Αυτούς τους ακούω μόνο εγώ; - Το αντιδημοψήφισμα

κ εγω εδω!
τσαμπα αυτοαποκαλουμαστε χιππιδες!:lol:

roy buchanan
danny gatton
savoy brown
neu
GΔA

:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Πριν κάνα μήνα, ξαναπήρα το Forever Changes στην remastered & expanded έκδοσή του και το καταευχαριστήθηκα ξανά. 8) 8)

Έχεις ακούσει καθόλου τα 4 άλμπουμ που έβγαλαν μετά το Forever Changes;

(Σύμφωνα με wiki, είναι:
Αugust 1969: Four Sail
December 1969: Out Here
December 1970: False Start
1975: Reel to Real)

Εγώ δεν έχω ακούσει τίποτα από αυτά τα 4 άλμπουμ και δεν ξέρω τι μουσική κατεύθυνση ακολούθησαν εκεί. :dunno: :dunno: :dunno:

Εγώ ξέρω αρκετά άτομα (εκτός φορουμ) που την έχουν σε εκτίμηση…

Ωραίοι…

Μαμάνε…

Επίσης μαμάνε…

Εγώ θα πώ τους μεγάλους Reverend Bizarre…

Τον ξερω.Πρωτος ξαδερφος του Μιτς Μπιουκαναν απο το Gaywatch :stuck_out_tongue:

ουτε εγω τα γνωριζω! ειναι στα επομενα σχεδια να ψαξω τους Love!(μια που κολησα πολυ με savoy brown κ εχω καιρο να ακουσω κατι αλλο:p )

Soul Cages

Veni Domine

Loudness

Last crack

Love like blood

Μemory garden

Τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό…

Καλα οι Soul Cages εδωσαν ρεστα λυρικου progressive στο πρωτο ομωνυμο αλμπουμ τους,με την κομματαρα Actors of no Return…μεχρι να βρω τα αλμπουμ τους πραγματικα χτικιασα…ιστορικο συγκροτημα στο χωρο του prog απο την Γερμανια(μια χωρα που δεν μας εχει συνηθισει σε prog μπαντες)με 1 γυναικα μελος κιολας!!

Οι Loudness δεν ειναι κατι γιαπωνεζοι classic metallers με κιθαριστα καποιον Takasaki η κατι τετοιο?εχω ακουσει καποια κομματια τους…δεν ειναι ασχημοι…θυμιζουν τους X-Japan που ανεφερα πριν…:slight_smile:

!!!

ωραία μπάντα κατά τ’ άλλα.

καμιά σχέεση οι loudness με x-japan.

ontopic: δεν υπάρχουν μπάντες που ακούω μόνο εγώ ή μόνο κάποιος άλλος, μπορούμε να θέσουμε κάποιο μετρήσιμο μέγεθος στο “μόνο εγώ”; 100 άτομα, 50 άτομα, 200 άτομα; απλώς να είναι αντεργκράουντ; τι;

:thumbup: :thumbup:

andromeda -τα παληκάρια ξέρουν να παίζουν prog καλύτερο για μένα το ΙΙ = Ι , δεν έχει γίνει καθόλου κουβέντα για αυτούς μακάρι να τους βλέπαμε Ελλάδα, τουρκία δεν ξέρω και γω πόσες φορές πήγανε να πάιξουν σε prog festival
ryo okumoto κιμπορντίστας των spocks beard!

  • ενας:wink:

Babe Ruth

Living Colour
Theogothorn

kent νομιζω

μάλλον Thergothon εννοείς.

χαχαχαχαχα όντως νομίζεις ! εχω όλη την δισκογραφία τους!:wink:

Eλπιζω να υπαρχουν ατομα που να ακουουν Wintersun . Φοβερος ο δισκος τους !!

Οι Andromeda που αναφερθηκαν ειν’ ωραιοι. Διολου ασχημοι. Δυστυχως εχω ακουσει μονο το ΙΙ=Ι

Ωραια πραματα. Doom κι αγιος ο Θεος. :stuck_out_tongue:

Brainticket (αν και τελικα βρηκα τον Χοκαμ που τους ξερει)
Killing Floor
Kingston Wall
Twilightning
The Fall Of Troy

To Beyond the Dark Sun και το θεικο Starchild τα σπανε!!! φορος τιμης σε γκρουπαρες οπως Dark Tranquility και In Flames!!!
Πολυ καλος δισκος…περιμενω με ανυπομονησια το νεο τους αλμπουμ Time το 2008…και εις ανωτερα!!

Νικος Summoning

τους πρωτους τους ακουω κ εγω!
οπως κ τους δευτερους!:stuck_out_tongue: