Φιλία άνδρα-γυναίκας

μην εισαι και τοσο σιγουρος :slight_smile:
πιστευω σε πολυ σπανιες περιπτωσεις γινεται αυτο αλλα οταν γινεται ειναι πολυ θετικο
Ναι,εχεις δικιο οτι βασικη προυποθεση ειναι να εχουν χωρισει με καλο τροπο

εγω μιλαω σε περιπτωση που εχουν συναισθηματικη σχεση, οχι τις σχεσεις της βδομαδας:p

εννοειται…:slight_smile: για παρε-δωσε της μιας βδομαδας ή 1-2 μηνων υπαρχουν αλλες λεξεις να το περιγραψουν

μάλλον εννοείς το αντίθετο.συνήθως στις σχέσιες μιας βδομάδας είναι που δεν χάνεται εύκολα η φιλία γιατί με το άλλο πρόσωπο δεν έχετε περάσει και τίποτα.ε και άμα δεν πιάσει και χωρίσετε πάνω στην βδομάδα ενώ είχατε μία φιλική σχέση πριν λέτε και οι δύο “ε δεν αξίζει να την χαλάσουμε επειδή τα είχαμε για μία βδομάδα” και μένετε φίλοι(εκτός και αν κάποιο από τα άτομα γούσταρε άπειρα αλλά τελικά δεν έκατσε η φάση.τότε το θέμα παίζεται)

πειναω, βαριεμαι να σκεφτω

πως το εννοεις; :-k να ειστε χρονια πχ με καποιον φιλοι,μετα να δοκιμαζεις να κανεις μαζι του σχεση και μετα απο 1 βδομαδα που ανακαλυπτεις οτι δε τραβαει,το κρατας φιλικο;Στ’αληθεια πιστευεις οτι ειναι ευκολο να εισαι ακριβως οπως πριν με αυτο το ατομο;

Ακριβώς όπως πριν αμέσως μετά τον χωρισμό όχι.αλλά επειδή μου έχιε τύχει με μία κοπέλα να είμαστε φίλοι πριν,να κάνουμε κάτι,μετά από 3 βδομάδες να χωρίζουμε και τώρα μιλάμε σχεδόν κανονικά.επειδή ακριβώς κανείς δεν είχε φάει κόλλημα και απλά σε μία φάση γουστάραμε να κάνουμε κάτι κάναμε,δεν πήγε αυτό και μετά είπαμε να μείνουμε φίλοι γιατί δεν έλεγε να χαλάσουμε την φιλία μας

έντιτ:Βέβαια για να λέμε και την αλήθεια με αυτήν ήμασταν κάτι παραπάνω από γνωστοί.όχι ότι είμασταν και κολλητοί:p

καταλαβα…φιλοι φιλοι καρυοφυλλι :stuck_out_tongue:
Εμα μια λες οτι ησασταν κατι παραπανω απο γνωστοι :naughty: μια οτι γουσταρατε να κανετε κατι.Δεν το χατε παρει κ πολυ στα σοβαρα για σχεση (σοβαρη) απ’ο,τι καταλαβα.Κουραστηκα να μιλαω περι σχεσεων…Πολυδιαστατα και πολυπλοκα πραματα :wacko:

είχα προσπαθήσει για να κάνω κάτι σοβαρό αλλά η άλλη δεν τράβαγε(ακόμα και τώρα μετά από 2-3 μήνες που χωρίσαμε δεν ξέρω τι παίζει.μάλλον δεν γουστάρει:p).πράγματι περίπλοκα πράγματα οι σχέσεις:p

πιστευω γενικα οτι εξαρταται την περισταση.εγω με τις δυο κολλητες μου πχ ,με τις οποιες τωρα εχουμε φοβερη σχεση και δεν υπαρχει πλεον το ερωτικο στη μεση,τις ειχα καψουρευτει τρελα και ειχα περασει φασεις ακομα και καταθλιψης που δεν μπορουσα να τους πω πως ενοιωθα αλλα μολις το ξεπερνουσα ολα ηταν τζτζ.με την κοπελα μου ομως με την οποια ειμαι 8 μηνες οταν τα φτιαξαμε δεν ειχαμε ειδωθει ουτε καν μιλησει στο τηλεφωνο (ζει στα τρικαλα κ ειναι 2α λυκειου).μονο μηνυματα στελναμε εντελως φιλικα για 1 χρονο και εναν χρονο μετα ακριβως τα φτιαξαμε.και οποιος πει οτι οι σχεσεις εξ’αποστασεως δεν πανε πουθενα τον εσφαξα!!! :stuck_out_tongue:

