Παιδικες/Εφηβικες Αγαπες

Πράγματι ήταν καψούρα,απλά παρόλο που είχε κάποιες κομματάρες είχε και κάποια filers που με εκνευρίζανε τρομερά:-s αλλά ντάξει,και κομματάρες έχει,και ο Ville ήταν θεός τότε,ειδικά με εκείνο το σκουφάκι που φόραγε.Τότε κιόλας ήτανε πιο δημοφιλής,θυμάμαι και εκείνο το κόλπο που χανέ κάνει στο MAD TV που τον είχανε φέρει κρυφά για να συναντήσει οπαδούς απ’ το fun club και είχε παίξει ακουστικά κάποια κομμάτια…και γαμώ τις φάσεις:D

Να προσθεσω και το Song 2 των Blur που ηταν soundtrack του FIFA 98!!!

Ω ναι!!

Το “σκουφακι style” ηταν περιοδο Love Metal που οντως του πηγαινε τρομερα και ηταν η περιοδος που μ’αρεσε και εμενα (στην Πρωτη Λυκειου δηλαδη:-s )!Αλλα και περιοδο Deep Shadows ηταν ομορφουλης… αλλα χρονια βεβαια τοτε, τωρα μεγαλωσε, χανει σιγα σιγα τα μαλλακια του :stuck_out_tongue: , μπαινοβγαινει για αποτοξινωση… πιστευω πως ηρθε η κορυφαια στιγμη της παρακμης!:-s

Το ειχα γραψει σε κασεττα το αφιερωμα του Mad!

Νο οne will love you the way I do…:cry:

:thumbup:

Ο δεύτερος, τρίτος, αλλά και ο τέταρτος των Within Temptation είναι μεγάλες δισκάρες! Τέλος!

Προσωπικά κολλήματα είναι ο δεύτερος και ο τέταρτος και όχι τόσο το “Silent Force”, αλλά παιδικά / εφηβικά δεν θα τα έλεγα με τίποτα, γιατί τα πρωτάκουσα 28 χρονών! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

@Sou_thorn

Το σκουφάκι ήτανε απο εποχή Deep Shadows,αν το ψάξεις θα το δείς και στις συναυλίες που κάνανε τότε αλλά και στο βίντεο του Heartache every moment…ξέρω τι λέω,είχα ψύχωση με τους HIM:)

To ξερω, αλλα η καλη εποχη σκουφακιου ηταν στο Love Metal.Στο Deep Shadows φορουσε μεν σκουφακι (οχι σε ολες τις συναυλιες) αλλα τα μαλλια του ηταν μακρια.Εχω και οοοοοολα τα videoclips μεχρι Love Metal…μετα σταματησα να ακουω.

Ωραιες εποχες btw…:roll:

Μπάαα,΄ντάξει,όσο αφορά τη μουσική σιγουρα,ότι και να άκουγε κανείς τότε ήταν μια ανακάλυψη μιάς και δεν είχα ακούσει και πολλά πράγματα για διάφορους λόγους.Αλλά στα υπόλοιπα για 'μένα ήταν χάλια…τσεπά,οφ τόπικ…

Άλλη εφηβική αγάπη που είχα ήτανε οι Iced Earth,οι οποίοι και έχουνε βγάλει μάλλον το καλύτερο live album που έχω ακούσει,το Alive in Athens…'ντάξει,μιλάμε για δισκάρα και κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν καταφέρανε να βγάλουν αυτό το συναίσθημα στα studio album τους.Αχχχχ,θυμάμαι που με ένα φίλο χτυπιομασταν σε μια εκδρομή στο λεωφορείο υπό τους ήχους του last December και του Dark Saga…

μετά τους έκοψα μιάς και ότι βγάλανε απο Horror Show και μετά το θεωρώ το λιγότερο αθλιότητα…

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση για τους him.
ποτε περασαν τοσα χρονια για να θεωρουνται παιδικες\εφηβικες αγαπες??

Βρε signal, ξεχνάς οτι υπάρχουν παιδιά εδώ στο φόρουμ που υπήρξαν έφηβοι μέχρι πριν λίγα χρόνια… :roll:

Εγω παντως ως παιδικες/εφηβικες αγαπες οριζω αυτα που ακουγα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου μεχρι να τελειωσω το σχολειο…

Ε ναι, και γω το ίδιο βασικά. Ωστόσο αρκετός κόσμος εδώ μέσα πήγαινε σχολείο μέχρι πριν απο 2 χρόνια… εξ’ ού και οι HIM…

Εγώ ας πούμε, όντας 17 ετών και 8 μηνών, εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό το θρεντ! :stuck_out_tongue:

Δημοτικο ξενη ποπ και λαικουρες!μετα γυμνασιο καψουρα με linkin park και τη δισκαρα hybrid theory και με cd επιλογων που ειχε μεσα Aerosmith-I dont wanna miss a thing(απιστευο κομματι τρελες καψουρες και φτυσιμο απο γκομενες τοτε…!)fear of the dark…the wickerman και πολλα αλλα!!

Μπορεις να πεις για παιδικες αγαπες. Αυτα που γουσταρες στο δημοτικο/γυμνασιο ας πουμε…

Kαταρχην, οι ΗΙΜ ειναι 10 χρονια συγκροτημα.Και πες οτι δεν τους γνωρισαν απο τον πρωτο δισκο (που κυκλοφορησε το '97), σιγουρα θα τους γνωρισε στην εποχη Join Me (2000) που ειχε γινει το πρωτο μπαμ!
Οσοι δηλαδη ειναι τωρα 22,24 σιγουρα θυμουνται εκεινη την εποχη που εγω δεν την εζησα γιατι το δευτερο μεγαλο μπαμ τους ηταν το 2003, το οποιο εζησα εγω.Στα 15-16 μου δηλαδη… Απο τοτε δεν εχουν κανει αλλο μπαμ.Ουτε πιστευω οτι θα ξανακανουν δηλαδη…:-k

Ακριβως!:wink:

Τhank god…

:lol: :stuck_out_tongue:

Aαα ωραία, ας αρχίσουμε λοιπόν… αγαπημένα ήταν τα ζουζούνια αλλά ως διαχρονική αξία τελικά στη καρδία μου παρέμειναν τα στρουμφάκια:p

Πέραν της πλάκας κόλλημα δημοτικό είχα πάθει με Maiden k Priest μετά γυμνάσιο με Guardian, Metallica, Nirvana, Guns n roses, Sabbath, Slipknot, Soulfly, Sepultura

Strumfakia beats Zouzounia, δε τίθεται καν θέμα. :smiley:

Α ρε τι καρακλασσικούρες αθάνατες είναι αυτές.

[SPOILER]το Άγγιξε Την Φωτιά είναι τίτλος κομματιού και όχι δίσκος.

οι 2 unlimited δεν λέγανε το το no - no - no limit???[/SPOILER]