Μέσα Μαζικού Κειθεδωθισμού

Τι δεν καταλαβαίνεις? αν πετάξεις πέτρα στην βουλή πας μέσα. Αν είσαι ο Ψωμιάδης αράζεις έξω. Αν είσαι ο Βενιζέλος είσαι νόμιμος, αν κάνεις απεργία είσαι παράνομος. Απλά είναι ρε μάθε μπαλίτσα :stuck_out_tongue:

Ουφ, θα μπορούσα ν’ απαντήσω μ’ ένα απλό “dude you’re taking some things waaaaaay too seriously”, αλλά εντάξει, όταν έχουμε να κάνουμε με ευερέθιστους τύπους (κατά δήλωση των ιδίων), καλύτερα τελικά να τ’ αποφεύγουμε κάτι τέτοια. Συγκεντρώνω λοιπόν την υπομονή μου και συνεχίζω τη σεντονομαχία, yeay! Προμηθευτείτε ποπ κορν, πίτσες, σουβλάκια και μπύρες όσο είναι νωρίς everyone!
Όχι ντάξει, σόρι γι’ αυτό Shadowcaster, πλάκα κάνω.

[SPOILER]1) Λοιπόν, χτες-προχτές, πότε ήταν, [I][U]ήσουν νευριασμένος και υπερέβαλες…[/U][/I] πολύ όμως… με άλλα λόγια ΠΑΡΑΛΗΡΟΥΣΕΣ!
Σόρι μαν, απλά εμένα κάποια πράγματα δε με ενδιαφέρει αν είναι φορτισμένα και με τί πρόσημο. Μ’ ενδιαφέρει η ουσία των πραγμάτων. Επίσης δε με ενδιαφέρει αν καμιά φορά, κάποιος συνομιλητής τυγχάνει να προσβληθεί από τον τρόπο με τον οποίο εκφράζομαι, γιατί αυτό στην τελική είναι δικό του πρόβλημα και όχι δικό μου, βλέπεις εγώ συνήθως δείχνω μεγάλη αντοχή σε τέτοιους τρόπους… Καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται ότι μονίμως σε ειρωνεύομαι ή πάω να σε απαξιώσω, αλλά ξέρεις, είναι απλά το στυλ μου ρε παιδί μου.

  1. ΟΚ. Όπως σου είπα, εσύ το βλέπεις έτσι, εγώ δεν είχα τέτοια πρόθεση. Άλλο η ειρωνεία και άλλο η ξεκάθαρη κριτική σε κάτι που λες.

  2. Ναι, φταίνε και οι εργάτες, επειδή δεν τους παίρνουν με τις κλωτσιές τους γραφειοκράτες της ΓΣΕΕ - κάτι βέβαια που ισχύει σε κάθε χώρο και κάθε κλάδο έτσι κι αλλιώς. Το λες κι εσύ όμως, δε φταίνε για την τακτική που χαράζουν τα σωματεία, η ευθύνη τους είναι μικρή και “έμμεση”, οπότε αυτόματα πάνε περίπατο όλα εκείνα που έγραφες χρησιμοποιώντας ένα αόριστο β’ ενικό ή γ’ πληθυντικό - δηλαδή, ακόμα ίσως και ασυναίσθητα, αφήνοντας να εννοηθεί ότι μιλούσες για τους εργαζόμενους στα ΜΜΜ ΓΕΝΙΚΑ - ενώ εγώ έκανα σαφή το διαχωρισμό από την πρώτη κιόλας φράση του δικού μου ποστ, αν θυμάσαι.

