Ανασκόπηση 2012

…Τώρα που φεύγει κ πάει στον αγυριστο…για πείτε εντυπώσεις,τα καλα ,τα ασχημα,τί σας αφησε τί σας πήρε…με ποιο τραγούδι θα τον αποχαιρετούσατε ,καντε ευχες αφιερώσεις κ ας ελπίσουμε αν δεν πάει κ ο νεος χρόνος καλά να έχει τουλαχιστον καρτα αλλαγης…:wink:

ΥΓ. σε περιπτωση που εχει ανοιχτει …ξερετε Τζον Λοκ και τα συναφή…:lol: .

νταξ τι να πρωτοπουμε??
και γω δεν τα θυμαμαι ολα

σιγουρα τοπ γεγονος οι πυρκαγιες το καλοκαιρι!
συγκλονιστικο επισης το περιστατικο με την παιδεραστια στο ηλιον

αλλα δεν μου ρχωνται στο μυαλο (δεν εχω πιει και καφε ακομα)

απο μουσικης αποψης
προφανως το γεγονος της χρονιας ειναι το live reunion των led zeppelin!

τραγουδι δεν μπορω να σκεφτω :stuck_out_tongue:

εδιτ : και οι καποτες των manowar!!!

Το 2007 μου αφησε ενα σωρο καινουριοyς γνωστους απο το rocking.gr οποτε ηταν καλη χρονια! :stuck_out_tongue:

Απο την αλλη ελιωνα συνεχεια μεταξυ pc και μεταπτυχιακου και εχασα λιγο επαφη με τον κοσμο…

Aρνητικά: Δεν είδα live Dark Tranquillity, Tony Martin, Glenn Hughes λόγω οικονομικών, οι πυρκαγιές, πέρασα σε σχολή που μου την ψιλοδίνει στα νεύρα…

Θετικά: Νέοι δίσκοι από Ministry και Reverend Bizarre, είδα Heaven And Hell, δεν ζώ πια με γονείς…

Το σημαντικοτερο γεγονος της χρονιας και τραγικοτερο των τελευταιων ετων ηταν οι πυρκαγιες.

Μουσικα το ετος ηταν εκπληκτικο.Παρα πολλες εξαιρετικες κυκλοφοριες και πολλα καλα Live στην
χωρα μας.
Το μουσικο γεγονος της χρονιας ηταν σιγουρα η επανασυνδεση των Zeps.
Ευχαριστο για μενα ηταν και το οτι ειδα πολυ αγαπημενες μου μπαντες live
Dark Tranquillity,Isis,Dodheimsgard.

πφ,θα μας πάρουν τα ζουμιά θα μας πάρουν.
Το 2007 ξεκίνησε με το φοβερό βάρος και άγχος μου να δώσω πανελλήνιες για 2η φορά.Η άνοιξη ήταν όμορφη,με όμορφες γνωριμίες και τελείωσε ακόμα πιο όμορφα,όπως άρχισε και το καλοκαίρι.Καλά πήγαν και οι εξετάσεις.
Αθήνα,Λονδίνο,Μάντσεστερ 3 φορές scorps με Uli,εμπειρίες ζωής.
άντε να πάει στο καλό το 2007.όμορφα ήταν,πφ.για λίγο.

Χμ το '07 ήταν περίεργο.Έμαθα μερικά από τα χειρότερα νέα τα οποία θα με συντροφεύουν φορεβα.Από αυτά που μπορεί να μη με αφορούν τώρα αλλά κάποια μέρα θα μου χτυπήσουν την πόρτα με πολύ άσχημο τρόπο.Κι πέρασα 6 μήνες in the fucking pit of hell εξαιτίας τους.Και μάλιστα με τους καύσωνες του καλοκαιριού.Αλλά είναι περίεργο που όταν κάτι τελείωνει το ξεχνάω, σαν να μην έγινε ποτέ.Και μαζί του όλο το κακό.Και αναδρομικά δε μου φαίνεται και τόοοσο άσχημο, αν κι εκείνη την ώρα έβριζα.Τέλος(:wink: καλό όλα καλά.Πιο πολύ με προβληματίζει ό,τι έρχεται παρά αυτό που φεύγει.Γιατί αυτό δεν το ξέρω, ενώ το άλλο όσο κακό και να ήταν, έγινε και μαθαίνεις να ζεις μαζί του.Ακόμα κι αν δε το ξεπεράσεις το συνηθίζεις.
Επίσης, έφυγε για Μυτηλήνη η αδερφή μου χωρίς την οποία δεν κάνω και αυτό μου στοίχισε πολύ.Και ακόμα δλδ μου λείπει τρομερά.Αλλά θα το συνηθίδω, που θα πάει.
the good part.Τρελές διακοπές το καλοκαίρι,good friends, good support, και μερικοί άνθρωποι που πάντα-πάντα- φάινονται άνταξιοι της αγάπης σου.Ευτυχώς που τους έχω.Γιατί αναρωτιέσαι when things get rough is your love strong enough? Και ναι, είναι.Τουλάχιστον so far.
Mουσικά γκχχχχχχχχχ my metal spirit is back.with a fucking vengeance no less.Imapled Nazarene,TON,Neurosis, Darkthrone.αυτά είναι μαν!!!να ταν κι άλλα.

εφυγε ο γουμενος και ηρθε ο ζαγορακης προεδρος στον ΠΑΟΚ…τι καλυτερο να περιμενεις???8) 8) 8) :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Εκός από τη μουσική πλευρά, ολα σκατά ήταν. ¶ντε καλό 2008.

πανω κατω ετσι κι’απο’μενα, αν και πηγα για πρωτη φορα εξωτερικο…

Μια χαρα χρονιά ηταν…Αντε και με ενα καλύτερο 2008 (και να το σηκώσει και η Αεκαρα…:smiley: )

Γαμημενη χρονια, να φυγει να παει στο διαολο να παει.

Σχετικα καλη χρονια.
Ξεκαθαρισαν ποιοι “φιλοι” ηταν μαλακες και @ρχιδια και πηραν πουλο απο τη ζωη μου σε ποσοστο 100%.
Αντε οι υπολοιποι με τη νεα χρονια :wink:

A mixed puppy ήταν ο χρόνος για μένα…Απειρη καταθλιψη στις αρχες του,πολλές,πολλές απώλειες,πολλή μοναξια στη νεα μου πόλη…Πολλές προσδοκίες που διαψευστηκαν,πολλοί so called friends που την έκαναν στα δύσκολα,βαρετή δουλειά…Το δευτερο μισο ήταν πιο υποφερτο,ξαναξεκίνησα κιθαρα κ ζωγραφική κ ενα διημιουργικό τελμα εφυγεκ στο τελος του χρονου μπορώ οτι δε βλέπω την ωρα να αλλαξει αυτή η χρονια…Για να την ξορκίσω λοιπόν κ να μη ξαναρθει ποτε A song to say goodbye k για ολους αυτους που εφυγαν φετος καλώς ή κακώς…:wink:

ΓΑΜΗΣΑ :!:

Και αυτη κλεμμενη ατακα ειναι… :lol:

[FONT=Comic Sans MS]Καταπληκτικό το 2007, ήταν μια χρόνια που μου έδωσε αρκετά, υπήρξαν πολλές δυσκολες στιγμές, έντονες στιγμές, στιγμές τεράστειας και ανυπερβλητης χαράς και στιγμές μεγάλης λυπής. Ενά έντονο ταξίδι αυτογνωσιάς και αυτοκριτικής. [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Τώρα που τελειώνει το 2007 , έχω γνώση του τι είμαι , τι ξέρω, τι μπορώ να κάνω και ποιοί είναι αυτοί οι οποίοι βρίσκονται γύρω μου! Θέλω πραγματικά να ευχαριστήσω όλους τους ανθρώπους που ήταν δίπλα μου σε όλη την διαρκεια του έτους και πάνω από ολα τους ευχαριστώ που έδειξαν από τι είναι φτιαγμένοι. Να είστε καλά έσεις , γιατι αν δεν εισασταν αυτοί που είστε, θα κοιμόμουν ακόμα τον υπνο του δικαίου. Να είστε πάντα καλά και το εννοώ, μην ξεχνάτε να δείχνετε όμως στους άλλους ποιοι πραγματικά ειστε! Σας αγαπώ![/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]Κλείνοντας θα ηθελα να πώ στο 2007 , αντε μου στο γεροδιαολο σκατοχρονιά του κερατά! Χαχαχαχα[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Αυτα από μένα την κακιά μαγισσα![/FONT]

οι πυρκαγιες, ξαναβγηκε η ΝΔ, εφυγε η ξαδερφη… σαξες ιν εμε, γνωρισα το βασιλη, απο δω κοσμακη… αν εξαιρεσεις τα δυο πρωτα, ειδικα το πρωτο, τα αλλα παλευονται και πηγαν ομορφα.

λίγο πριν φύγει η χρονιά,μπορώ να ζήσω μερικές στιγμές ξανά?πλιζ?:-s

κι εγω κι εγω

Φωναξε τη φιλη σου με τη φωνη του Γκολουμ και τις ξαναζουμε :smiley: :smiley: