Αυτούς τους ακούω μόνο εγώ; - Το αντιδημοψήφισμα

Brainticket δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα γιατί το κραουτ δε με τρελαίνει και τους Ται Φονγκ τους ξέρω μόνο κατ’ όνομα. Σε όλα τα άλλα όμως είμαι μέσα. Εξαιρώ ίσως τους Μάγμα που πρέπει να είσαι σε συγκεκριμένη φάση για να τους ακούσεις…

Τώρα για Γκάτον θα το ψάξω οπωσδήποτε μια και έχει καλές συστάσεις (μπλουζλικ και μιουλ :stuck_out_tongue: ) και GAA μάλλον μόνο αν κάτσει γιατί είπαμε το κραουτ δε με συγκινεί…

Όσο για τους Living Colour το έγχρωμοι δεν το είπα με ρατσιστική διάθεση, προς θεού, το συνδύασα με το όνομά τους που επίσης νομίζω δεν είναι τυχαίο. Γι αυτό λέω για μαρκετινγκ. Και ναι όντως έχω το πρώτο (Vivid). Δεν είναι κακοί απλά αναρωτιέμαι αν θα είχαν γίνει έστω και τόσο γνωστοί υπό άλλες συνθήκες και κατά πόσο ήταν μία συνειδητή προσπάθεια από τις εταιρίες για να ανοιχτούν στο μαύρο κοινό. Τέσπα… Όλα αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στη μουσική και ίσως να τους έχω κρίνει λίγο βιαστικά. Θα τους δώσω κι άλλες ευκαιριες…

Ον τόπικ τώρα… Βάζω στόιχημα ότι είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που ακούει Talitha Qumi, Kumm, SFINX και Celelalte Cuvinte. Αποκτήματα όλα από ένα ταξίδι στη Ρουμανία…

Εμένα με πεθαίνει το We people darker than blue…

Dust είναι αρκετοί που ακούνε…

Πω που μου τους θύμησες…Έχω να ακούσω πολυ καιρό…Άσχετο…Το avatar σου με αποσυντονίζει.

Ναι πολλοι,πανω απο 10!:stuck_out_tongue: .Δεν ειναι και τοσο αγνωστοι ομως αυτο ειναι γεγονος.:slight_smile:

Το αβαταρ μου γι αυτο το λογο μπηκε!:wink: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol:

Χρηστος Κυριαζης!!!Κραχτε!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα ελεος ρε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Φλωρινιωτης. ΤΕΛΟΣ. ποιος αλλος ακουει απο δω μεσα?χαχαχαχαχαχαχα[ζωα πλακα κανω ε :wink: ]

Θεός…+1…
:lol:

Υ.Γ Τα τσιγάρα τα ποτα και τα ξενυχτια εχουν κλείσει τα καλύτερα τα σπιτια…

Χμμμμ… Το ξέρετε όμως ότι ο Κυριαζής τραγουδούσε σε ένα ροκ γκρουπ αρχές 70 ονόματι “Πρόκες”; Υποτίθεται ότι ήταν και καλοί αν και νομίζω ότι δεν έχει σωθεί τίποτα από δαύτους.
Βέβαια αργότερα παράτησε τις πρόκες και τον κέρδισαν τα έπιπλα… #-o

khanate - things viral μιλάμε σέρνεται ο δίσκος…μαμάει!!!

disphoria
sevenday curse

Toν έχω και τα σπάει άσχημα.:wink:

ο Κυριαζής έχει γράψει το βράδυ σαββάτου…τι να λέμε τώρα?
ρισπέκτ

+1.Περιμενουμε το καινουριο αλμπουμ στις αρχες 2008

θα ηταν ωρια ιδεα να λεμε και τι παιζει η καθε μπαντα για να ψαχτουμε οσοι θελουμε λιγο παραπανω…ε?

Ain Soph και Kenso απο Japan…instrumental progrock με cunterbury επιροες αλλα Hatfield και National Health οσο και camel εποχης 76-79

[SIZE=“4”]TURBONEGRO[/SIZE]

και αρκετα άλλα

+1…Γαματοι…

DUST
τεραστια μπαντα
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΝΤΑ

FROM A DRY CAMEL!!!
προσκυνω το ατελειωτο μεγαλειο τους!!!
ρε γαμωτο κατι μου λεει οτι καποια μεταλ μπαντα εχει κατακλεψει το πρωτο μισο του κομματιου!!!
candlemass??? :-k

υπαρχουν και αλλοι που μεγαλωσαν στα 90’ς :slight_smile:

Μας εχει δωσει τους θεους SIEGES EVEN
και τους φοβερους secrecy
τωρα αλλα δεν θυμαμαι :slight_smile:

foghat
brainbox
tnt
candiria
budgie
arcane
mind over four
mary beats jane
non fiction
jackal
clockwork
paramaecium
maudlin of the well

και βαριεμαι να σκεφτω αλλα
σιγουρα καποιοι θα τα χουνε ακουσει
απλα κατι επρεπε να γραψω και γω

Απορω που σου αρεσουν οι Khanate. Εχω το Capture & Release και μιλάμε εχει πιασει τρελη σκονη! Σορυ, αλλα δε τη παλευω με δαυτο. Παιζουν μιια νοτα το λεπτο.

Τους μισους πανω κατω τους εχω ακουσει. Θελω να ασχοληθω περαιτερω με Candiria. Τους εχω τσεκαρει πολυ επιφανειακα.

Φλασια:

http://www.metal-archives.com/release.php?id=40493

Ενας θεος ξερει που τους θυμηθηκα. Ρουμανοι που παιζουν σαν τους Death. Συμπαθητικοι.

Ε οχι και μονο εσυ! Εδω το Mo-Better βαζει καθε Πεμπτη το All My Friends Are Dead… :wink:

@ Angmar:

Candiria εχω ακουσει λιγο και μου αρεσαν μπορω να πω. Mathcor-ιλα αν κι ο τελευταιος τους πρεπει να ναι πιο rock…

καλα αυτο δεν σημαινει κατι ε? και χμμ μεχρι Σεπτεμβρη 2006 πηγαινα σχεδον καθε Πεμπτη Μο και δεν ειχα ακουσει ποτε Τουρμπο…