Ναι πιστεύω ότι υπάρχει. Είχα φίλο αγόρι που δεν υπήρξε τίποτα ερωτικό μεταξύ μας, και από μεριά μου και από μεριά του. Είχαμε κάτσει σε ένα δωμάτιο ολομόναχοι ένα βράδυ και αντί να κάναμε διάφορα όπως συνήθως γίνεται μεταξύ ενός αγοριού - κοριτσιού είδαμε ταινίες/συζητήσαμε κλπ.

Γενικότερα δεν έχει σημασία το φύλλο, άμα έχουν κοινά ενδιαφέροντα φυσικά και υπάρχει. Τώρα βέβαια, οι οπισθοδρομοκοί θα με βγάλουν λάθος. Κανένα πρόβλημα :stuck_out_tongue:

κατ αρχας οσο εχω το πραμα μου και η γυναικα το δικο της δεν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει το κατι το ερωτικο.

πιστευω αλλιως το βλεπουνε οι αντρες κ αλλιως οι γυναικες.

εγω ειμουν της αποψης οτι υπαρχει φιλια ,αλλα προσφατως αλλαξα γνωμη προς το αντιθετο.

πιστευω οτι αμα σου κουνηθει λιγο μια γκομενα κατευθειαν μπορει να σου μπει στο μυαλο το ερωτικο και ας την εβλεπες σα φιλη.ΚΑΙ ΑΣ ΣΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ( ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.)

τωρα πως το βλεπουν αυτο το θεμα οι γυναικες δεν εχω ιδεα.:expressionless:

Ακούστε τι συμβαίνει με την περίπτωση του ρομαντικ_7
Είμαι ρομαντικός και γουστάρω να κάνω παρέες με γυναίκες αλλά το θέμα είναι ότι αν κάποια τύπισσα είναι μου κάνει [SIZE=“6”]ΚΛΙΚ[/SIZE].
Τότε κάνω πέσιμο για φάση και για ότι προκύψει…
Το ζήτημα είναι απλό, όταν θέλεις να έχει Φιλία να έχεις φιλία, αλλά πάντα θα ψάχνεις για το κάτι παραπάνω…

Respect σε εκείνους που κάνουν έρωτα με τις φίλες τους και μετά όλα μέλι-γάλα…
:bow2::bow2::bow2::bow2:

συμφωνώ…τα καλύτερα γκολ μπαίνουν στο φιλικό:p:bow: ωστόσο, υπάρχει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκα…άσε που πιστεύω ότι το αντίθετο φύλο είναι οι καλύτερος συμβουλάτορας για τα ερωτικά θέματα π.χ. είσαι γυναίκα και έχεις ερωτικό πρόβλημα, ρωτάς τη συμβουλή ενός άντρα φίλου σου κι έτσι μαθαίνεις καλύτερα πώς σκέφτονται οι άντρες. Άσε που οι γυναίκες φίλες σου θα σου πουν αυτό που θες να ακούσεις και όχι αυτό που πραγματικά ισχύει(λόγω γυναικείας αλληλεγγύης).

και τωρα μια πολυ σημαντικη ερωτηση:

ΕΣΥ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ,θα γουσταρες να κανεις σεξ με τον φιλο σου αμα σου την επεφτε εκεινο το βραδυ?

και τωρα μια ακόμα πιο σημαντικη παρατήρηση:

Το άβαταρ του (14χρονου!!!) Κορινέτου είναι τόσο μα τόσο συγκινητικό… :!::!::!::!:

Της 14χρονης δεν ειναι?

λες να μπει στο τριτο πολλ?:lol:

αλλα και τοσο μα τοσο διαφωτιστικο.

τοινγκ καλα λεω οτι κ αυτη η ηλικια εχει γινει ξεφτιλα πλεον…

DonConstantino απάντησε μου ειλικρινά
Θα έκανες φίλη μια Γυναίκα 10 χρόνια μεγαλύτερη σου η οποία είναι και ομορφη???

Περιμένω απάντηση σου