Τι μουσικη παιζετε?

λοιπον λοιπον!
για πειτε ρε παιδια οσοι απο εσας ασχοληστε με μουσικη τι ειδος σας αρεσει τι ειδος παιζετε, τι θα θελατε να παιξετε κ ολα τα σχετικα!:slight_smile:

λοιπον εγω γουσταρω απιστευτα να παιζω blues! ειναι αυτο που με εκφραζει απολυτα!
θα θελα επισης να δοκιμασω σε κατι πιο heavy/stoner rock.
καλα να μαστε κ ολα θα γινουν!:smiley:

Εγω παιζω thrash-power και αγνο ακατεργαστε Fucking heavy metal . Θαθελα να γραψω κατι με επικ συναισθημα αλλα οσες φορες εχω προσπαθησει δεν μουχει βγει κατι καλο . Καλες ιδεες εχω κρατησει αλλα κομματι ολακερο οχι . Εχω απορίψει ολα οσα εχω ολοκληρωσει καθος ποτε δεν είχαν τα υψηλα στανταρ των ακουσματων μου .

Ωραίο threadάκι!!:wink:
Λεπόν, όταν ήμασταν νέοι, παίζαμε thrash (θέλαμε να γίνουμε Mustaine). Peace Sells, Tornado, έβραζε το αίμα.
Μετά που μεγαλώσαμε λίγο κ αρχίσαμε ν ακούμε κ άλλα πράματα, το ρίξαμε στους QOTSA κ τους Kyuss (καλή φάση). Ωραίο πράμα ή “βρωμιά”.:wink:
Κ τώρα δεν έχουμε χρόνο ούτε για φτύσιμο… ΓΜΤ!!

Bluezlick, μακάρι να δοκιμάσεις heavy/ stoner. Σου το εύχομαι.

Next…

Συμφωνικο μεταλ με power και black επιρροες.Αυριο ξεκιναμε το προμο και ο θεος βοηθος :-s

Ελληνόφωνο ροκ, και ψήνεται κάτι σε φάση hard rock/metal, κι ο θεός βοηθός που λέει και ο πάνω :papas:

Jazz αλλα μονο στο επιπεδο του μαθηματος ακομα(πολυ θα θελα να παιζω κανονικα :lol: ).Αυτο θελω να παιξω καλα evtually.Κατα αλλα σε φαση blues/rock

Το συγκεκριμενο κομματι ειναι τελιως πορωτητκο οταν το παιζεις . Ανεβαζει την αδρεναληνη σου πολυ ψηλα .:dizzy: :bounce:

εχει και δυσκολουτσικο σολο

Aυτη τη περιοδο εχω λιωσει στη 2κασση και πιο συγκεκριμενα εχω μαθει μερικα κομματια απο Lamb of God που οταν παιζω ντραμς και παραλληλα εχω τερμα τα τραγουδια τους στο στερεοφωνικο μου τοτε ειναι σκετη πωρωση.Βεβαια βελτιωνομαι συνεχως γιατι μολις 2 μηνες αγορασα 2κασση και ειναι λιγο παλουκακι για καποιον που εχει μαθει αλλες τεχνικες… :wink:

rock σε φάση dire straits, pink floyd και τέτοια…

thrash/progressive και heavy/stoner καμια φορα.

Heavy και thrash. Αλλα μόνη μου προτιμώ επισης να παιζω classic/ hard rock σε στυλ Skid Row, Guns n roses, Led Zeppelin, Scorpions τετοια.

Τώρα τίποτα γιατί μου έσπασε η κλασική, έχει ένα πρόβλημα η ηλεκτρική και δεν κάνει επαφή το βύσμα και το πιάνο θέλει κούρδισμα εδώ και καιρό και μου τη σπάει να παίζω έτσι…

Γ@μώ την γκαντεμιά μου

Ο,τι μπορω και μ’αρεσει…δηλαδη Metallica, Maiden (αν και με τα σολο δεν την παλευω ακομα) και σκορπια απο’δω και απο’κει…πχ εισαγωγες slayer, megadeth…ο,τι βρω μπροστα μου…νταξει ηλεκτρικη ειμαι αρκετα ερασιτεχνης ακομα. Κλασσικη villa - lobos αυτη τη περιοδο.

Το ονειρο μου ειναι να φτιαξω gothic metal συγκροτημα! (οταν λεω ονειρο μην φανταστειτε μεγαλες πωλησεις κλπ :p)

καταρα :!:

hard rock / heavy metal και Nu/alternative metal , hardcore

Κυρίως 90s: alternative, metal , grunge, indie, prog, stoner

Θα ήθελα όμως να κάνω κάτι και προς το metal στυλ rammstein και oomph!

γουσταρω πολυ οχι τοσο να ακουω οσο να δοκιμασω να παιξω! ελπιζω καποτε να γινει!

ον τοπικ κανεις ρε να παιζει Blues?:frowning:

Αν μου δωσεις τις κιθαριστικες δυνατοτητες για να το κανω, ας μην σωσω να ξαναπαιξω μεταλ…

κοιταξε για να παιξεις Blues δεν θες τοσο τεχνικη κ γενικα ικανοτιτες οσο feeling κ ακουσματα! δλδ θα πρεπει να κατσεισ κ λιωσεις ακουγοντας αυτη τη μουσικη!:wink: σιγουρα χρειαζεσε κ μελετη αλλα παει σε δευτερη θεση!