Αυτούς τους ακούω μόνο εγώ; - Το αντιδημοψήφισμα

Ποιό συγκρότημα / ποιόν μουσικό που γουστάρετε, έχετε την αίσθηση ότι δεν τον ξέρει κανείς / δεν τον ακούει κανείς άλλος;

Απαγορεύονται οι απαντήσεις του τύπου «ο φίλος μου ο …» ή «ο μπατζανάκης μου ο…» και κυρίως η εξυπνάδες του τύπου «οι Metallica».

Rosenberg Trio

Malachia

Dark Sanctuary
Sopor aeternus
Yuki Kajiura

Kai Diamanda Galas

Noμιζεις :smiley:

The Black

Εγω και αλλος ενας :smiley:

KAYAK…

Τολκκι !! δεν εισαι μονος με τους Dark Sanctuary!! και εγω ακουω neoclassical/dark wave με μεσαιωνικες και εκκλησιαστικες μελωδιες…τσεκαρετε και Artesia ,που ειναι στο ιδιο στυλ…
Τωρα σε οτι αφορα το παρον τοπικ θα ελεγα τους εξης…

Saviour Machine(μεγιστο συγκροτημα αν και αυτη μανια με τους στιχους υπερ του Ισραηλ καπου καταντα βαρετη και αηδια!!)
Αll my faith Lost(και αυτοι σε neoclassical υφος)

Αdagio(Symphony-X power/prog metal from France)

Shadow Gallery(σιγουρα πιο γνωστοι αλλα δεν εχω δει και πολλους χρηστες στο φορουμ προσφατα να μιλανε πολυ για αυτους)

Αgalloch κανεις???

Dragonforce(οι θεοι του κοπαναμε-ολοι-μαζι speed/power metal με στρουμφοπαιανικα ρεφραιν και φοβερες μελωδιες)

Bal Sagoth(o drummer τους πηγε στους απο πανω Dragonforce…δοξα και τιμη στους εξωδιαστασιακους πολεμιστες θεους …βλεπε Power Cosmic)

The 3rd Ending =ενα νεο γκρουπ απο Τασμανια,Αυστραλια που παιζουν prog σε στυλ των ημιθεων prog
Enchant…τους τελευταιους τους ακουει κανενας??ειναι πραγματικα μπανταρα με κομματαρες…τσεκαρετε οι progαδες το Bluepring of the World και το Time Lost…

Dethklok=μια εικονικη death metal μπαντα απο ενα καρτουν που τα σπαει στην Αμερικη με τιτλο Metalocalypse,οπου drummer παιζει στην πραγματικοτητα ο Hoglan των θεων Dark Angel…δειτε το επομενο λινκ και αρχιστε λυσσαλεο headbanging με τα awaken,thunderhorse, Duncan Hill coffee και Dethklok


Dragonlord=καλο black metal απο ενα project μελων των Testament και Nevermore

Japan-X εχουν καποια καλα κομματακια…λιγο κλαψιαρικα αλλα για ειδικες περιπτωσεις

Nικος Summoning

Tito & Tarantula

(Όποιος επικαλεστεί ότι έχει το soundtrack από το From Dusk Till Dawn δε μετράει!)

Halo
Khanate
Switchblade

Τρεις πλέον…

Παρών!

Έλα από τους knahate ΄χω και γω ένα σιντάκι. ο ο μάλευ είναι κει ε?καιρό έχω να τακούσω…

Oι Saviour Machine είναι φοβεροι!!! Στα Live τους τα σπάνε κανονικά. Τσεκάρετε κανά DVD τους οι υπόλοιποι. Υπέροχο συγκρότημα.

Κάθε προγκρεσσιβάς που σέβεται τον εαυτό του έχει πολύ ψηλά τα Tyranny, Carved In Stone. Πάρα πολύ ψηλά. Ό,τι και να πούμε γι αυτούς είναι λίγο. Προσωπικά το Tyranny είναι από τους αγαπημένους μου δίσκους ever.

Προχθές έφτιαξα thread ρε αθεόφοβε!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5719&highlight=agalloch

Rose Hill Drive
North Mississippi All Stars
Widespread Panic
Aquarium Rescue Unit

γενικα δεν ακουω “τιγκα” ψαγμενα πραγματα, αλλα τους COC δεν φαινεται να τους εκτιμουν πολλοι…κι’αυτο με θλιβει γιατι ετσι λιγοστευουν οι ευκαιριες για ενα live στη χωρα μας…

Arthur Brown
Strawberry Alarm Clock
Captain Beefheart
Love
Tim Buckley
Nico

Θεοί οι Saviour Machine.Ήμουν και στο live το 98, ήταν απίστευτα…

Kαι οι Αgalloch φοβεροί.

Επίσης GWAR???Ακούει κανείς??

Και Thergothon, έτσι για να σερνόμαστε.Έδωσα και στον red pyramid ν’ ακούσει και περιμένω εντυπώσεις…