Τι μουσικη παιζετε?

Η αληθεια ειναι οτι εχω μεινει με την εντυπωση οτι η blues ειναι η πιο δυσκολη στην κιθαρα…Δηλαδη δεν ειμαι και κανας αμπαλος για την ηλικια μου, απλα ειμαι μετριοπαθης :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Συνφωνω με bluezlick . Το ιδιο χρειαζετε και για να παιξει καποιος επικ . Το φιλινγκ ειναι αυτο που μετραει και οχι το παιξιμο . Μπορει να εισαι ο καλυτερος κιθαριστας στον κοσμο αλλα αν δεν πιασεις το φιλινγκ δεν πρκειτε ποτε μα ποτε να βγαλεις ενα κομματι του ιδιοματος που προανεφερα .

Επισης, μπορει να εχεις το μεγαλυτερο blues feeling στον κοσμο και να μην εχεις ακουμπησει κιθαρα :wink: :stuck_out_tongue:

blues feeling δυστηχος δεν μπορει κανεις απο εμας να αποκτησει!:slight_smile: απλος μετα απο χρονια παιξιματος κ ακουσματων “σαπιζει” το παιξιμο σου! :lol: :lol: :lol:
η μουσικη αυτη δημιουργηθηκε μεσα απο την προσπαθεια των μαυρων εκεινης της εποχης να εκφρασου ολα αυτα που περνουσαν! οσοι απο εμας προσπαθουμε να παιξουμε Blues απλα “μιμουμαστε” τον τροπο με τον οποιο παιξαν μουσικη!

Εντελος οτι ναναι ετσι ? :-k

:wink: :wink: :wink:

Ον τοπικ : Γουσταρω : Blues , Blueζοrockandroll , (ευελπιστω καποια στιγμη στη ζωη μου να παιξω jazz μετα απο χρονια μελετης και καταστροφης των εγκεφαλικων κυτταρων …:stuck_out_tongue: ) , Rock , Σαπιλα .
Aυτα 8)

Γιατι, δεν το καταλαβες? Δηλαδη πιστευεις οτι αυτο που ειπα δεν στεκει?

Χμμμ,απο Ηαουλιν γουλφ μεχρι Stoner
Με το συγκροτημα ειμαστε πιο Hard rock/Stoner στυλ αλλα εχουμε ολοι διαφορετικες επιρροες κ εχει φαση!

Συμφωνω απολυτα.Αυτο βεβαια μου θυμιζει και την ιστορια του Rap αλλα μην ανακατευτουμε με αυτα τωρα… :wink:

κλασσικη μουσικη… θα θελα να παιζω οτιδηποτε αλλο.οχι οτι δε μαρεσει αλλα οσο να ναι ειναι πχοιο ωραιο να παιζεις μουσικη που σου αρεσει νακους περισσοτερο

Ποτε ειπαμε ξεκιναμε προτζεκτακι?:smiley:

Εγω κατα καιρους εχω παιξει με γκρουπ πανκ,ελληνοφωνο ροκ,heavy metal,hard rock,prog rock,funk-pop.
Τα τελευταια 7 χρονια βεβαια ασχολουμαι μονο με το prog rock και ο,τι αυτο συνεπαγεται.Θα θελα πολυ να μαθω να παιζω Blues αλλα για την ωρα ειμαι σχεδον αμπαλος.,Με γκρουπ θα θελα να παιξω stoner/heavy rock,εντελως βλαχικο southern και blues.

εκλεισε! 8) :stuck_out_tongue:

ο,τι δεν εχει πολλά μπαρε,οτι δεν εχει πολύ αρπισμα …ταλενταρα με λίγα λόγια!!!:lol:

παλι καλα…:lol: :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: κι εγώ αυτό

καμιά ελληνική ροκιά,αλλά και γενικά ότι δεν παιδεύει πολύ τα ευαίσθητα δάχτυλά μου

και μενα!! αλλα μαλλον θα μεινει ονειρο!!:frowning:

Θες να φτιαξουμε μαζι?! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ευχαριστως!!!:stuck_out_tongue: :slight_smile: εγω θελω να τραγουδαω ομως!!:smiley:

Ζουμε ιστορικες στιγμες!Μια μεγαλη μπαντα μολις φτιαχτηκε! :smiley: =D>

Πόζερ με μπλακ φωνητικά, loops, και διάσπαρτες επιρροές από Epica, After forever, Tokio Hotel.:smiley: