Πληροφοριες καταλογου....περι συγκροτηματων!

Suicide Machine
Without Judgement
1000 Eyes
Bite The Pain

ξεχασε ο φιλτατος.

Μωρε αμα ειναι καλα αυτα που μου ειπε κι αυτα που ειπες θα τα ακουσω…Απλα ηθελα κινητρο να συνεχισω να ακουω. Thanks anyway.

παιδια δεν βρηκα καταλληλοτερο θεμα για να ζητησω τα φωτα σας και τις συμβουλες σχετικα με συγκροτηματα και τραγουδιστες:

θελω να μου προτεινετε καποιους τραγουδιστες/συγκροτηματα που πιστευετε οτι θα μου αρεσουν αφου διαβασετε πρωτα ποιους ακουω…
ακουω πολυ marilyn manson και system of a down, και επισης ακουω slipknot,him, staind, linkin park, disturbed… :slight_smile:

Αφου σου αρεσει ο Manson να τσεκαρεις Nine Inch Nails, Ministry καθως και το τελευταιο των Killing Joke (Ηossanas From The Basements Of Hell).

Tωρα με βαση τα υπολοιπα που ακους εχω να κανω τις εξης προτασεις:

Faith No More (βασικη επιρροη των Συστεμ)
Dillinger Escape Plan (Miss Machine & Ire Works)
Big Business (γαματο συγχρονο heavy rock)

Αυτα γι αρχη κι εδω ειμαστε. Ψαχτα στο MySpace να δεις δειγματα γραφης.

Μ Μ Μ Μ…φιλαράκο βλέπω ότι σαρέσει πολύ το nu-metal και αυτό που ψάχνεις δεν είναι και πολύ δύσκολο να το βρείς γιατή πολύ απλα το nu-metal ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ!!! Τεσπα θα σου προτύνω να ακούσεις κάτι nu-metal συγκροτήματα αν και πιστεύω τα ονόματα τους τα έχεις ξανακούσει όπως : Korn, Deftones, Mudvayne, Static X, Papa Roach, P.O.D και In Flames(απο τα τελευτέα τους)…Αν θες κάτι πιω Industrial όπως τον marilyn manson σου προτύνω Ministry ενώ αν νομίζεις οτι him είναι κάτι το “σκωτινό” δεν θα σου πω να ακούσεις καμια τρελή gothia , καλύτερα άκουσε Lacuna Coil που είναι για εμένα πιω mainstreem. Θα σου πρότυνα βέβαι να ακούσεις και λίγη πιω heavy metal ή hardcore μουσική να δεις απο που προήρθαν αυτά που ακούς.

Καλή λίστα για αρχή όσο αφορά το nu metal.Να συμπληρώσω με τους εξής:

Spineshank το Self Destructive Pattern,το οποίο έχω να το ακούσω πολύ καιρό:? αλλά θυμάμαι ότι είναι πολύ αξιόλογο:wink:

Fear Factory το Digimortal,ειδικά αν γούσταρες τα πιο σκληρά σημεία των Mudvayne θα σου αρέσει πολύ ο συγκεκριμένος δίσκος:wink:

The gazzete,απο αυτούς μην περιμένεις να βρείς ελλάντα δίσκους γιατί δεν κυκλογορούν,αλλά ψάξε μέσω διαδυκτύου και πιστεύω θα γουστάρεις.

Επίσης απο industrial θα πρότεινα και Skinny Puppy.

Χελπ!

Ένα κομμάτι power μπάντας, που στο ρεφραιν λέει “I’m chasing shadows”

Θέλω όνομα τραγουδιού και όνομα μπάντας.

Θενκς:)

Στρατοβάριους είναι, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ο τίτλος λέγεται Chasing Shadows :smiley:

Θενκς! Τόλκη, παίρνεις τη σκυτάλη:p

Λοιπόν,πέτυχα το παρακάτω AMV του Elfen Lied στο διαδύκτυο στο οποίο παίζουν κάποιοι Saliva.

έχει ακούσει κανείς δίσκο τους και ξέρει σε στυλ κινούνται πάνω κάτω οι δίσκοι?Είναι το ίδιο καλά τα υπόλοιπα κομμάτια τους με αυτό?

Γεια σε όλους σας…
εδώ και πολύ καιρό προσπαθώ να βρω μια μπάντα με το όναμα Kivimetsän Druidi και δεν μπορώ…
έχω ψάξει σε δισκοπωλεία αλλα και σε torrent sites,αν γνωρίζετε τπτ παρακαλώ απαντήστε μου…
σας ευχαριστώ προκαταβολικά…
επίσης τη γνώμη σας για τους Eloxorien και αν μπορώ να βρω CD τους εδώ…

http://metal-archives.com/band.php?id=32754
Όπως βλέπεις, έχουν ένα ΕΡ και κάποια ντέμο.
Για το ΕΡ, πμ me :wink:

thnx πάρα πολύ…το ξέχασα τελείως αυτό το site…ευχαριστώ και πάλι…
έχω 4 τραγούδια απο το ΕΡ…τα βρήκα στο http://www.last.fm
αν δεν το ξέρεις είναι φοβερό site…:slight_smile:

Θέλω να μου προτείνετε μπάντες που παίζουν melodic death !:-k

Χμ,αν και είναι πολύ γενικό αυτό που λές,θα σου έλεγα να τσεκάρεις
΅
In Flames (ειδικά το Jester Race)
Dark Tranquility
Septic Flesh (Revolution DNA)
Opeth (Still Life,Ghost Reveries)

αν θές να είναι λίγο πιο σκληρά τα γκρούπ,θα έλεγα να ακούσεις At the gates.

K oι Carcass προς εκει δν πανε;;:-k :-k

thanks pyramid!in flames τα έχω όλα,άμα έχεις κάτι άλο υπόψην σου p.m me!thanks!

Μπααα,χωρίς να είμαι και ειδικός δεν θα τους έλεγα και μελωδικούς.

Οκ μαν,λογικά σήμερα θα έχεις μερικές ακόμη προτάσεις:wink: :slight_smile:

K oι Carcass προς εκει δν πανε;;

Στο Heartwork και στο Swansong ναι…

Dark Tranquillity
In Flames
Soilwork
Insomnium

Checkare τα αντιστοιχα θρεντς στα groyps and artists