  3. Άντε πάλι, λοιπόν ΟΚ το “δε με απασχολεί ιδιαίτερα” δεν ήταν η πιο εύστοχη διατύπωση, ήθελα να πω περισσότερο κάτι του στυλ “ε τότε σόρι αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω πάνω σ’ αυτό”. Πάμε παρακάτω. Δεν καταλαβαίνω γιατί συγκρίνεις τις απεργίες των εργατών με τις καταλήψεις των μαθητών γυμνασίου/λυκείου και την αλληλοπροστασία των μπάτσων σε συνθήκες επεισοδίων. Ε, και; “Καθείς εφ’ ω ετάχθη”. Άλλος είναι με τους εργάτες, άλλος με την αστυνομία και πάει λέγοντας. Αν κάποιος λοιπόν έρθει και μου πει “λοιπόν φιλαράκο εγώ πιστεύω ότι η αστυνομία πρέπει να σαπίζει στο ξύλο τους διαδηλωτές, ΟΛΟΥΣ, ΠΑΝΤΑ, ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ, και δε μπορείς να μου πεις τίποτα γιατί κι εσύ ουσιαστικά το ίδιο λες για τις απεργίες”, δε θα πάω να προσπαθήσω να τον πείσω ότι αυτό που λέει δεν είναι λογικό ή δεν ξέρω κι εγώ τί, απλά θα του πω “οκ ρε μαν, ραντεβού στους δρόμους τότε, όπου θα είμαστε ΑΠΕΝΑΝΤΙ”. Σου φαίνεται απλοϊκό; Βάρβαρο; Διχαστικό; Δε σε καλύπτω; Δε με απασχ… εεεε, θέλω να πω, “σόρι αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω”.

  4. Ναι ντάξει, κατάλαβα τί θες να πεις, αλλά εμένα εξακολουθεί να μου φαίνεται “στήριξη υπό όρους”, όσο κι αν ορκίζεσαι για το αντίθετο, ή ακόμα κι αν το επενδύεις με άπειρους συναισθηματικούς τόνους. Στήριξη άνευ όρων είναι αυτό που είπα εγώ και νομίζω ότι είναι εντελώς ξεκάθαρο.

  5. Συγκεντρώσου μαν, αυτό που λέω είναι πολύ απλό: κάθε απεργία που πάει στα δικαστήρια κηρύσσεται παράνομη. Ξέρω τί σου λέω, εδώ και μερικά χρόνια κάνω εργατικό ρεπορτάζ. Σημαίνει αυτό ότι [U]κάθε[/U] απεργία βγαίνει παράνομη; Προφανώς και όχι. Υπάρχουν και αυτές που είναι νόμιμες επειδή απλά ο εργοδότης δεν πήγε στα δικαστήρια!
    Τώρα για όλο αυτό που λες με τους πολίτες, γιατί γαμάς το συμπολίτη σου κτλ. κτλ., εμένα δε με ενδιαφέρει καθόλου αυτή η ρητορική, γιατί έτσι κι αλλιώς δεν πιστεύω ότι η κοινωνία απαρτίζεται από “πολίτες”, αυτός είναι νομικός όρος, πολιτικός ήταν το 18ο και το 19ο αιώνα, κοινώς είναι πλέον παρωχημένος. Η κοινωνία λοιπόν για μένα απαρτίζεται από άτομα με διαφορετικές θέσεις μέσα σ’ αυτήν και διαφορετικά μεταξύ τους συμφέροντα, με άλλα λόγια χωρίζεται σε τάξεις. Επειδή εγώ όπως προείπα έχω κάνει την επιλογή μου σ’ αυτή τη ζωή, βλ. είμαι με τους εργάτες, με ενδιαφέρει τί γίνεται με τους εργάτες. Οι εργάτες λοιπόν αυτή τη στιγμή έχουν τόσο σοβαρά προβλήματα σε κάθε επίπεδο, που το κύριο είναι να κάτσουν να ενωθούν και να τα κάνουν όλα πουτάνα και όχι να τσακώνονται μεταξύ τους για το πόσες μέρες δεν έχει συγκοινωνίες. Κατανοητό δεν είναι αυτό που λέω; Όσο για τις προϋποθέσεις της αλληλεγγύης, είπα και πιο πάνω, απλά δες το ως εξής: ένας από τους τρόπους να φτάσουμε στο σημείο εκείνο όπου δε θα αγωνίζεται ο καθένας για το “μαγαζάκι” του, είναι να αρχίσει κάποτε να δίνεται το καλό παράδειγμα εντός της εργατικής τάξης, βλ. αυτό που είπα και πιο πάνω για τη στήριξη άνευ όρων, κι όχι μια ζωή καυγάς γιατί “το μόνο που σε νοιάζει είναι το μαγαζάκι σου” και γενικολογίες περί "εγώ θα σε στήριζα αν το έπαιρνες αλλιώς…"
    Όσο για τους συμψηφισμούς που κάνεις (πάλι), απάντησα ήδη πιο πάνω.

  6. Ξέρεις μαν, αυτά είναι στη φαντασία σου, εγώ ούτε σε απαξίωσα ούτε τίποτα, ίσα ίσα που ήθελα να κάνω σαφές ότι πολύ απλά από ένα σημείο και μετά με κούρασες μα τον Τουτατή. Συνεχίζω την κουβέντα όχι από εγωισμό ή για να μην πέσει τίποτα κάτω, όπως είπες, αλλά ακριβώς επειδή δε σε απαξιώνω. Με πιστεύεις; Έχει καλώς; Δε με πιστεύεις και θεωρείς ότι κατά βάθος συνεχίζω να σε σφάζω με το γάντι; Εεεεεεε… κρίμα, αλλά πάλι κανένα πρόβλημα, στην τελική.
    Για να το συνεχίσω πάντως με τη χοντροκομμένη πλάκα επειδή το τραβάει ο οργανισμός σου, δεν ξέρω τελικά τί θα σου λέγανε αν ήσουν στην αρχαία Αθήνα, αλλά σίγουρα αν ήσουν στην αρχαία Σπάρτη θα σε είχαν πετάξει στον Καιάδα κάπου στα μισά του πρώτου ποστ. =Ρ

Αυτά, τώρα δεν ξέρω, να ξαναπώ “χαλάρωσε”; Μάλλον τελικά δεν έχει και πολύ νόημα, ίσως να μην μπορείς να χαλαρώσεις, ίσως να είσαι χαλαρός έτσι κι αλλιώς αλλά εγώ να μην μπορώ να το δω επειδή έτσι είναι το στυλ σου, τέλος πάντων.
Do your best now motherfucker! =Ρ[/SPOILER]

Eγώ πάντως δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω σε αυτά που υπονόησε για μένα. Πιο καλά θα λειτουργούσε αν του τα έλεγα από κοντά. Ένα ερώτημα έχω πάντως. Έχεις απεργήσει ποτέ στη ζωή σου Shadowcaster?

Αυτά είναι γνωστά και τα ξέρω :stuck_out_tongue:
Ρωτούσα για το τυπικό/νομικό μέρος του ζητήματος. :-k

Εγώ νομικός δεν είμαι, αλλά μπορώ να σου πω με σχετική σιγουριά ότι με βάση το νόμο υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις για να είναι μια απεργία νόμιμη, π.χ. να έχει ενημερωθεί εγκαίρως η εργοδοσία από το σωματείο, να έχει γίνει αυτό επίσημα και κάτι άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Αν όχι, μπορεί να κριθεί παράνομη.
Τώρα για το “καταχρηστικό” σκέλος, εκεί είμαι ακόμα λιγότερο βέβαιος, αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι καθαρά θέμα ερμηνείας, μια και μόνος γνώμονας είναι το λεγόμενο “δημόσιο συμφέρον” - κάτι εντελώς αόριστο. Στην πράξη νομίζω ότι ένας δικαστής μπορεί να κρίνει μια απεργία “καταχρηστική”, είναι εντελώς στην κρίση του.
Τώρα αν έχω πει καμιά μαλακία ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα, αλλά ούτως ή άλλως για μένα η ουσία είναι η ίδια η νομοθεσία που δίνει τη δυνατότητα να κηρύσσονται απεργίες παράνομες και καταχρηστικές.

__At GRACCHUS BABEUF:

βγήκε πραγματικά μεγάλο αυτή τη φορά αλλά το αναλύω σε βάθος: [SPOILER]:p:lol: χαλαρώστε, ήταν ένα μίνι τεστ για εγκεφαλικό, το γλυτώσατε! :lol::stuck_out_tongue:
θα απαντήσω σύντομα (και “σύντομα”, χαχα, promise!), απλά αύριο και μεθαύριο θα τρέχω. ήθελα να σου πω όμως ότι ήδη έχω χαλαρώσει, και οφείλεται στο τι και κυρίως το πώς είναι γραμμένα αυτά που διαβάζω. πάντως, χαίρομαι γιατί ακόμα και δεν φαίνεται να συγκλίνουν τόσο οι απόψεις μας, φαίνεται να αμβλύνονται οι γωνίες 8)[/SPOILER]

__Ρεντ, απλά στηρίζεις τη θέση μου για το αν θέλω να απαντήσω /κουβεντιάσω πράγματα που γράφτηκαν. [-X

__Είπε ο πετεινός τον γάϊδαρο δίποδο… (η κανονική παροιμία πάντα μου φαινόταν “ύπουλη” γιατί παράλληλα με την [I]“ονομάζεις τη νύχτα μέρα!”[/I] συλλογιστική, λες [I]“γαϊδούρι”[/I] τον συνομιλητή σου). Θα βγεις και από πάνω;

__Πετάς μιά υπαινικτική φωτογραφία, κατηγοριοποιείς και χαρακτηρίζεις κάποιον που δεν ξέρεις, υπεραπλουστεύεις, τον υποτιμάς, και επιχειρείς να τον κάνεις γελοιογραφία στα μάτια των υπολοίπων (ώστε να αδυνατίσουν και οι διαφορετικές απ’ τις δικές σου απόψεις του), και έρχεσαι μετά, απαξιείς και πάλι, και δηλώνεις ότι ΕΓΩ υπονοώ πράγματα για σένα? :lol: Κακοί τρόποι φίλε Ρεντ…:frowning:

__Πολύ ξεκάθαρα, [U]στην δική σου[/U] ειρωνεία /απαξία, [U]απάντησα[/U] ειρωνικά “σ’ ευχαριστώ για το αχρείαστο δώρο σου τις υπεραπλούστευσης και της υποτίμησης της αξίας μου” [SIZE=“1”]([I]“WOW! All this oversimplification and derogatory for me?! Ooooh, you shouldn’t haave! <3 <3”[/I])[/SIZE]. Για ποιά υπονοούμενα που “δεν μπαίνεις καν στον κόπο” μας λες;

__Οπότε, ευχαρίστως να σου απαντούσα… αλλά, επειδή ήδη από την πρώτη σου απάντηση, αυτή σου τη κακή διάθεση δε τη βλέπω με πολύ καλό μάτι [SIZE=“1”](ρωτάς και νιώθω σα να με ρωτάει νεο-ναζί “α, μιά που τα λέμε, για πες ρε φιλαράκι, ποιά η γνώμη σου για τους αράπηδες;” εεεε, κύριε-κύριε, είναι ερώτηση παγίδα…;)[/SIZE] και ακριβώς επειδή και στη δεύτερη απάντηση, παρουσιάζεσαι ΕΣΥ θιγμένος ενώ εσύ πρώτος μας δώρισες εκείνο το πολύ τιμητικό εικονιδιάκι… λέω να μην απαντήσω.

__Είμαι πολύ ανοιχτός, ακόμα και να σου ζητήσω συγνώμη για την καχυποψία, το εννοώ. Αλλά φοβάμαι ότι δε θα αρχίσεις με “Ρε συ Σάντοου, έλα συγνώμη για τη φωτογραφία, ίσως το πήρες στραβά, μάλλον φταίω κι εγώ που στο πέταξα στα μούτρα έτσι και σκέτο, αλλά…”

__ Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί “δε νομίζω πως θέλω να το κουβεντιάσω” (άσχετα με το τι θ’ απαντούσα). :slight_smile:

Πάντως αυτό το πράμα στο ρόκιν (κι όχι μόνο στο ρόκιν βέβαια προφανώς, αλλά λέμε) με το “πώς λες κάτι” είναι όλα τα λεφτά. Μπορείς να πεις κάτι και να σου βγει ο άλλος προσβεβλημένος και “αααα για να σου πω!”, και την άλλη μέρα να πεις το ίδιο ακριβώς πράγμα, απλά με κάποιες διαφορετικές λέξεις, και ο ίδιος να σου πει “ε πες το έτσι βρε παιδί μου”. Τί να πω.

Shadowcaster, μέχρι να απαντήσεις, έχω να σου πω ότι είσαι μέγας υποκριτής φίλε μου. Γκρινιάζεις όλη την ώρα για το πώς σου απευθύνονται, για το πώς σε ειρωνεύονται και σε απαξιώνουν, για το πώς δεν αντέχεις τους “κακούς τρόπους” και όοοοοοολα αυτά. Και στο αποπάνω ποστ, και μάλιστα με μικράαααααα-μικρά γραμματάκια (ιιιιιι κούτσου!), γράφεις στον Ρεντ Ραμ “ρωτάς και νιώθω σα να με ρωτάει νεοναζί…”. Και μόνο που αφήνεις το παραμικρό παράθυρο, την παραμικρή υπόνοια συσχετισμού του ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ χρήστη με νεοναζί, με πρακτικές/μεθόδους νεοναζί ή δεν ξέρω κι εγώ τί, αυτό είναι πιο ποταπό, εμετικό, ελεεινό και τρισάθλιο απ’ οτιδήποτε άλλο.

Ντροπή σου χρήστη Shadowcaster, και σκατά στα μούτρα σου.

όλα αυτά πάντως θα τα είχαμε αποφύγει αν είχατε όλοι αμάξια, λεφτά ή αν είχαμε συμφωνήσει να μην γίνονται απεργίες. δεν σας καταλαβαίνω :stuck_out_tongue:

Πετάς μιά υπαινικτική φωτογραφία, κατηγοριοποιείς και χαρακτηρίζεις κάποιον που δεν ξέρεις, υπεραπλουστεύεις, τον υποτιμάς, και επιχειρείς να τον κάνεις γελοιογραφία στα μάτια των υπολοίπων (ώστε να αδυνατίσουν και οι διαφορετικές απ’ τις δικές σου απόψεις του), και έρχεσαι μετά, απαξιείς και πάλι, και δηλώνεις ότι ΕΓΩ υπονοώ πράγματα για σένα?

Ντάξει, τι να απαντήσεις στον χρήστη ___παραλήρημα τώρα. Μόνο που η σειρά ήταν έτσι, και όλα αυτά που προσάπτει τα καρπώθηκε πρώτος:

Στα καπάκια πέφτει αυτό

Και μετά από 2-3 ποστ αυτό

Είδαμε ποιος λοιπόν το έπαιξε θιγμένος. Ούτε το λόγο δεν του απηύθυνα και λύσσαξε η τσαούσα!

Επίσης εντάξει, δεν είχα καμιά αυταπάτη ό,τι θα απάνταγε στην ερώτησή μου. Όπως λέει και ο Άπτον Σίνκλερ στο Βασιλιά Άνθρακα, “μια φορά απεργός, πάντα απεργός”, οπότε δεν περιμέναμε να κατανοήσει έστω και μια σταλιά τους απεργούς των ΜΜΜ που τους γαμάνε πατόκορφα όπως και όλους σε αυτή τη χώρα. Λοιπόν, να λιώσουν τα πόδια του στο περπάτημα μέχρι να δικαιωθεί ο αγώνας τους.

Είναι δεδομένο και νομοτελειακό πως όταν κορυφώνεται η ταξική πάλη, οι και καλά απολιτίκ τύποι τύπου Σαντοου___αύλα παίρνουν με τη μία θέση, αρχίζουν τα θεατρινίστικα ουρλιαχτά περί προσωπικής ταλαιπωρίας, και λυσσάνε ενάντια στους απεργούς προτάσσοντας το ατομικό τους συμφέρον. Οπότε δε μας κάνει καμία έκπληξη.

Τελειώσατε με τα προσωπικά σας;

Εδώ το θέμα είναι τα ΜΜΜ, αν δεν κάνω λάθος :?

__Χαχαχαχα, είστε πολύ βλάκες :lol: ή μας το παίζετε :wink:

Τα μικρά γράμματα τα έβαλα όχι μόνο εκεί, αλλά όπου μία παρένθεση χαλούσε τον ειρμό της σκέψης και για οπτικό λόγο, όπως και το "" (χχαχαχαχα, μέχρι και αυτό τον πείραξε, που γράφω καθαρά και με παραγράφους, και με είπε και “τσαούσα” το σούργελο, χαχαχαχα, ο ομοφοβικός χαχαχαχα, βλακάκο, περίπου 450 είδη είναι (/και) ομοφυλόφυλα ή και δίφυλλα ή αλλάζουν φύλο, ένα μόνο είναι ομοφοβικό, μάντεψε ποιο :lol:).

__Είναι δυνατόν, κάποιον ο οποίος είναι δηλωμένα τέρμα αριστερός (μπράβο του) να τον πω στ’ αλήθεια Ναζιστή? :lol: Να ποιοι παραληρούν :lol: Σα να ρωτάω τον Αδωνη αν έχει μπλουζάκι με τον Τσε και να νομίζει ότι τον ρωτάω σοβαρά ή τον “κατηγορώ” για λάτρη του κομμουνισμού ή ότι…:lol:

__Μεγάλο σούργελο… Ο άλλος, από εκεί μου πουλούσε φιλίες και φιλικό κλίμα και επειδή παρερμήνευσε κάτι έτρεξε να κάνει αυτό που είπε ότι κάνει, ότι στηρίζει την κλίκα του NO MATTER WHAT. Ηταν παράδειγμα ("σα να με ρωτάει νεοναζί τι γνώμη έχω για τους σκίνεντς /μουσουλμάνος αν πιστεύω ότι δεν υπάρχει θεός και οι θρησκείες είναι ψέμα /χουντικός αν στα 7 χρονια η Ελλαδα δεν γνώρισε άνθηση και κάθε χωριό είχε ρευμα και τηλέφωνο /γκέι πώς ξέρω ότι εγώ δεν είμαι γκέι αφού δεν έχω δοκιμάσει /γυναίκα αν θέλω να μιλήσουμε για τη σχέση μας /άντρας αν πιστεύω πως η ολυμπιακάρα έχει πάρει χαλκευμένα πρωταθλήματα κλπ ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ), και έχω ΠΟΛΥ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ.

__Γιατί ήταν ΠΟΝΗΡΗ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΗ η ερώτησή που μου έκανε. Δε ρώτησε καν “έχεις απεργήσει ποτέ;” είπε “ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ”, ώπα ρε μεγάλε, άραξε στα κιλά σου :lol:. Οπως και η εικόνα σου, που δεν έχεις καν το θάρρος να πεις ότι ναι για μένα την έβαλες, και πας και λες βλακείες, την έβαλες με κακό σκοπό.

__Χαχαχαχα, συνεχίστε έτσι! Σε κάθε απάντηση με βγάζετε και πιο αληθινό. ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ. Είρωνες και ξερόλες, μα κυρίως κακαμοίριδες γιατί ΑΝΤΙ πραγματικά να κάνετε καλό σε εμας και σε εσάς και στο σύνολο μοιράζοντας ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ τις πραγματικά ΠΟΛΛΕΣ γνώσεις σας, την εμπειρία και και τις απόψεις για να πάμε όλοι ένα βήμα μπροστά στην εξέλιξη, δε μπορείτε να πνίξετε τα κόμπλεξ σας και επιτίθεστε σε άτομα που δεν ξέρετε καν, σαν “δάσκαλοι” που θέλουν να μάθουν σε κάποιον κάτι, μειώνοντάς τους και υποτιμώντας του. Ακόμα κΑΙ ΑΝ είχατε δίκαι ΣΕ ΟΛΑ, με αυτή την τακτική και τους τρόπους σας, συνεχίστε να αναρωτιέστε ΕΣΕΙΣ γιατί οι πολλοί, ακόμα και τώρα που υποφέρουν, δεν σας ακούνε…

__Μήπως γιατι γκαρίζετε κακότροπα στ’ αυτιά τους;

__ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το αν έχω απεργήσει ή όχι. ΑΝΟΗΤΟΙ. Εχω απεργήσει, και σε ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ζόρικο επάγγελμα, που ΣΤΙΓΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ και ΠΑΝΤΟΥ σε όλη την χώρα, που το όνομά σου ΟΝΤΩΣ κυκλοφορεί σε sms και λίστες. Και έχω γυρίσει την πλάτη μου σε εγρασία ανασφάλιστη, χωρίς ένσυμα, παράνομη, παράτυπη και μαύρη (ενώ δεν είχα ούτε να πληρώσω το ρεύμα). Παρόλο που θα είχα και δόξα και χρήμα και θα έφτιαχνα και κύκλο. Και έχω και παλιά και πρόσφατα παραδείγματα. ΠΟΛΛΑ. Με ονόματα.

__Αλλά όλα αυτά δεν έχουν σημασία, και να ΜΗΝ είχα απεργήσει μέρα, η συμπεριφορά σας είναι τραγελαφική και μόνο κακό κάνει και σε σας και σε όλους μας.

__Καλή σας νύχτα “σύντροφοι” που κοιτάτε πως θα με κάνετε σκουπίδι δημόσια :lol: κομπλεξάρες :lol:

υ.γ. συγνώμη St.Anger, σταματάω εγώ, έπρεπε να ξέρω καλύτερα… :slight_smile:

Ρε βλάκα, πότε σου πούλησα εγώ “φιλία”.

Σιγα κι εσυ,σ’ενα ‘‘Μπινγκ Μπανγκ’’ εχει παιξει

Τι κριμα που ο Σαντοουκαστερ δεν εχει εναν mirror user να σιγονταρει σε ΚΑΘΕ ποστ του, γραφοντας τα ιδια πραγματα ακριβως… Σε αλλα νεα, κανω ρισταρτ το τοπικ.

Life’s a bitch innit? :smiley:

Σχετικά με το restart της sofi-k:

Oρίστε τι θέαμα στερούν από τους πολίτες οι ανάλγητοι εργατοπατέρες με τις απεργίες τους!:p:lol:

Τώρα να ψάξω να βάλω άλλη φωτογραφία που απεικονίζει ανάγλυφα… τι βλέπουμε τις περισσότερες φορές στα ΜΜΜ και κοπεί η όρεξη όλων; :stuck_out_tongue:

Απορία: άκουγα τις προάλλες ρεπορτάζ για τα σχέδια του Ραγκούση περί απελευθέρωσης ταξί/φορτηγών κλπ και κάπου αναφέρθηκε κάτι για τον ΟΑΣΑ, εξυγίανση κλπ, αλλά δεν είπαν λεπτομέρειες. Σκέφτονται να τα ιδιωτικοποιήσουν και να ζήσουμε πάλι μέρες του '90;

Προφανώς.
Απλά δεν το λένε “ιδιωτικοποίηση” αλλά “εξυγίανση” ή “αναδιάρθρωση”.
Νόμος του κράτους είναι, όποτε θέλουν βάζουν μπρος και την εφαρμογή του άμα λάχει ναούμ.

η ταπεινη μου γνωμη για το restart :

[SPOILER]…ΚΩΛΑΡΑ !! 8)[/SPOILER]