Φιλία άνδρα-γυναίκας

Δηλαδή σύμφωνα με τη δική σου άποψη οι άντρες συζητάνε για τις μηχανές, τ’ αμάξια, τα σπορ και τα videogames… Και οι γυναίκες για τα παπούτσια και τα καλλυντικά? Άλλα πράγματα για συζήτηση δεν υπάρχουν? :roll:

Όχι οτι δεν ισχύουν σε έναν βαθμό και αυτά που λες, αλλά τα βρίσκω κάπως στερεότυπα απο ένα σημείο και πέρα.

Αμα νιώθεις κάτι ερωτικό για τον/την κολλητό/τή σου η φιλία έχει χαλάσει έτσι και αλλιώς από την πλευρά σου, αφού δεν βλέπεις τον άλλον φιλικά πλέον. Οπότε το λες και ότι γίνει έγινε. Απλό.

Δεν ειπα οτι δεν συζητανε κι αλλα πραγματα.Γιατι πρεπει να τονισω κατι αυτονοητο?Δεν ειναι ολη η ζωη μας ουτε τα καλλυντικα, ουτε οι μηχανες (για το καθε φυλο αντιστοιχα). Οπως και να το κανουμε ομως, τα “γυναικεια” και τα “αντρικα” παντα θα λεγονται.Οπως εγω θα βαρεθω αμα αρχισει ο φιλος μου να μιλαει για παιχνιδια στον υπολογιστη, ετσι κι εκεινος θα βαρεθει αμα αρχιζω και του λεω πως μπαινει το eye liner!:stuck_out_tongue:

Είδες που αυτά που λές δεν ισχύουν:p Ξέρεις πόσα emo θα βρίσκαν τη συζήτηση ενδιαφέρουσα:p

Σωστο. Κι εγω ηθελα να το πω. Με γυναικες συζηταω ενα σωρο θεματα απο πολιτικη και ταινιες/μουσικη μεχρι τα γκομενικα μας…

Ακριβως οταν νιωσεις εντονη ερωτικη ελξη η φιλια χαλαει αυτοματα. Πχ. μου λεει η αλλη ποιον γουσταρει κι εγω ζηλευω και πιθανως δεν θα τη βοηθησω οπως πρεπει…

Πιστευω πως υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ των δυο φυλλων, αλλα μεχρι μια ηλικια, καπου στο γαμο κατα κει χαλανε οι ανθρωποι :stuck_out_tongue:
Απλα νομιζω πως ειναι, αν οχι αδυνατο, πολυ δυσκολο, η φιλια που θα προσφερει μια κοπελα σε μια κοπελα, η ενας αντρας σε εναν αντρα, να ειναι το ιδιο μεταξυ κοπελας και αντρα.
Και φυσικα μπορει να γυρισει το αισθημα σε μερικες περιπτωσεις, αλλα αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι μπορει να υπαρξει φιλια.

Ναι,συμφωνω ChrisP και με τον ellanor συμφωνησα.Ολα αυτα τα παραδειγματα (ισως λιγο υπερβολικα) τα εφερα γιατι πιστευω οπως ειπε και η Lady Starlight οτι μια γυναικα με μια αλλη, οπως και ενας αντρας με εναν αλλον, επικοινωνουν πολυ καλυτερα.Ετσι τουλαχιστον το εχω ζησει εγω και το ζω.Χωρις να αποκλειω το ενδεχομενο καλυτερης φιλιας μεταξυ αντρα/γυναικα.Δεν ειμαι σχεδον πουθενα απολυτη.Παιζουν ρολο κι αυτα που ζεις ωστοσο!:wink:

Το ειπες και μονος σου… δεν ειναι “ποσοι emo”, δεν ειναι “ποσες emo”, ειναι ποσΑ emo.:stuck_out_tongue:
Αρα δεν μπαινουν σε καμια κατηγορια.Αρα δεν μετρανε σαν παραδειγματα.:lol:

ναι αλλα εσυ δεν θα θες τον ιδιο γκομενο μ’αυτην

Εγώ πιστεύω πως υπάρχει. Απλά πρέπει να ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα απ’ την αρχή, να κρατήσεις ισορροπίες και όλα οκ. Και κατά τη γνώμη μου, είναι πιο δύσκολο αυτό για μας τους άντρες. Διατηρώ μια πολύ ίσχυρη φιλική σχέση αυτού του είδους και νιώθω πως ο χρόνος θα επιβεβαιώσει αυτά που λέω. Το παν είναι να είσαι ξεκάθαρος. Ποιος θα άντεχε να είναι φίλος με κάποια με την οποία είναι ερωτευμένος; Θάνατος. Κι αν συμβεί αυτό, το να το πεις είναι μονόδρομος, τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα. Με το να το κρύψεις, τα κάνεις χειρότερα τα πράγματα.

Αλλος μυθος απο εκει.

Οταν δυο γυναικες γουσταρουν τον ιδιο γκομενο = δεν υπαρχει αληθινη φιλια των γυναικων, ζηλευουν η μια την αλλη.

Οταν δυο αντρες γουσταρουν την ιδια γκομενα= η γκομενα ειναι πουτανα που μπλεχτηκε αναμεσα σε φιλους, η φιλια συνεχιζει να ειναι ειλικρινεστατη…

Τα βρηκα?:stuck_out_tongue:

.-

Εχω φιλες και δεν τις βλεπω ερωτικα. Καποιες ειναι και ομορφες. Δεν ειναι προκαθορισμενο οτι καθε ομορφη θα την βλεπεις ερωτικα εσαει.

σ’αυτες τις συζητήσεις soul thorn κάνουμε πλάκα και δεν μιλάμε σοβαρά γιατί για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει πρώτα να προσδιορίσουμε τον ορo “φιλια” και μετά να μιλήσουμε για το αν είναι δυνατό να υπάρξει μεταξύ άνδρα/γυναίκας, γιατί αν καταλαβαίνατε τη θα πει φιλία θα βρίσκατε πολύ φυσιολογική αυτήν την περίπτωση αλλά μάλλον δεν έχετε ζήσει τέτοιο πράγμα γι’αυτο σας φαίνεται περίεργο.

Εσυ πρεπει να εισαι καλο γκομενακι,λογικα… :-k

Πρωτον, και εγω το ειπα μεταξυ σοβαρου και αστειου.Το emoticon που εβαλα στο τελος πρεπει να το ειδες, σωστα?
Δευτερον, δεν μπορεις να ξερεις τι εχει ζησει ο καθενας μας απο εδω για να κανεις εικασιες.Καταλαβαινω και τι θα πει φιλια και το σημαντικοτερο απο ολα ειναι οτι εχω ζησει και το ζω.Την περιπτωση τη βρισκω φυσιολογικη αλλα δεν γινεται παντα ετσι σ΄ολες τις φιλιες.Αυτο προσπαθησα να πω μεσω του προηγουμενου post αλλα μαλλον δεν εγινε κατανοητο.

Edit:
Defix οπως το λες, ειμαι πρωτο πραμα!!! :stuck_out_tongue: Looool!

δεν γινεται παντα ετσι σε ολες τις γνωριμιες θες να πεις. Δηλαδη ποσες φιλιες εχεις προλαβει να κανεις? Και χαλασαν λογω ερωτικου ενδιαφέροντος? Και οτι δεν πιανουν ολες δεν φταιει το φυλο, φυσιολογικο ειναι γι’αυτο εχουμε και 2-3 φιλους και οχι 15.

Στον ντεφιξ δεν απαντησες ομως :lol:

Εντιτ: αχα

:thumbup:

Βριλίσια σίτυ μαζί σου:!:

Ωραια,αμα σου λεν οι φιλοι σου κιολας οτι εχεις αυτογνωσια,τοτε κατι μπορει να γινει μεταξυ μας…

Φιλιες με αγορια δεν εχω κανει παρα πολλες αλλα οσες προσπαθησα να κανω χαλασαν οι περισσοτερες.
Τωρα οσο αναφορα για τη φιλια των γυναικων που θελουν τον ιδιο γκομενο, ζητημα να εχω πετυχει μια μονο τετοια φιλια που την ηξερα κανα τετραμηνο και ουτε.Ευτυχως εχω 2 κολλητες που τις εμπιστευομαι τρελα.
Γι’αυτο και λεω και ξαναλεω οτι υπαρχουν ειλικρινεις φιλιες αναμεσα σε γυναικες.:wink:

Edit:
Defix δεν εχω αυτογνωσια, ψωναρα ειμαι! Χαχα!
Και δευτερον, δεν μπορει να γινει κατι μεταξυ μας γιατι προλαβε αλλος εδω και ενα χρονο! :wink:

Kαλα γυρνα πλευρό και ξανακοιμήσου…

:lol: :stuck_out_tongue:

Η αληθεια ειναι οτι το περιμενα… :frowning: :cry:

Ναι αλλα ειδες ποσο ευκολα πεφτουν οι σταλαματιες μου στο πατωμα?Ο αλλος ειναι τοσο ευαισθητος οσο εγω? :lol: :stuck_out_tongue: