμα οντως ισχυουνε αυτα που ακουγονται,οτι δηλαδη θα εμπαινε για εγχειρηση αυτες τις μερες και οτι ο ιδιος ειπε οτι θελει οπωσδηποτε να φυγει,δεν βλεπω καλυτερη λυση.

Απλα μενουμε παλι με 2 επιθετικους,και με τα πλεη οφ να φανταζουν αρκετα πιθανα πια.Δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτο.
Α,οχι ρε,ξεχασα,εχουμε και τον Αραβιδη.

[B]Δάκρυσε στο «αντίο» ο Κόκε![/B]

[B]Ο Σέρχιο Κόκε… λύγισε στην αποχαιρετιστήρια συνέντευξη Τύπου του στον Άρη, δακρύζοντας. Μετά από πέντε χρόνια παρουσίας στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ο αρχηγός της ομάδας της Θεσσαλονίκης αποχωρεί προκειμένου να συνεχίζει την καριέρα του στο αμερικανικό πρωτάθλημα![/B]

Εμφανώς συγκινημένος παρουσιάστηκε ο Σέρχιο Κόκε στην συνέντευξη Τύπου που έδωσε για την αποχώρησή του από τον Άρη. «Αρχικά θα προσπαθήσω να αντλήσω δύναμη για να μιλήσω αν και είναι δύσκολο. Πίστευα ότι θα άντεχα και δεν θα έπεφτα τόσο ψυχολογικά. Είναι ξεκάθαρο ότι είχα βαθιά συναισθήματα και δεν είναι ψεύτικα. Ξεκινάω ευχαριστώντας όλο τον κόσμο. Η ομάδα με έχει βοηθήσει να εξελιχθώ ως άνθρωπος και μετά ως παίκτης.

Ο Άρης είναι μία ομάδα που σε κάνει να νιώθεις βαθιά συναισθήματα. Δυστυχώς όμως στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο είναι έτσι τα πράγματα. Προέκυψε αυτή η πρόταση από το εξωτερικό που θα βοηθήσει και την οικογένειά μου. Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο που γνωρίζω οτι έχει δώσει τα πάντα.

Πάντα αγωνιζόμουν γι’ αυτούς. Ελάχιστα παιχνίδια έχω χάσει όλη τη χρονιά παρά το γεγονός ότι πολλές φορές μου το είχαν απαγορεύσει οι γιατροί. Θέλω να φύγω με ψηλά το κεφάλι και από την μπροστά πόρτα. Θέλω να ξεκαθαρίσω την θέση μου και για αυτό γίνεται αυτή η συνέντευξη. Για λόγους υγείας δεν μπόρεσα να αγωνιστώ στο παιχνίδι με τη Ξάνθη. Ελπίζω με το χέρι στην καρδιά να με καταλάβουν όλοι και εύχομαι μια μέρα να ξαναβρεθώ στα ίδια μέρη».

Τα εύσημα στον κόσμο!

Στο περιθώριο των δηλώσεών του ο Κόκε έσταξε μέλι για τον κόσμο του Άρη. Είπε δε πως εάν θα μπορούσε να πάρει κάτι μαζί του από την ομάδα αυτό θα ήταν οι φίλαθλοί της!

Για το πως πήρε αυτήν την απόφαση είπε: Αρχικά σκέφτηκα την οικογένειά μου. Είμαι εδώ πέντε χρόνια και ήθελα να γνωρίσω και νέες εμπειρίες αν και ξέρω ότι δεν πρόκειται να ξαναβρώ τέτοια αγάπη από φιλάθλους, όπως την βρήκα στον Άρη.

Για το εάν θα μπορούσε να παίξει με την Ξάνθη τόνισε: Όσα νιώθω είναι αλήθινά και φαίνονται. Θα ήθελα να είμαι παρών όχι μόνο για να στηρίξω αλλά και να αγωνιστώ αλλά δυστυχώς πρέπει να είμαι στην Αμερική μέχρι τις 15 Απριλίου.

Θα είμαι νοητά με την ομάδα. Θα προσπαθήσω να μιλήσω και με τους συμπαίκτες μου γιατί δεν πρόλαβα να τους χαιρετήσω. Θέλω να ευχαριστήσω και τον Σάκη Τσιώλη που απέδειξε ότι είναι μεγάλος προπονητής και αληθινός άντρας. Μιλάει μέσα από την καρδιά του και η γνώμη μου είναι ότι εκτός απο καλός προπονητής είναι και καλός άνθρωπος. Χαίρομαι που είναι στην ομάδα».

Για τ’ ότι δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει έναν τίτλο με τον Άρη σχολίασε: Οι ήττες είναι πάντα δύσκολες ειδικά όταν έρχονται σε τελικό. Το έζησα δύο φορές αυτό.

Παρ’ ολ’ αυτά εμένα θα μου μείνουν αυτοί οι τελικοί γιατί την στήριξη του κόσμου που είχαμε δεν θα την συνατήσω πουθενά στον κόσμο. Σαν παράδειγμα σας φέρνω και στο τελευταίο ματς που καταφέραμε να ανατρέψουμε το αποτέλεσμα κι όλα αυτά με την βοήθεια του κόσμου.

Για το τι θα έπαιρνε μαζί του επισήμανε: Αν μπορούσα να πάρω κάτι θα έπαιρνα μαζί μου τους οπαδούς μας.


[I][B]
Ο ΚΟΡΙΟΣ[/B] Ο Τσιώλης πάντως πριν από λίγες μέρες είχε πει ότι ένας από τους λόγους που πήγε στον Αρη ήταν ο Κόκε (και δύο-τρεις άλλοι παίκτες)…
[/I]

πότε πρόλαβε μωρέ να δώσει και συνέντευξη τύπου? ο πιτς φυτιλης είναι?

ξέρει κανείς τι παίζει με το συμβόλαιο του σακη?
προχθές στη λαρισα έκανε τις πιο αλλοπρόσαλλες δηλώσεις που εχω ακούσει…:?

επηρεάζεται απο το ποιος θα είναι πρόεδρος μετά τις εκλογές?

http://www.super3.gr/news_article.asp?id=8966

[B]Παράθυρο για πλέι οφ

Από κοντά περιμένουν στον Άρη τις εξελίξεις όσον αφορά το θέμα των αδειοδοτήσεων, αφού σε περίπτωση που ο Πανιώνιος μηδενιστεί, ο Άρης είναι η ομάδα που μπαίνει στα πλέι οφ!
[/B]

Τελικά αυτή η ιστορία με τις αδειοδοτήσεις που ήδη μας έχει απασχολήσει αρκετά αυτές τις μέρες, αφού πλέον εκτός από τις ΑΕΛ και Αστέρα Τρίπολης και τις δύο εκκρεμότητες των Πανιώνιο και Ηρακλή συμφέρον από την όλη υπόθεση φαίνεται να έχει και ο Άρης.

Όπως καταλαβαίνετε αυτό θα τινάξει στον αέρα την διεξαγωγή του φετινού πρωταθλήματος της Super League αλλά και των πλέι οφ, ανάλογα πάντα με την απόφαση που θα πάρει η δευτεροβάθμια επιτροπή της ΕΠΟ στην διάρκεια της αυριανής ημέρας.

Ένα σενάριο που προέκυψε σαν ενδεχόμενο μετά το σημερινό δημοσίευμα της ιστοσελίδας dikisports.blogspot.com με αυτό που απομένει να φανεί είναι το ποια ΠΑΕ ήταν εκείνη που στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου έκανε μεταγραφές με ληγμένη φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα.

Αν αυτή αποδειχθεί τελικά αύριο Τετάρτη (27/04) πως ήταν ο Πανιώνιος τότε θα πρέπει να μηδενιστεί σε όλα της τα παιχνίδια που χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές που ενέταξε στο δυναμικό της από εκείνο το χρονικό σημείο και μέχρι και την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Στην ΠΑΕ Άρης έχουνε κάθε λόγο να παρακολουθούνε από κοντά τις εξελίξεις για τον λόγο ότι το πρώτο παιχνίδι που η ομάδα της Νέας Σμύρνης είχε χρησιμοποιήσει τα μεταγραφικά της αποκτήματα της περιόδου του Ιανουαρίου ήταν στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Στην νίκη της με 2-0 με τα δύο γκολ του Κώστα Μήτρογλου τον οποίο είχε αποκτήσει με την μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό και σε περίπτωση που της κατοχυρωθεί το παιχνίδι με σκορ 3-0, όπως και όλες τις υπόλοιπες ομάδες, θα φθάσει στους 48 βαθμούς.

Αυτό σημαίνει ότι θα βρεθεί στην 5η θέση της βαθμολογίας μετά το πέρας της 30ης αγωνιστικής με αποτέλεσμα να μπαίνει στα πλέι οφ αντί του Ολυμπιακού Βόλου κι όλα αυτά τρεις μέρες πριν από την κλήρωση του μίνι πρωταθλήματος που είναι προγραμματισμένη για το μεσημέρι της Παρασκευής (29/04).

Για τον λόγο αυτό και σύμφωνα με πληροφορίες η νομική υπηρεσία της ΠΑΕ Άρης είναι επί ποδός αναμένοντας την αυριανή απόφαση της δευτεροβάθμιας επιτροπής της ΕΠΟ για να κινηθεί ανάλογα σε μία εξέλιξη που ουσιαστικά θα φέρει την ομάδα της Θεσσαλονίκης σε αλλαγή προγραμματισμού.

Κι αυτό γιατί πολύ απλά η συμμετοχή της στα πλέι οφ θα ισοδυναμεί κατά μεγάλο ποσοστό και με ευρωπαϊκό εισιτήριο για την επόμενη αγωνιστική περιόδου με τον Σάκη Τσιώλη στην περίπτωση αυτή να πρέπει να αλλάξει τα πλάνα του.

άντε και 6η η λαρισα :lol:

Άν μπεί playoff o Άρης που δεν άξιζε φέτος θα είναι η μεγαλύτερη ΞΕΦΤΙΛΑ που έχει γίνει…
Τι να πώ…και να σωθεί η Λάρισα που ήταν με διαφορά η χειρότερη ΟΜΑΔΑ του Πρωταθλήματος