Αρειανάρα ρε!

ειπε ο κωλογαυρος τρομπαντικ_7

[B]romantic[/B] άντε είσαι αντίθετος…αλλά απο την στιγμή που βγαίνουν ονόματα ανθρώπων που στήνουν ματς…(την πέμπτη θα βγει και άλλο όνομα ανάλογα με τις εξελίξεις…διαιτητή που έπαιξε φέτος σε όλα τα ματς που χρειαζόντουσαν διαχείριση)
απο την στιγμή που (φαίνεται) να υπάρχουν παρατυπίες σε ομαδες(και αδικήθηκαν αλλλες), δεν θα ήταν καλό να γίνει κάτι…?
(ακόμη και μπράβους που δίνουν ονόματα έχουμε)
και ας μην σωθεί η λαρισα…αλλά θα σε χαλούσε να φύγουν όλοι αυτοί απο το ποδόσφαιρο όπως λέει και ο πηλαδακης(καλά είναι και μεγάλος μαλάκας…δεν θέλω να πάνε φυλακή, να φύγουν θέλω, λέει.!#-o)

τι να περιμένεις μετά? το θαύμα? τώρα που υπάρχει θέμα ειναι η ωρα να γίνει κάτι…άμα περιμένεις στα ξαφνικά φέξε μου και γλίστρησα

και ξαναλέω…να μην αλλάξει ο νόμος για σωθεί η λαρισα(που χρειάζεται και δυο ομαδες με πρόβλημα)…αλλά να τιμωρηθούν ολοι όσοι έχουν εμπλοκή…θα σε χάλαγε [B]romantic[/B] ??

*η λαρισα στο πρώτο μισό, που πέρασε απο στεγνό καθάρισμα, ήταν πρώτη σε δοκάρια, ευκαιρίες, πάσες, και με 2 παίχτες στην δεκάδα της αξιολόγησης των παιχτών…λέω εγώ τώρα…

εισαι σιγουρος οτι ΑΥΤΗ(!!!) θα ειναι η μεγαλυτερη ΞΕΦΤΙΛΑ που εχει γινει…φιλος με το _7;;;;;

:roll:

Παρέμβαση της Σούπερ Λίγκας ζητεί ο Κόντης

«Είμαστε η πρώτη ομάδα που αντιμετώπισε ο Πανιώνιος με τα μεταγραφικά αποκτήματα. Εμείς περιμένουμε τα στοιχεία. Αν είναι δεδομένο ότι είναι ληγμένες τόσο η φορολογική όσο και η ασφαλιστική η ενημερότητα. Εγώ πιστεύω σήμερα, ότι αύριο θα δούμε άλλες ενημερότητες με άλλες ημερομηνίες. Αν όχι, υπάρχει αμέλεια που συνιστά όμως αδίκημα από τον Πανιώνιο και πρέπει να μηδενιστεί στα ματς που έπαιξαν οι μεταγραφές. Σε αυτήν τη περίπτωση πρέπει να αλλάξει και η σειρά της βαθμολογίας και να μπει ο Άρης στα πλέι οφ», δήλωσε ο παράγοντας της ομάδας της Θεσσαλονίκης.

«Σκεφτόμαστε να ζητήσουμε να μην γίνει η κλήρωση των πλέι οφ την Παρασκευή. Αν εντός της ημέρας δεν διαψευστεί το γεγονός, θα το ζητήσουμε. Είναι σαφές όμως ότι εφόσον υπάρξει βεβαιωμένη παράβαση, πρέπει να παρέμβει από μόνη της η Σούπερ Λίγκα. Έχω εμπιστοσύνη στον Πιλάβιο και πρέπει να επιληφθεί. Έχω εμπιστοσύνη επίσης και στον πρόεδρο της επιτροπής αδειοδότησης κ. Δημητρίου. Αν έγιναν έτσι τα πράγματα, θέλω να πιστεύω ότι πρόκειται για ανθρώπινο λάθος», τόνισε ο εκτελεστικός διευθυντής του Άρη.

[B][I]Έχω εμπιστοσύνη στον Πιλάβιο[/I][/B]

τι σκατά? ερωτευμένοι είστε όλοι??!!

δεν άντεξα…συγγνώμη…δικός σας…:

μπεος σήμερα σε συνέντευξη τύπου

Για τα όσα γίνονται στον Πανιώνιο και αν μπορεί να τα επωφεληθεί ο Άρης: [B]«Από το όνομα και μόνο θα έπρεπε να παίζει σε πρωτάθλημα εξωγήινων και όχι στο ελληνικό.[/B] Είναι να τρελαίνεσαι όταν ακούς τέτοιες μαλ?..Τώρα θυμήθηκαν τα [SIZE=“4”][B]σκουλήκια [/B][/SIZE]ότι θα κάνουν ένσταση για τον Πανιώνιο; Ντροπή. Να αναγνωρίζουν την ανωτερότητα του αλλουνού και να μην ψάχνουν πλάγιες μεθόδους. [B][U]Μπορεί να έχουν στόχο εμένα, αλλά να ξέρετε ότι έχω πάντα δεύτερη και τρίτη λύση. Και να θέλουν να χτυπήσουν εμένα, υπάρχει διάδοχη κατάσταση. Υπάρχουν 7-8 άτομα[/U][/B] που είναι στο ΔΣ και θα μπορούν να τρέξουν τις υποθέσεις. Ας ονειρεύονται και ας κάνουν ότι θέλουν».

οτι είχα πει και είχα γίνει γραφικός… μήνες πριν…

να σαπισεις αργα αργα και ουτε τα σκουληκια να σε πλησιαζουν στο χωμα οταν ψοφησεις σκατοσακουλα…

βαρια ηττα 72-86 απο το Μαρουσι,τζαμπα το πρηξιμο περι τετραδας,παει το πλεονεκτημα εδρας,και γιουχα στους παικτες μετα το ματς απο τον (ελαχιστο) κοσμο

Πηγες;;;

Ελεγα να πεταχτω τωρα που ειμαι κοντα, αλλα ετσι οπως τα 'καναν φετος, δεν εχω την ορεξη ουτε καν να δω ενα αγωνα μπασκετ, αφου κερκιδα ετσι κι αλλιως μεχρι να φυγει ο μπινες δε θα ξαναγινει.

ειδα το ματς…ανευρος αρης ,τρομερος γκαγκαλουδης και ο σεντερ που δεν θυμαμαι το ονομα του…τζαμπα παει η εδρα…:?

edit…ναι αυτον.!

To Mπαγκαριτς (πρωην του γαυρου) λογικα θα λες…

(Δεν το 'δα.)

το σκεφτομουν να παω,αλλα τελικα δεν ψηθηκα.τα τελευταια 3 χρονια εχω ξενερωσει ελεεινα με το μπασκετ και απο κει που ειχα διαρκειας και ειχα παει μεχρι και Σαρλερουα στον τελικο,το εκοψα εντελως απο τοτε που ξεκινησε η κατηφορα(εποχη Χερμπερτ),ζητημα να χω παει σε 5 αγωνες απο τοτε,δεν γουσταρα να βλεπω να παιζουμε τοσο αλλοπροσαλα.

Μ’αρεσει που πηραμε και 2 ψηλους για να καλυψουμε τα κενα μας…

Κοιτα, εγω φετος ειδα μονο με Ηρακλη μπασκετ οταν ειχα ανεβει για Ροζενμποργκ και Ξανθη.

Γενικα, και λογω αποστασης, ο,τι κινειται, πυροβολειται συνηθως.

Αλλα φετος, δεν τους αντεχω.

Εκει που η ομαδα εδειχνε οτι ηθελε ενα τσαφ για να κυνηγησει του EuroCup και την 3η θεση, διωχνοντας τον απεριγραπτο Ντρουκερ, κανουν κινηση ματ και φερνουν εναν μετριο προπονητη ΠΡΟΔΟΤΗ.

Απομακρυνοντας το μοναδικο που ειχε μεινει να στηριζει το δυσμοιρο μπασκετ μας (βλ. Σ-3).

Με ολα αυτα ειμαι ξενερωμενος, δηλαδη δεν ειναι οτι με ενοχλουν οι συνεχομενες κακες πορειες, γιατι ως ΑΡΗΣ εχουμε μαθει να μην περιμενουμε χαρες.

Αλλα οταν γαμας την ομαδα (και με τετοιο αυτογκολ), οχι, δεν εχω ορεξη να παω σε ενα αδειο Παλε με ενα αδειο πεταλο.

[B]Άνω-κάτω με Ταπούτο στον Άρη![/B]

Θέμα εκ του μη όντος (ή μήπως όχι;) προέκυψε στον Άρη. Ο πατέρας του Χρήστου Ταπούτου με παρέμβασή του στην εκπομπή του «Super 3» στον «ΑΡΗΣ FM» επιτέθηκε στον Λευτέρη Σούμποτιτς λέγοντας πως καταστρέφει τον γιο του!

Ο φόργουορντ των «κιτρίνων» ενημερώθηκε και έσπευσε να παρέμβει. «Δεν ισχύει τίποτα από αυτά που είπε ο πατέρας μου. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον προπονητή μου. Είμαι Άρης και θα δίνω πάντα και την ψυχή μου για την ομάδα», δήλωσε ο Χρήστος Ταπούτος, ο οποίος μάλιστα φέρεται να επικοινώνησε και με τον Λευτέρη Σούμποτιτς για να του ζητήσει συγγνώμη και να διαχωρίσει τη θέση του.

Όπως και να έχει, η υπόθεση αυτή άναψε «φωτιές» στον Άρη λίγο πριν την καθοριστική αναμέτρηση της Τετάρτης με το Μαρούσι στο κλειστό του Αγίου Θωμά για τα play-offs της Α1.

δεν θα πίνουμε και θα μιλαμε…

και

[B]O Λευκός Πύργος στη φανέλα[/B]

Συλλεκτική θα είναι η εμφάνιση που θα φοράει ο Άρης το 2012 η οποία θα αλληλοσυνδέεται με τον Λευκό Πύργο, με αφορμή τον εορτασμό των 100 ετών από την απελευθέρωση της Θεσσαλονίκης.

Μάλιστα, έχει ήδη υπογραφεί η συμφωνία με την εταιρία «Under Armour», έτσι ώστε την μεθεπόμενη αγωνιστική περίοδο η ομάδα να φοράει τη φανέλα στην οποία εκτός από το σήμα της με τον «Θεό του Πολέμου» θα απεικονίζεται ο Λευκός Πύργος και τα κάστρα. Ετσι,θα τιμηθεί η επέτειος των 100 χρόνων από την απελευθέρωση της πόλης της Θεσσαλονίκης (σ.σ 26 Οκτωβρίου 1912).

Λολ, αλλοι αγωνιστηκαν για την απελευθερωση της πολης. Εκεινοι τοτε δεν υπηρχαν.

ναι οντως,πηραν οι ομαδες τα οπλα και κατεβηκαν στους δρομους.απο τον ηρακλη σωθηκε η Θεσσαλονικη.
τι λες μωρε μαλακα κι εσυ :stuck_out_tongue:

Το 1899 ιδρυθηκε ο Συλλογος Φιλομουσων απο το αθλητικο τμημα του οποιου προεκυψε ο Ηρακλης.
Ο ‘‘συλλογος φιλομουσων’’ μεταξυ αλλων ειχε ως στοχο την οργανωση και συμμετοχη στον επαναστατικο/απελευθερωτικο αγωνα κατα της τουρκοκρατιας.
Μαθετε ιστορια αρειανα ! :smiley:

ε και.δεν το κανουν προς τιμην των αρειανων που πολεμησαν για τη Θεσσαλονικη,προς τιμην της απελευθερωσης το κανουν.

[B]Μαχαιρώθηκε οπαδός του Άρη[/B]

Επίθεση από οπαδούς του ΠΑΟΚ κατήγγειλαν ότι δέχθηκαν τρεις οπαδοί του Άρη, τα ξημερώματα της Δευτέρας στην Κατερίνη. Μάλιστα από την συμπλοκή τραυματίστηκε ο ένας εξ αυτών, ο οποίος κινδυνεύει να χάσει το μάτι του.

Σύμφωνα με την καταγγελία, το συμβάν έγινε περίπου στις πέντε το πρωί, οπότε και οι οπαδοί του «Δικεφάλου του Βορρά» επιτέθηκαν με μαχαίρια στους αντίστοιχους του Άρη. Η αστυνομία φέρεται να έχει αναγνωρίσει τους δράστες τους οποίους και αναζητά στη Θεσσαλονίκη.

άντε πες τώρα…