Μέσα Μαζικού Κειθεδωθισμού

μέχρι το τέλος του έτους…???:cry: ταλαιπωρία…:(:([-X

επισης οποιος 8ελει να ανεβοκατεβει πειραια σημερα ΜΗΝ σκεφτει ουτε για πλακα να παρει προαστιακο.

τα περισσοτερα βαγονια εχουν καποιο προβλημα με τον κλιματισμο(δεν λειτουργει ΚΑΘΟΛΟΥ δλδ) και γενικα επικρατει ενας πανικος(εχεις φτασει στο στα8μο, η πορτα δεν ανοιγει-τεχνικο προβλημα-,εχει 5000000 ατομα που ιδρωνουν κλπ)
και στο συνταγμα για να παρεις τη γραμμη προς αεροδρομιο (το μεσημερι) πεφτει τρελλο ποδοπατημα και ντου.

δεν παλευεται γενικα η κατασταση

ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

ταλαιπώργια.

και σκεφτείτε ότι λείπει κι ένα μεγάλο ποσοστό των αθηναίων… άμα επιστρέψουν από σεπτέμβρη κ είμαστε όλοι παρόντες, έχει να γίνει… :?

ναι ρε γμτ, αυτο σκεφτομουν και εγω σημερα αλλα ελπιζω οτι 8α βαλουν πιο συχνα δρομολογια γιατι τωρα τον αυγουστο τα εχουν αραιωσει παρα πολυ.

αν και τα δρομολογια να αυξησουν, παλι δεν παλευεται :frowning:

Πόσο ηλίθιο μπορεί να είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει ηλεκτρικός για πειραιά τα δύο σ/κ με τη μεγαλύτερη κίνηση στο λιμάνι?

http://twitter.com/athenstransport

έψαχνα καιρό κάτι τέτοιο. ενημερώνει κάθε μέρα για τα προβλήματα στις συγκοινωνίες.

κατά τ’άλλα, αμάξι πλέον και άντε γειά. χίλιες φορές κίνηση και λεφτά σε βενζίνες παρά ιδρωτίλα και καθυστέρηση.

σωραιος, η κυρια μαμα μου σευχαριστει

Tεταρτη 11:00 εως 16:00 δεν κινειται ΤΙΠΟΤΑ :lightsabre:

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231058030

welcome to the jungle
(για ακομη ενα χειμωνα:()

delete this please.

ωωω φακ. και δινω 13.30… θα πεσει αραγμα και σαπιλα στο ΤΕΙ :?

http://sidirodromikanea.blogspot.com/2010/10/blog-post_3829.html

Την επόμενη εβδομάδα ο ΟΣΕ θα έχει τετραήμερη απεργία, στις 25-26-27-29 του μήνα. Απλή ενημέρωση για όλους χρησιμοποιούν προαστιακό.

Ω τέλεια.Πάλι 10 ώρες θα κάνω για να παω στη σχολή.

Ζήτω!:evil::evil:[SPOILER]Μήπως το παρακάνουν λίγο?[/SPOILER]

απο τους περιπου 7000 εργαζομενους του ΟΣΕ, σκοπευουν να απολυσουν τους 2000 και με τους υπολοιπους να υπογραψουν [B]ατομικες[/B] συμβασεις, οι οποιες θα περιλαμβανουν τρελο ψαλιδισμα του μισθου και σε αρκετους μεταθεσεις σε διαφορα σημεια σε ολη την ελλαδα. οποιος αρνηθει θα ακολουθησει τους 2000. θελω να πιστευω οτι ο πατερας μου δεν θα ειναι σε αυτους.
εγω πιστευω οτι και η 4ημερη ειναι λιγο μπροστα στο τι θα παθουν…

Α, τι ωραία ευκαιρία, να γράψω για την Ιαπωνία, και το σοκ που είχα πάθει απ’το metro του Tokyo… :smiley: (Μια photo αρκεί) Πάνω είναι όλο το metro του Tokyo, με σταθμούς να αναγράφονται κλπ.

Πάρτε και τον σταθμό του Kyoto. Κλάμα απλά, 15 όροφοι, μέσα ξενοδοχείο, σινεμά, πολυκαταστήματα, μαγαζιά όλων των ειδών, μουσείο, φαγάδικα, ένα κάρο υπόγεια. :!:

Έλα ρε μάγκα… δε παίζονται οι τύποι!!!

8O8O8O8O8O8O8O

Transport, motorways and tramlines
starting and then stopping
[…]
the emptiest of feelings.
Αυτά.:–

Ντάξει… μιλάμε για πολΎ μπροστά όμως!!!.. πολύ!!!
όχι μόνο ιδέες… αλλά και η εκτέλεση… οργάνωση… και το θέαμα…

έχει κανείς ιδέα τιμές τι παίζουν εκεί?
(εισητήρια κλπ κλπ… )

Ναι, μπορείς να τις δείς από μόνος σου (του 2008 τις τιμές δλδ :stuck_out_tongue: ), αν κάνεις λίγο zoom στην πρώτη φωτογραφία που έβαλα: http://img695.imageshack.us/img695/8827/picture367c.jpg

Θα δεις πως δείχνει τον σταθμό που είσαι με ένα μεγάλο κόκκινο βελάκι, και έχει κάτι αριθμούς σε κάθε άλλο σταθμό, ο αριθμός είναι η τιμή του εισιτηρίου σε yen, δεν έχει ενιαία κόλπα σαν και εμάς. Τον βλέπεις απο’κει και πας και αγοράζεις εισιτήριο αντίστοιχης αξίας στα μηχανήματα από κάτω. π.χ. Αν πήγαινες απ’την Shinagawa (品川) που ήμουν εγώ όταν έβγαλα την φωτογραφία στην Akihabara (秋葉原) τότε θα έπρεπε να βγάλεις εισιτήριο των 160 yen όπως μπορείς να δεις, δηλαδή σε σημερινά euro… 1,423.

Εγώ είχα αγοράσει ένα ειδικό πάσο που υπάρχει για τους τουρίστες, δεν θυμάμαι πόσα ακριβώς λεφτά είχα δώσει, αλλά ήταν αρκετά, όμως αυτό κάλυπτε το μεγαλύτερο μέρος του σιδηροδρομικού δικτύου της Ιαπωνίας, οπότε συνολικά άξιζε τα λεφτά του. Το πάσο αυτό το προπληρώνεις απ’την χώρα σου, προφανώς προς αποφυγή πιθανής απατεωνιάς. :stuck_out_tongue:

Βασικά, το σύστημα των εισητηρίων εκεί (εκτός απο το δικό σου το τουριστικο) … είναι λίγο “έλεγχος” … που θα ανεβεις, που θα κατεβεις κλπ… ενώ τουλάχιστον εδώ, πας όπου θες με το ίδιο εισητήριο. (εκτός απο κείνα που είναι για αεροδρόμο, ή εξπρές λεωφορεία… )