ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΝ ΖΩΗ ΚΑΛ&#

σωστος ο Hokam για monty pythons!!!

Και στη κιθαρα

ritchie blackmore γιατι απλα ειναι κορυφη να ουμε

Kαλά που σοβάρεψε κάπως το thread γιατί είχε αρχίσει “κάπως”

Θα το περιορίσω σε κορυφαίους εν ζωή μουσικούς γιατί δεν βγαίνει άκρη αλλιώς:
-Tα 3 εν ζωή μέλη των Zeppelin (για διαφορετικούς λόγους τον καθένα)
-Chick Corea
-John McLaughlin
-BB King

ο B.B. King ειναι οντως ο πρωτος που ερχεται στο μυαλο

  • Morricone
  • Keith Jarrett

Δεν θα ήθελα να σπαμάρω γράφωντας κάτι που ξέρω πως είναι off topic αλλά επειδή και η Rock and Roses που ξεκίνησε το thread υποδέχτηκε με ενθουσιασμό το συγκεκριμένο post σου, ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για το spam και σου κάνω την εξής ερώτηση:

Toν αιώνα που πέρασε κρίθηκε το αν η Βόρεια Ελλάδα (και η πόλη που ζεις Starstruck η Θεσσαολονίκη) θα ανήκε στην Ελλάδα ή σε άλλη χώρα.
Μπορείς να μου πείς αν και πως η κατά την γνώμη σου “κορυφαία προσωπικότητα της Ελλάδας τον αιώνα που πέρασε” ο Θεοδωράκης επηρέασε αυτή την εξέλιξη;
Aν δεν την επηρέασε, μήπως θα έπρεπε να σκεφτείς μήπως κανένας άλλος είναι η “κορυφαία προσωπικότητα της Ελλάδας τον αιώνα που πέρασε”;

+100000000
Σε αυτους προσθετω Bob Dylan και μολις μου ηρθε οτι ο Chuck berry ειναι ακομα ζωντανος , οποτε και αυτον

Ας αναφερω λοιπον κι εγω τον Paul Simon εκτος της μουσικης που μας εδωσε με τους Simon&Garfunkel αλλα και των solo πιο jazzy δουλειων του, εχει γραψει μερικους απο τους καλυτερους στιχους ever…

φιλε μου στο συγκεκριμενο γεγονος που αναφερεις δεν θα ηθελα να αναφερθω, γιατι η γνωμη μου δεν ειναι καθολου κολακευτικη και θεωρω οτι δεν τιμανε καθολου τους ελληνες τα γεγονοτα εκεινα…δεν θα ηθελα να προκαλεσω…:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Πρωτου πω τη γνωμη μου ,…
paco για τις photos που εβαλες :
:ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban:
επισης οι mods για αλλες και αλλες μαλακιες βριζουν για τα σπαμ (βλ. σκορπιονς) εδω τπτ .Σε αλλα θρεντ το συγκεκριμενο φαινομαινο εχει επαναληφθει και δν εγινε ουτε τοτε τπτ … :!:

Ον τοπικ :
Oι ζωντανοι Zep (κυριως ο Plant γιατι ηρθε Θεσσ/νικη τον ειδαμε , με υπεγραψε το ΙΙ , και βγηκα photo μαζι του :stuck_out_tongue: :lol: )
Dylan
B.B. King
Stones
Wayne Shorter
Chick Corea
John McLaughlin
Stanley Clarke
Iommi & Geezer

αυτα για την ωρα και αν θυμιθω ή αν δω κατι που γραψατε και το εχω ξεχασει , θα το προσθεσω :slight_smile:

Το ονομα του ειναι Ritchie Blackmore και καποτε ηταν σε 2 μικρα και λιογτερο ακουστα συγκροτηματα…Τους Deep Purple και τους Rainbow…

on topic:


Slayer

Αυτό είναι το μικρό του όνομα, ή το επίθετο?

Roger Waters

μόνο σε εμένα φαίνεται ότι το αστείο με τον Γκουζγκούνη να αναφέρεται σε κάθε άκυρη κατηγορία, είναι πιο παλιό από τις πυραμίδες και πιο σάπιο από τα εξώφυλλα των cannibal corpse?

woody allen

αδυνατον να διαλεξω εναν.

όχι υπάρχει και το αστείο με τον τσακ νόρισ … :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: