Φιλία άνδρα-γυναίκας

Εγω παντως πλεον ακουω απο ενα σωρο γνωστες μου να ισχυριζονται οτι με τα αγορια τα πανε καλυτερα απο οτι με τα κοριτσια…

σολθορν έλα στο πάρτυ να σε παντρέψουμε. τόσοι σε θέλουν.

ον τόπικ : αν οι φίλες είναι όμορφες, τα πράγματα ζορίζουν. είμαστε φίλοι, αλλά θα έπιανες κ κανά μπούτι σε ζόρικη φάση

ον τόπικ 2 : η γυναικεία φιλία υπάρχει όσο και το γέτι

Ή, αλλιως, υπαρχει οσο οι νικες της ΑΕΚ σε ντερμπι την τελευταια 3ετια…

[SIZE=“5”]χαχαχααχαααααχααααααααα…[/SIZE]
Εισαι κακος ομως ρε… :lol: :twisted:

O monte χαιδεύει το “ban button” αυτή τη στιγμή :roll:

Ο Μοντε χαϊδευει με νοσταλγια μια μασκα Ζορρο και αναπολει παλιες, ενδοξες εποχες.

Χμ,για να σκεφτώ…το 90% των ατόμων που κάνω παρέα είναι γυναίκες.Αυτό υσχίει και παλιά και τώρα.Όσοι με ξέρουν γνωρίζουν πόσο μα πόσο της επαφής είμαι,αγκαλίτσας μέχρι τέλους με όσους ανθρώπους συμπαθώ.Με βάση αυτό,αν υπήρχε πάντοτε ερωτικό στοιχείο τότε θα είχα μεγάλο πρόβλημα:p :lol: Δεν λέω ότι δεν υπήρξαν περιπτώσεις,αλλά δεν είναι ο κανόνας αυτός.

Γενικά πιστεύω ότι είναι ανάλογα τη περίπτωση.Κάποια άτομα μπορούν να είναι φίλοι,άλλα όχι.Τόσο απλά.Και κάτι που ειχε πεί ο Φρόιντ για το τέλος:‘κάθε σχέση έχει ερωτικό στοιχείο μέσα της,χωρίς κατ’ ανάγκη να συνδέεται με το σεξουαλικό έντικτο:wink: '.

Εκεί που έλεγα να πέσω για ύπνο, δε μπορώ να μη το σχολιάσω αυτό! :stuck_out_tongue:

Που το είχε πει ο Φρόυντ αυτό βρε Πυραμίδα? Ο Φρόυντ, που ΤΑ ΠΑΝΤΑ τα συνέδεε με το σεξουαλικό ένστικτο… :roll:

Έτσι έχω ακούσει μαν:-k :dunno: Μπορεί και να θυμάμαι λάθος ψυχολόγο ή λάθος το ρητό:-s

Άσε που κρατάω μούτρα,δεν ήρθες σήμερα και σε περίμενα[-X :har:

Εεε, μη μας μπερδεύεις με λάθος ρητά τότε! :stuck_out_tongue:

Όσο αφορά το σημερινό, σόρρυ, κάποιες αναποδιές και έλλειψη χρόνου, ελπίζω εντός των εβδομάδων να μπορέσω να ξανάρθω κάποια Κυριακή! :lol:

Λοιπόν… Πιστεύω οτι γίνεται. Και είναι και πολύ ευχάριστη, βοηθάνε οι διαφορές (οκ, με κάποια κοινή βάση) στην καλή παρέα!
Πάντος ναι, ίσως συχνά υπάρχει η πιθανότητα να αλλάξει σε κάτι άλλο. Αλλά και σε αυτή την περίπτωση, δεν παύει να είναι φιλία. Δε νομίζω οτι είναι σωστό να τα διαχωρίζουμε απόλυτα, μια πραγματική φιλία δεν καταργείται επειδή προστίθεται το ερωτικό στοιχείο… αλλά μάλλον κατ’επιλογήν λόγω αμηχανίας-μπερδέματος αν δεν γίνεται να ξεκαθαριστεί. Θέλω να πω οτι από μόνα τους το ένα δεν αναιρεί το άλλο…

Δε θέλω να πιστευω οτι δεν υπάρχει φιλια μεταξύ ανρών κ γυναικών…Εχω 2 κολλητούς που λέμε πραγματικά τα πάντακαι ποτέ δεν τέθηκε θέμα…Σε πολλές περιπτώσεις φιλίες μου έχουν χαλάσει γιατιι την είδαν οι φίλοι μου διαφορεετικά κ αυτό πάντα με στεναχωρεί γιατί έχω χάσει πολλούς ανθρώπους έτσιδε μου έχει τύχει ποτέ να δώ ερωτικά φίλο μου ,ίσως γιατί τους επιλέγω με διαφορετικά κριτήρια απο οτι τους boyfriends:p
Τώρα το να ερωτευτεί ένας φίλος,φίλη είναι λογικό γιατί οι φίλοι είναι απο τους λίγους ανθρώπους που είσαι πραγματικά ο εαυτός σου, μπορείς να πείς οτι σκέφτεσαι κ να είσαι αυθόρμητος κ αυτό για άλλο είναι πάντα πιο γοητευτικό…κ ο φίλος είναι πάντα ο πρώτος που θα δεί αυτό που πραγματικά αυτό που είσαι…
Γενικά πάντα ήμουν πιο κοντά στη λογική των άνδρώνκ τα πάω καλύτερα με αυτούς κ με αποσυντονίζει όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο…

Και τις κρυβεις κουφαλα?Στο επομενο μυτηνγκ “τυχαια” φερε καμια ρε μοναχοφαη…

Γι’αυτο δεν ερχομαι.Για να παραμεινω μια φαντασιωση!!!:lol: :lol: :lol:

Okay, τελος.:stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol2: :lol2: :lol2: :lol3: :lol3: :lol3:

Sorry Κατερινάκι μου που γελάω κιολας αλλά δεν μπορώ…χαχαχαχαχαχαχα!

Ευχομαι οι φίλες που έχεις να είναι πραγματικές!

Μετά από “πείραμα”, έβγαλα το συμπέρασμα οτι φιλία μεταξύ γυναικών οχι απλά δεν υπάρχει αλλά είναι ένα ουτοπικό όνειρο θερινής νυκτός! Ο ανταγωνισμός μεταξύ των θηλυκών είναι τόσο μεγάλος που πραγματικά δεν γίνεται να συναφθουν σχέσεις ειλικρινείς, (πράγμα που προσωπικά δε το καταλαβαίνω).
Οι γυναίκες από την φυση είναι ζηλιάρες και κακιες, όσο και αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε , όσο και να το πολέμαμε όσο κι αν δεν το έχουμε συνειδητοποιήσει είμαστε, αλλές περισσοτερο και αλλές λιγότερο!

Oπως ειπα και πριν ειναι αναλογα με τις εμπειριες του καθε ατομου.Εγω μεχρι στιγμης απο τις φιλες μου δεν εχω κανενα παραπονο.Δεν ξερω πως θα εξελιχθουν τα πραγματα, ευχομαι παντως να μην με απογοητευσουν!
Συμφωνω με τον ανταγωνισμο… μην νομιζεις οτι δεν εχω ανταγωνιστει και εγω καποιες κοπελες (δεν ηταν κολλητες, απλα φιλες) αλλα μεχρι εκει.Το να ζηλευεις ή να θες να κανεις κακο σημαινει ελλειψη αυτοπεποιθησης.Δεν φταιει η αλλη που ειναι “καλυτερη” απο σενα.Φταις εσυ που νιωθεις κατωτερη απο εκεινη.Σωστα?
Απλα μια ερωτηση.Νομιζεις πως οι αντρες δεν εχουν ανταγωνισμο μεταξυ τους?
Εγω πιστευω πως εχουν.Ισως οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο σαν τις γυναικες αλλα εχουν…

αμα ο ειναι κολητος μας δεν υπαρχει ανταγωνισμος! οι αντρες εχουν εναν αλλο κωδικα εποικινωνιας κ οταν με καποιον ειναι κολητοι τοτε ολα τα αλλα πανε μετα!
τουλαχιστον ετσι συμβαινει με τους δικους μου κολητους κ σε αλλες φιλικες σχεσεις αντρων που ξερω!

Συμφωνώ με τον Σάκη! Οι άντρες δεν τράβανε ζόρια , (υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά αυτό εγκειται στόν χαρακτηρα) , 'οτι είναί το λένε στα ίσα και ειδικά όταν σε θεωρούν φίλο!
Γι΄αυτό κάνω παρέα με Αντρες , γιατι αν σκεπτονται κάτι αργα ή γρήγορα θα στο πούνε. Δεν λέω, κακεντρεχείς ανθρωποι εκπροσωπούν και τα δυο φυλα… Αλλά οι αντρες εκτιμούν την φιλια και η πιθανότητα να σου φερθούν πουστικα είναι μικρή! Οχι μηδαμινή όμως!

Πφ,τι ωραίο γιορτινό θέμα.
Μακάρι να’ξερα