Αυτούς τους ακούω μόνο εγώ; - Το αντιδημοψήφισμα

End of you
Silent Dream

Katie Melua

Με τέτοιο όνομα, λογικά μόνο εσύ θα την ακούς!!

:lol3: :lol3:

Ε όχι δα… Μάλλον εσύ τώρα τα ανακαλύπτεις και γι αυτό σου φαίνεται έτσι. Όλοι όσοι αναφέρεις έχουν μεγάλο κοινό στην Ελλάδα. Ειδικά οι Love ήρθαν 3 φορές σε 2 χρόνια για συναυλία, αυτό κάτι λέει. Για τον Αρθούρο θα φανει στις 16 Δεκεμβρίου στο Γκαγκάριν…! Πριν απο 10 χρόνια καμμιά 800αρα άτομα είμασταν. Θα δείξει…

Οι επόμενοι μετά το Forever Changes των Love δεν είναι στα ίδια επίπεδα με τους προηγούμενους. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν πολλές αξιόλογες στιγμές. Απλά το μεγαλείο τους είναι αυτό που έχτισαν στους 3 πρώτους δίσκους…

Gatton και GDA δεν γνωρίζω… Αλλά Buchanan, Savoy Brown και Neu! επίσης ακούσει πολύς κόσμος… Πάρα πολύς κόσμος…

Death SS

Καλά αυτούς και αν τους ακούς παντού… To mexican μέχρι και ο μαστοράκης το παίζει… :lol: Σου δίνω έναν πόντο πάντως ότι ελάχιστοι έχουν ασχοληθεί παραπάνω…

Εννοείς τους έγχρωμους χαρντ ρόκερς; Δεν τους έχω ψάξει πολύ, αλλά από το μοναδικό δίσκο που έχω νομίζω πως μάλλον βασίστηκαν πολύ στο μαρκετινγκ ως οι πρώτοι μαύροι που παίζουν χαρντ ροκ κτλ… Δε μου φαίνονται τίποτα το φοβερό…

Θα σε στεναχωρήσω αλλά μάλλον εννοεί το industrial γκρουπ και όχι τους μπλουζίστες…:stuck_out_tongue: (υποθέτω…:-s )

Dust
Brainticket
Area
Arzachel
Magma
Esperanto
Tai Phong

Κοίτα,δεν μπορώ να πώ ότι συμφωνώ,μιάς και σίγουρα το χρησιμοποιήσανε ως προώθηση αλλά και τα τραγούδια είναι πολύ καλά,δλδ κομμάτια σαν το Elvis is dead,Cult of personality,Glamoue Boys,κτλ,έχουνε πολύ χαρακτηριστικό ήχο.Τουλάχιστον εγώ γουστάρω,και δεν έχει καμιά σημασία για 'μένα το χρώμα αυτών που παίζουν(δλδ μπορεί οι God Forbid να έχουν 4 μαύρους μέσα αλλά δεν μου λένε τίποτα,ενώ οι Public Enemy είναι απλά η λατρεία μου).Αλλά 'ντάξει,γούστα είναι αυτά:)

Πάντως,τους Public Enemy και τους De La Soul νομίζω στην Ελλάδα τους έχουμε λίγο υποτημιμένους αν σκεφτούμε την αξία τους,οπότε ίσως και αυτοί(κυρίως οι πρώτοι) να ταιριάζουνε εδώ,μιλόντας πάντα μόνο για Ελλάδα…

Μανολίτο πες αλεύρι…!

Ντροπή βρε…μια χαρά όνομα έχει η κοπέλα…αν και ομολογώ πως δεν έχω ακούσει πολλά… :oops:
όλα όσα άκουσα μου άρεσαν πολύ! :slight_smile:

Και άσχετα που το it’s only pain το έπαιξε πολύ και το ραδιόφωνο… και δε ξέρω πως μπορεί να το χαρακτηρίσει κάποιος άλλος…
είναι ένα τραγούδι που με συγκινεί πάρα πολύ.

Diapsiquir.

Τους simple plan…Τους ακούω ΕΓΩ Κ Μονο ΕΓΩ…Και όποιος πεί το αντίθετο να του καεί το βίντεο!!!

Αυτούς τους έπαιζε συνέχεια πριν από κανα δυο χρόνια ο RED. Μιλάμε κάθε μία ώρα…

…ναι αλλα τώρα πια…όχι.οπότε…να σου καούν κ όλες οι ηλεκτρικές συσκευές[-X :lol:

O Gatton είναι τεράστιος κιθαρίστας -με τον Bluezlick τα έχουμε γράψει και σε άλλο thread.
Άκου ανεπιφύλακτα!

Δεν ξέρω πιοόν δίσκο έχεις, μάλλον τον πρώτο για να γράφεις τα περί marketing. Είναι αλήθεια πως όταν βγήκε ο πρώτος δίσκος το 89 υπήρξε μία προσπάθεια από την πολυεθνική -τότε- εταιρεία τους να χρησιμοποιήσει το χρώμα των μελών για να πλασάρει την μπάντα αλλά αυτό για μένα δεν μειώνει την αξία της. Ήταν πρωτότυπη μπάντα ειδικά αν σκεφτούμε τι έπαιζε γύρω τους όταν βγήκαν, είχαν πολύ καλούς μουσικούς όπως ο κιθαρίστας Vernon Reid που έχει παίξει και σε πολλές jazz/πειραματικές κυκλοφορίες και ο μπασσίστας Doug Wimbish. Eπίσης ο τραγουδιστής τους Corey Glover είναι φωνάρα και είναι και το μόνο μέλος τους που έχω δεί live (να ερμηνέυει τον Ιούδα σε παραγωγή του Jesus Christ Superstar του Α.L. Webber!!! Mαύρος Ιούδας με βαμμένο κόκκινο μαλλί σαν τον Rodman :lol: )
Eπείδή ξέρω πως έχουμε συμφωνήσει για άλλους δίσκους/καλλιτέχνες mandrake, παίρνω το θάρρος να σου πώ να τους ψάξεις περισσότερο. Θα σου πρότεινα να κούσεις το Stain του 1993 όταν είχε περάσει η αρχική “μόδα” του '89 με το Cult of Personality και έγιναν πιό πειραματικοί.

YΓ: Eπίσης, το έχω γράψει και αλλού στο φόρουμ: Oι Μάυροι Αμερικάνοι προτιμούν να τους λέμε μαύρους (blacks) παρά “έγχρωμους” (colored) που είναι έκφραση πολύ πιό “ρατσιστικά φορτισμένη” ιστορικά.
ΥΓ2: Συγνώμη για τα δύο συνεχόμενα posts αλλά νωρίτερα δεν μου εμφάνίζε το multiquote. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

για gatton αφου δεν παιζεις κιθαρα να ακουσεις! γιατι αμα ακουγιες θα τα παρατουσες…

οσο για τους αλλους ειναι καμενοι γερμαναραδες…:stuck_out_tongue:
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=2012
το ονομα δεν μπορω να το γραψω σωστα δλδ το Δ ειναι ακυρο στην μεση αλλα ετσι το εχω συνηθησει…:stuck_out_tongue:

ολους τους αλλους φερτους να ακνουμε ενα παρτι!:lol:

Ξερω καμποσους ρε μλκ που ακουνε Νταστ. Νταξ, οσον αφορα τους Brainticket γιναμε τρεις! Αντε και φανκλαμπ με το καλο. :lol:

Τους εχω ακουστα αλλα δεν εχει κατσει να τσεκαρω.

Νταξ, ειπαμε οχι κι ετσι. :stuck_out_tongue: