Παιδικες/Εφηβικες Αγαπες

Βγαλτε ολα στη φορα. Αλμπουμς και καλλιτεχνες με τα οποια μεγαλωσατε. Αλμπουμς που οτι κι αν σας πουν εσεις θα τα λατρευετε στον αιωνα τον απαντα. Δεν ειναι αναγκη να ειναι ροκ εννοειται…

Οι δικες μου:

[ul]
[li]Metallica - απαντα αλλα κυριως Black Album (unforgiven = αιωνια πρωτο τραγουδι στην καρδια μου)
[/li][li]Offspring - Ignition/Smash (ναι ναι, ακομα καβλωνω με punk pop anthems σαν το Kick Him When He’s Down η τα Bad Habit/Come Out And Play)
[/li][li]Τρυπες - Μεσα Στη Νυχτα Των Αλλων
[/li][li]Live - The Distance To Here (Μιλαμε για δισκαρα, δεν θελω λεξη ε!)
[/li][li]Iron Maiden - Brave New World, Fear Of The Dark (ναι, ακομα παραμενουν τα αγαπημενα μου)
[/li][/ul]

Θα επιστρεψω με προσθηκες…

Σου έχω πει ποτε πόσο cool τύπος είσαι; ε; :-s

Edit: Albums που εχω συνδεσει με προσωπικες / αγαπημενες και μη εμπειριες. Μπορεις να τα βαλεις στην ιδια κατηγορια:

Blind Guardian - Battalions Of Fear
Judas Priest - Screaming For Vengeance
Judas Priest - Demolition
Isis - Oceanic

Θα επανελθω. παω για υπνο.

Παιδικές αγάπες…όλα των Beatles, ο Elvis Presley,το soundtrack από το “Γρανίτα Λεμόνι”…
θα σας πω κι άλλα αύριο για να είμαι σωστή στους τίτλους…αφού θα έχω ρίξει μια ματιά στα βινύλια…

Για τις εφηβικές είναι λίγο δύσκολο…με σιγουριά μπορώ να πω μόνο Guns n’ Roses αυτή τη στιγμή…
Θα επανέλθω :stuck_out_tongue:

Eνδιαφερον τοπικ…Λοιπον…

Iron Maiden - Απαντα!!Οτι και να πω ειναι λιγο για την μεγαλη αγαπη που εχω στους Maiden!Ειδικα παλιοτερα που δεν υπρηρχε adsl θυμαμε καθομουν και ελιωνα ολη την νυχτα για να κατεβασω bootleg απο περιοδειες τα οποια ηταν αμφιβολου ποιοτητας!!Ειναι η πρωτη μεγαλη μου αγαπη και παντοτινη…

Savatage - Hall Of The Mountain King,Gutter Ballet

Τρυπες - Τρυπες Στον Παραδεισο - Τα πρωτα <<σκληρα>> τραγουδια τα ακουσα απο αυτους στα 13 μου!

Deep Purple -In Rock Απο τους λιγους παλιους Hard Rock δισκους που πραγματικα εχω λιωσει μαζι με Burn και Μachine Head!

Παλιοτερα λατρευα Helloween,Gamma Ray αλλα τωρα σηκωνω κουβεντα για αυτους…μεγαλωσαμε…!!

Warlord - Deliver Us. Αυτο. Μητσο, ακομα στο κραταω. Ουστ. [-X

[-X

Rolling Stones - Bridges to babylon, No security
Led Zeppelin - Houses Of the holy
Iron Maiden - ολα κυριως somewhere in time, live after death
Manowar - Kings of Metal
Savatage - Edge of thorns, Gutter Ballet
Dream Theater - Scenes form a memory

Πολύ εύκολη απάντηση για μένα:

Παιδικές
Manowar-Kings Of Metal
Iron Maiden-Όλα… Όλα όμως…
Gamma Ray-Land Of The Free

Εφηβικές:
Blind Guardian-Somewhere far Beyond, Imaginations From The Other Side, Nightfall In Middle Earth
Queensryche-Operation Mindcrime
Queen-A Night At The Opera

οταν λες παιδικες δηλαδη σε τι ηλικια τα ακουγες 8?

(επρεπε να γραψω κατι γιατι εκανα double post :P)

πιτσιρκας ειχα ποροθει ασχημα με stepenwolf k to born to be wild!

τωρα οταν αριζα να καταλαβαινω καλυτερα κ με την βοηθεια του μπαμπα μου ακουσα τα εξης κ καλησα!
beach boys : best of
beatles : best of
jimi hendrix : best of
rolling stones : bets of
led zeppelin : I

Nαι κάπου εκεί. Δημοτικό δλδ

Λοιπόν

           [B]HIM[/B],οτιδήποτε βγάλανε απο το Greatest Love Songs Vol.666 μέχρι το Love Metal.Μπορεί μετά να τους έκοψα,αλλά αυτοί οι 4 πρώτοι δίσκοι θα μείνουνε πάντα στη καρδιά μου,ακόμα και το Deep Shadows.... που είναι το πιο μέτριο...
          [B]Linkin Park[/B],εντάξει,μιλάμε απλά για έρωτα με το Hybrid Theory,ένα πραγματικά γαμάτο δίσκο,τον οποίο ακούω μέχρι σήμερα.Πραγματικά εκείνη την ποχή με είχανε κερδίσει απίστευτα,και τους λάτρευα μέχρι τέλους.Το τι κλάμα έχω ρίξει με το In the end,το Pushing Me Away και με μεταγενέστερα κομμάτια τους όπως το Somewhere I belong,το Breaking the Habbit,και πάει λέγοντας,δεν λέγεται.Ακόμη και τα τωρινά τους κομμάτια απλά τα λατρεύω.Μια μεγάλη αγάπη για 'μένα....Αγαπημένος δίσκος το ντεμπούτο,Hybrid Theory
              [B]Aerosmith[/B]Τα ίδια με τους Linkin Park.Ήτανε η πρώτη ροκ μπάντα που έκατσα σοβαρά να ακούσω και με ξετρελάνανε.Το Just Push Play είναι ο αγαπημένος μου δίσκος μιας και είναι ο πρώτος που αγόρασα.Και αν αρχίσουμε να μιλάμε για τραγούδια που έχω λιώσει,πάρτε να έχετε: Jaded,Amazing(αχχχχχχχχχ),Jannie's Got a Gun,Fly away from here,Mama kin,Same old song and dance,Dude looks like a lady,Walk this Way(με Run DMC,το θεό μου),Crazy,The other sid,,Dream On,και πάει λέγοντας....
             [B]Blind Guardian[/B],οτιδήποτε βγάλανε απο το Somewhere  Far beyond μέχρι το Forgotten Tales....εδώ δεν μπορώ να εκφράσω το τι νιώθω με λόγια,απλά προσκυνώ αιώνια...

Συνεχίζεται σύντομα…

Nirvana-Nevermind
Alice in Chains-Dirt
Sex Pistols-Never mind the bollocks
Pearl Jam-Ten
Def Leppard-Hysteria
Bon jovi-New Jersey
Skid row-Slave to the grind
Alice Cooper-Trash
Dream Theater-Images and words
Metallica-And Justice for all
Iron Maiden-Seventh son of a seventh son
Accept-Restless and wild
Judas Priest-Painkiller

The Offspring - Americana :

3 υπέροχα χρόνια, μια διαλυμένη πλέον παρέα

Nirvana - Nevermind Q

Το τέλος μιας δυνατής και μακροχρόνιας φιλίας

Shakira - Wherever (κομμάτι)

Ένας εφηβικός έρωτας :oops:

Whenever, wherever λέγεται και η Shakira είναι διαχρονικός έρωτας

Adore-The Smashing Pumpkins
LA Woman-The Doors
Killing Machine-Judas Priest
Virtual XI-Iron Maiden
High Voltage-AC/DC

Bασικά σε όποια πλευρά και να κοιτάξω από εκείνες τις σκονισμένες κασσέτες μου, βρίσκονται τέτοιου είδους αγαπημένες κυκλοφορίες. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εδιτ: η πάνω δεξιά είναι manowar, παρακαλώ να λείπουν τα κακοπροαίρετα σχόλια!!!

Χαχα Παναγιώτη, ακριβώς έτσι τις έχω κι εγώ, με σχεδιασμένα τα λογότυπα κτλ. Αααααχ

ΩΡΑΙΟΣ! Τα σπαει η φωτο λεμε!

λοιπόν:
Metallica - reload (the memory remains)
Green day - Dookie (δισκάρα!)
Οffspring - όλα τους!
Iron maiden - brave new world
Him - το πρώτο τους
Ιn flames - colony

Aυτα!

Πολύ μικρός άκουγα ποπ μουσική, όχι ροκ. Το πρώτο γκρουπ που θυμάμαι να κολλάω αφίσες του στον τοίχο, δίπλα στις αφίσες του Μάικλ Νάιτ (βλέπε “ιππότης της ασφάλτου”), κάπου στα mid-eighties, ήταν οι Modern Talking. Λίγα χρόνια μετά πέρασα μια τρελή επιδημία πώρωσης με τον Michael Jackson (μέχρι και χορευτικό δικό του κάναμε στο σχολείο). Πολλά ακόμα ποπ-χιτς των '80ς, απο πολλούς και διάφορους… Επίσης μου έχει αποτυπωθεί, απο το Γυμνάσιο, το Come Out And Play των Offspring.

Με τη μουσική ξανάρχισα να ασχολούμαι σοβαρά στο Λύκειο πια. Πρώτα Πυξ Λαξ, έπειτα ελληνόφωνο ροκ στο σύνολο του, και πολύ Atlantis FM… Κατσιμιχαίοι, Τρύπες, Ξύλινα Σπαθιά, Ενδελέχεια, και άλλους. Κάποια στιγμή, σε μια σχολική κατάληψη, άκουσα ένα τραγούδι απο το “Episode” των Stratovarius, που γούσταρα ακαριαία, και έτσι επήλθε η επαφή μου με το μέταλ (συν μέσω του ατλαντίς).

Τα υπόλοιπα έγιναν πολύ γρήγορα. Η πρώτες κασέτες που έγραψα με τραγούδια εμπεριείχαν Stratovarius, Sabbath, Savatage, Blind Guardian, Warlord, Gamma Ray, Metallica, Maiden, Dream Theater, Helloween, Angra. Απο αυτές τις μπάντες, μόνο τους Stratovarius δυσκολεύομαι να ακούσω πλέον, ενώ η πρώτη μου αγάπη ανάμεσα τους υπήρξαν φυσικά οι Savatage…