Πληροφοριες καταλογου....περι συγκροτηματων!

Πλακα με κανεις ? Λοιπον το Blood Fire Death συστηνεται ανεπιφυλακτα οπως και το Hammerheart.Το πρωτο
εχει ενα επικο feeling αλλα εχει και την βαβουρα του μεσα.Το Hammerheart ειναι το επικ αλμπουμ του
μεταλ.Θα σου προτεινα να ακουσεις και το Twilight of the gods και το Nordland I.
Δεν χρειαζεται να τα αγορασεις ,υπαρχει και το mp3.
Μπορεις να παρεις τα πρωτα 5 για μενα ? :stuck_out_tongue:

Το Hammerheart το βρηκα σε καλο mp3 και εχω καταπορωθει! Για το Blood Fire Death ειχα αμφιβολιες οπως και για τα 3 προηγουμενα λογω του οτι δεν ειμαι εξοικειομενος με την Black…
Οσο για την εξυπηρετηση (:p), επαρχια μενεις και το λες? :stuck_out_tongue:

Εντιτ: Ναι επαρχια μενεις :stuck_out_tongue:

Παιδιά οι Camel τι λένε?

Μεγάλη μπάντα, αξίζει να τους ρίξεις μια ματιά…

Τι θυμίζουν?

Marlboro

Progressive rock των 70ς :wink:

Pink Floyd κι έτσι?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=142107&postcount=163

Ξέρει κανείς ένα τραγούδι (Don’t Tell me πρέπει να λέγεται), το τραγουδάει κοπέλα, ψιλοροκιά κι έτσι…

Anyone?:-s


αυτο??

Όχι Αβρίλ. Μια άλλη γμτ… Χιτάκι είναι… Έχω κολλήσει τώρα…Όποιος μπορεί ας δώσει ίνφο πλιζ!

Τελικά το τραγούδι είναι το Don’t Speak από No Doubt.

Καμμία σχέση δηλαδή:lol:

Μεσα στα 6-7 σημαντικοτερα προγκρεσιβ γκρουπς. Αν εχεις τετοια ακουσματα μην τυχον παραλειψεις.

Παιδιά ποσταρετε αν ξέρετε για Black Mountain. Ύφος, δεκαετία κλπ.

Από wikipedia:

Genre:Indie Rock, Psychedelic Rock

Discography:

Druganaut (EP) 2004
Black Mountaun 2005
Stormy High (EP) 2006
In The Future 2008

μιας και έρχονται δώστε μου πληροφορίες για the ocean
ύφος, αντιπροσωπευτικό άλμπουμ…

(Στον απο πανω) Δεν εχω πληροφοριες. Αρα θα ποσταρω και γω τα δικα μου και οποιος ξερει ας απαντησει και στους δυο.

Λεπον. Εχω πορωθει με τα Crystal Mountain και Spirit Crusher απο Death. Τα βλεπω μονο σε βιντεο απο το live στο Αιντχοφεν (νομιζω…). Προτεινετε μου εξισου γαματα κομματια. Και θα το εκτιμουσα να μην μου λεγατε “ολο το Leprosy” ας πουμε :p. Πειτε μου ενα τραγουδι απο αυτο ας πουμε και θα το ακουσω ολο καποια στιγμη…

The Philosopher
Lack Of Comprehension
Symbolic
Spiritual Healing
Pull The Plug
Painkiller (Judas Priest cover)

ok. thanks :slight_smile: