Τι μουσικη παιζετε?

Ωραια,κανε tribute band :wink:

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :bow2: :bow2: :bow2: :respect: :respect:

Οκ! Ποιο ειναι το φυλο σου μονο? :stuck_out_tongue:

Αν και άσχετος με μουσική, όταν ήμουν φοιτητής είχα ασχοληθεί λίγο με drums και έπαιζα σε 2 γκρουπάκια έτσι για τον χαβαλέ μας. Στο ένα παίζαμε διασκευές Γενιά του Χάους, Τσίγκο, Τρύπες, Χαοτικό Τέλος, Σιδηρόπουλο and stuff like that. Στο άλλο παίζαμε διασκευές σε πιο μετσαλ φάση όπως Kreator, Slayer, Paradise Lost, Grip Inc, Ηipocrisy κλπ.

Κοπελα ειμαι!!:slight_smile:

Μόνος μου παίζω ότι κάτσει, αρκεί να μου αρέσει…
Είχα παίξει για λιγάκι ρυθμική κιθάρα σε ένα old school thrash γκρουπ.
Επίσης κάποιοι με είχαν καταφάει να παίξω μπάσο σε μελωδική black μπάντα, αλλά δεν πήγα γιατί δεν έχω δικό μου μπάσο και ειδικά τότε δεν μου περίσσευαν λεφτά για να αγοράσω…
Τώρα θα ενδιαφερόμουνα να παίξω doom, μελωδικό death ή hardcore…

παιξε κανα jethro tull ορε!:lol: :stuck_out_tongue:

Μόνος στο σπίτι παίζω:p

Hard Rock - Heavy Metal

Οξυμωρο σχημα… :roll:

ε καλα μην φανταστείς ότι παίζαμε το Hostage To Heaven ή το Scream In The Sky κιόλας… :lol: :lol: ostracized φάση… :stuck_out_tongue:

Ειμαστε αρχαρια μπαντα οποτε ακομα πειραματιζομαστε. Προς το παρων μας αρεσει πολυ σαν χημεια (ειναι και κοινο ακουσμα βεβαια) η ελληνικη ροκ.
Προσωπικα μ’ αρεσει να παιζω φανκιες αλλα δε ξερω ποσο καλη θα ημουν σε μπαντα. Απο κει και περα θα θελα πααααααααααρα πολυ να παιξω ειτε με μπαντα ειτε και μονη μου (που εχω αρχισει δλδ) thrash + stoner rock. Αυτα προς το παρων!

αν εισαι απο σαλονικα βρηκες group! :stuck_out_tongue: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eτσι … εεεεεετσι

Εγω γουσταρω να παιζω οτιδηποτε απο hard rock/metal(thrash,progressive,power,…) μεχρι και poser/glam.Μεχρι και blues γουσταρω πολυ να παιζω.

λολ.
Γεννημα θρεμα Αθηναια 8)

τι να κανουμε ολι εχουμε ελατωματα! :lol: :stuck_out_tongue:

Γουσταρω παρα πολυ heavy metal,και sub genres και δε το λεω ετσι,επειδη ειμαι ενας χαζο-εφηβος για να πουλησω μουρη,αλλα γιατι αυτη η μουσικη με πωρωνει.Λιγα τραγουδια απο τα υπολοιπα ειδη,μα πολυ λιγα με αρεσουν πραγματικα.

Τωρα κιθαριστικα γουσταρω να παιζω τραγουδια με γερες συγχορδιες,στα lead δυσκολευομαι λιγο κυριως εξαιτιας της πενας,

Κυριως μαρεσει να παιζω τραγουδια των σαμπαθ,τα οποια ειναι συγχορδιες που βγαζουν μελωδια,επειδη οι σαμπαθ ειχαν ενα κιθαριστα.

Ακομα δεν εχω επειχηρησει να παιξω σολο,επειδη τα αποτελεσματα θα ναι τραγελαφικα αλλα ψηνομαι αυτες τις μερες να το δοκιμασω.

Επιπεδο Κιθαρας:Αρχαριος

Στην αρχη επεζα thrash kai punk
αλλα τωρα εχω αφοσιωθει στην hard rock kai stin blues

:thumbup: