ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΝ ΖΩΗ ΚΑΛ&#

Το Νεκρομπουτσερ. :lol:

Χωρίς πλάκα, δύσκολο ερώτημα. :-k

Bob Dylan γιατί είναι!

Κι όμως ήρθε η στιγμή…
(Με μαθηματικούς όρους: ) +1
:?

Σοβαρά τώρα, συμφωνώ γιατί πιστεύω οτι πρόκειται για έναν άνθρωπο επιδραστικό, δημιουργικό, εξελισσόμενο αλλά σταθερό ποιοτικά, ερμηνευτή και δημιουργό, με δράση και ως μέλος και ανεξάρτητη και ακριβώς, μετρημένο. Δηλαδή για έναν πλήρη καλλιτέχνη. Και του οποίου βέβαια το έργο θεωρώ κορυφαίο.

Aς απαντήσω κι εγώ μιας που έθεσα και το ερώτημα

Είμουν ανάμεσα σε δύο μεγαθήρια

ΒΟΒ DYLAN vs BB KING

and the ansewer is n’t blowing in the wing BB KING sipmly

απο τις φυτείες της ιντιανάπολις στην κορυφή του κόσμου 83 χρονών και παίζει ακόμη με το ίδιο πάθος και ας μην μπορεί να σταθεί όρθιος δεν υπάρχει κιθαρίστας που να μην έχει συνεργαστεί μαζί του και όλοι του οφείλουν την πρώτη τους νότα δεν ξέχασε ποτέ τι σημαίνει να είσαι μαύρος και το κυριότερο δεν χάνει την ευκαιρεία να τονίζει σε κάθε του συνέντευξη διάλεξη απλή παρουσία την σημασία της εκπαίδευσης του οφείλουμε όλοι μας σεβασμό
WE LOVE YOU Mr KING

Blackmore ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

τώρα τι συγκρίνεις ρε τόλκι τον βλάκμορ με τον βασιλιά?
τα ιμαλαία με το λυκαβητό???

Ναι μωρε κουλος και αταλαντος ο κακομοιρης συγγνωμη μωρε

ούτε το ένα ούτε το άλλο απλά υπολλείπεται σε δεξιότητα και ταλέντο πολλών

Και ο Michael Angelo Batio ειναι πιο δεξιοτεχνης αλλα δεν ακουγεται.Το επιχειρημα σου ειναι ακυρο

για τον Μιχαλάκη δεν αντιλέγω όσον αφορά την επιδεξιότητα αλλά όσον αφορά το ταλεντο :-k :-k :-k

Άλλο B.B.King , άλλο Blackmore , άλλο Angelo.

Ενοειται οτι ο Blackmore δν μπορει να συγκριθει με τον B.B.King και ο Angelo με κανεναν απο τους 2.

Υ.Γ. : Είμαι πολυ μεγαλος φαν του Blackmore αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα … !

Ok παιδες βασει λοιπον του δικου σας γουστου ψηφιζω B.B.King.
Aς κληδωθει λοιπον εδω αφου ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ o B.B.King ειναι ο κορυφαιος εν ζωη καλλιτεχνης :slight_smile:

Ρε το προηγουμενο ποστ μου ειχε ΚΑΘΑΡΑ να κανει με την αντιπαραθεση για τους κιθαριστες οχι για τον κορυφαιο εν ζωη καλλιτεχνη.
Σιγουρα κορυφαιοι εν ζωη καλλιτεχνες ειναι και ο B.B.King και ο Blackmore.

πίνω μπύρες κι ακούω mistreated α.
cheers richie

Ri-t-chie αλλιως μαλλον ενοεις τον Sambora … :stuck_out_tongue:

για να μην μαλωνετε παλι!

ΕΜΕΝΑ!:lol: :lol:

Εναν μη μουσικό πάντως δεν έχει πει κανείς… Είμαστε όλοι πολύ κολλημένοι τελικά!

Οταν πρωτοειδα το ονομα του θρεντ ειχα αλλα στο μυαλο μου αλλα οταν διαβασα αυτο

καταλαβα οτι ειναι μονο για μουσικη

Akira Yamaoka,πολύ απλά επειδή είναι μοναδικός και ξεχωριστός,έχει το απόλυτα δικό του στυλ που δένει με την επχοή του,κτλ.

Κάτι που θέλω να ρωτίσω τώρα:κορυφαίος με ποια κριτήρια?δλδ,πέρα του υποκειμενικού του γούστου,με βάση ποια κριτήρια ονομάζεις κάποιον κορυφαίο καλλιτέχνη και κάποιον άλλο αποτυχημένο?

:lol: :lol: :lol: