Κουτί Παραπόνων

ναι ρε συ, αλλα στον δρομα ας πουμε αν δεις εναν 160 κιλα να εχει στο χερι του 3 σαντουιτς , δεν πας και του λες “εισαι χοντρος θες και 3 σαντουιτς” !!
ασχετα αν δεν πρεπει να φαει 3 σαντουιτς…

*πειναω…:frowning:

Έλα ρε 'συ Crimson τώρα.Δεν έχει καμία σχέση αυτό.

Εγώ λέω να πέσει άμεσο μπαν στον Floydized γιατί ακόμα δεν έκανε ρέτζιστερ, έχει τσακωθεί και με τα μισά γκομενάκια του φόρουμ. Οφισιαλ γκομενοδιώχτης 2010 ένα πράμα.

Αν αυτό βέβαια αποτελεί οργανωμένο σχέδιο για να πέσουν γρηγορότερα στην αγκαλιά μου τότε παρακαλώ αγνοήστε αυτή τη βαρυσήμαντη παρέμβασή μου.

Μπορεί στο forum να έχω τσακωθεί αλλά η πραγματική μου γοητεία βρίσκεται στην κανονική ζωή…8)8)8)8)

Floydised, κάποιοι έχουμε και δουλειές να κάνουμε. Η απάντηση “έλεγα την άποψη μου” είναι απάντηση που δίνει παιδάκι δημοτικού στη δασκαλά του ή ο Cartman στη μάνα του. Και το σκεπτικό της απάντησης μου, θα έπρεπε να σου είναι προφανές. Όποια κι αν είναι η άποψη ενός χρήστη για άλλον, τα προσβλητικά ποστ διαγράφονται και το trolling τιμωρείται

Το ποστ σου δε σε τιμούσε, ήταν 100% απαράδεκτο, προφανώς και δεν ήταν η άποψη σου γιατί η κοπελίτσα ήταν μια χαρά και ο μόνος λόγος που το έκανες το ποστ ήταν για να νιώσεις μια brutal αυτοϊκανοποίηση με το να είσαι άδικος και αγενής σε έναν άγνωστο μέσω ίντερνετ. Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ και θα καταλάβεις πως κανείς mod δε χρειάζεται να σου δώσει εξήγηση γιατί διεγράφησαν τα ποστ σου. Εξήγηση πρέπει να δώσουμε στην κοπελίτσα γιατί μείναμε μόνο στη διαγραφή.

Στα 5 μου χρόνια στο φόρουμ πρέπει να είσαι ο 200ος τέτοιος χρήστης και δυστυχώς είσαι και ο 200ος που ενώ ξέρει γιατί διαγράφηκε το ποστ του, έχει το θράσος να ρωτάει και να στέλνει και πμ λες κι οι moderator πρέπει να απολογηθούν για το ποστ σου.

το μονο που δεν εχει σχεση ειναι το πειναω που εγραψα…

οσο και λαθος να ειναι ο αλλος δεν του το λες με αυτον τον τροπο…
δεν χρειαζεται να ειρωνευτεις τον αλλον…
μπορεις να του πεις πως θα ηταν καλυτερα να μη γραφει για τα προβληματα της καθως δεν βγαινει τιποτα…

παντως δεν εγινε και κατι τρομερο απλα μιλαω καθως εκανες το ποστ μετα το δικο μου που της ελεγα οτι δεν τρεχει και κατι και να να εχει δυναμη…
μια χαρα σταματουσε εκει το θεμα…
δεν χρειαζοταν η “λαμψη”

Για τις δουλείες,δεν με αφορά,καλά κάνεις και τις έχεις.Τώρα μου απάντησες και αυτό μου αρκεί.
Θα προσπεράσω τον τελείως άκομψο τρόπο που γράφεις για εμένα και θα επαναλάβω ότι δεν έχω πρόβλημα με το σβήσιμο των ποστ.Συμφωνώ μαζί σου.Και ακόμα δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος.Το θέμα μου ήταν η απάντησή σου.Για αυτό και σου έστειλα Pm για να ξεκαθαρίσω αυτό το θέμα,όχι για να διαμαρτυρηθώ για το σβήσιμο.Και φυσικά γνώριζα τον λόγο για τον οποίο σβήστηκε το ποστ μου.Πιστεύω αυτό να έχει ξεκαθαριστεί και να μην χρειαστεί να το επαναλάβω.Και ακριβώς για αυτόν τον λόγο δεν θεωρώ το ότι σου έστειλα pm είναι αγένεια ούτε τίποτα.Το ξαναλέω ότι δεν σου έστειλα για να μου εξηγήσεις για ποιον λόγο σβήστηκε το ποστ μου,ούτε να διαμαρτυρηθώ ήθελα.Η απάντηση που έδωσες με πείραξε.

Και θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο ευγενικός.(Τελικά δεν μπόρεσα να το προσπεράσω).
Τουλάχιστον εγώ ζητάω και μία συγγνώμη

Ασχέτως του συγκεκριμένου θέματος, θα ήθελα να παρατηρήσω ότι για να αποφύγετε ίσως τέτοια ζητήματα “προσβολών” όπως λέτε, ίσως θα έπρεπε να είστε πιο αυστηροί με τα 15χρονα που ποστάρουν φώτος επιπέδου maxim και μετά απολαμβάνουν και τα “πικάντικα” σχόλια από άλλους users. Γιατί τι να κάνουμε, ανάμεσα στο ακατάσχετο (και συνήθως ηλίθιο) flaming που ακολουθεί θα υπάρξουν και ποστς που πιθανόν να θεωρούνται “προσβλητικά”.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με οτιδήποτε ποστάρεται, είτε είναι φώτος είτε σχόλια για αυτές ανεξαρτήτως περιεχομένου. Όταν αποφασίζεις να εκθέσεις τον εαυτό σου δημόσια κατ’ αυτόν τον τρόπο πρέπει να είσαι και προετοιμασμένος για κάθε αντίδραση.

Εγώ πάλι δε ζητάω καμιά συγγνώμη. Άλλαξε συμπεριφορά (από ότι βλέπω τα ίδια έκανες και σε άλλα τόπικ) και τότε το συζητάμε. Εσύ τον σεβασμό μου τον είχες, μέχρι που τον έχασες. Δικιά σου δουλειά είναι να τον ανακτήσεις. Όχι δικιά μου υποχρέωση να σου τον χαρίσω.

Και σου επαναλαμβάνω, πως συνεχίζεις να μου συμπεριφέρεσαι λες και είμαι η μάνα του Cartman. Δε θα ζητήσω συγγνώμη επειδή ζήτησες εσύ από εμένα. Από εμένα δεν έχεις λόγο να ζητήσεις καμία συγγνώμη. Ζήτα από την κοπέλα συγγνώμη (με τρόπο που θα το μάθει η κοπέλα και θα τη δεχτεί) και μετά βλέπουμε πόσο ευγενικός θα είμαι εγώ μαζί σου.

Και την επόμενη φορά που θα μπεις σε τόπικ για να ξεκατινιαστείς με αγνώστους, όταν σε στριμώξουν μην απαντήσεις “εγώ δε μπαίνω στο ίντερνετ για να τσακώνομαι με αγνώστους”. Αυτό κι αν είναι “δήθεν” και πίστεψε με δε θα σε σώσει. Ή μπαίνεις στο φόρουμ για να ξεκατινιαστείς (κι άρα το μέλλον σου στο forum θα είναι βραχύ κι εγώ θα είμαι αγενής μαζί σου κι ας ζητάς 500 συγγνώμη εκ των υστέρων) ή μπαίνεις για να περάσεις ευχάριστα με τους λοιπούς συμφορουμίτες και εγώ θα είμαι αγενής μόνο σε όσους θέλουν να χαλάσουν το ευχάριστο κλίμα που εσύ και οι υπόλοιποι χρήσες χαίρεστε.

Over and out από εμένα.

Kαλά εντάξει.Δεν έχω τίποτα παραπάνω να πω σχετικά με το θέμα της διαγραφής.Το μέλλον θα δείξει.
Τώρα το άλλο που πετάς σχετικά με το στρίμωγμα είναι τελείως άσχετο.Δεν ξέρω για ποιον λόγο το αναφέρεις καθώς τα ποστ του dude και εμένα διαγράφηκαν.Εκτός αν θεωρείς στρίμωγμα το “ζητείται το χιούμορ από το τόπικ των ανεκδότων” οπότε πάσο.Έχουμε διαφορετική αντίληψη περί “στριμώγματος”.

Συμφωνώ με ChrisP
Τα λέμε

ΥΓ.Δεν ζήτησα συγγνώμη από εσένα.Ζήτησα συγγνώμη για τα ποστ μου και σε όποιον θίχτηκε.


________________

Δεν είχα δει ποστ ChrisP

Συμφωνώ. Μπαν στον Παπαρδέλα που μας έδειξε τον κώλο του:p

Πέρα από την πλάκα, το να μετακινήσουμε τα όρια του τι κρίνουμε προσβλητικό, ώστε τίποτα να μην είναι προσβλητικό, είναι μια αρκετά βολική λύση για τους mods. Από την άλλη όμως, οι περισσότεροι άνθρωποι του site δεν είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε μια τέτοια υποχώρηση (ή τουλάχιστον δεν έχω ενημερωθεί αν άλλαξε τίποτα :p). Πολλοί ρίχνουν αρκετή δουλειά για το site και θέλουν το τελικό αποτέλεσμα να τους αντιπροσωπεύει σε όσο το δυνατόν περισσότερους τομείς. Και καλώς ή κακώς, το τι ακόμη φιλοξενείται στο site (π.χ. forum) θέλουν (θέλουμε) να είναι έστω κι ελάχιστα αντιπροσωπευτικό του ποιοι είμαστε, τι πιστεύουμε και με ποιους ανθρώπους χαιρόμαστε τη συζήτηση.

Εντιτ: Εκτός αν προτείνεις κλείδωμα του “οι φάτσες μας”, που εκεί το θέμα μπαίνει σε άλλες βάσεις και δεν εκφέρω άποψη μιας κι έχω καιρό να παρακολουθήσω τις εκεί εξελίξεις και το πόσο συχνές είναι οι maxim photos

Ναι αλλά εγώ δεν αναφέρθηκα στο τι είναι είναι προσβλητικό και τι όχι. Ο καθένας μας μπορεί να έχει διαφορετικό ορισμό, αλλά προφανώς τα όρια τα θέτετε εσείς.

Αυτό που θέλησα να σχολιάσω ήταν για να το πω λίγο πιο χύμα είναι ότι το θρεντ τείνει να μετονομαστεί σε “Οι Φάτσες (και οι κώλοι/βυζιά/μπούτια) σας 2. Η Επιστροφή”. Μπορεί σε πρώτη φάση να έχει πλάκα ο σωρός των ποστ που επακολουθούν, σε δεύτερη όμως είναι εύκολο να υπάρξουν και σχόλια σαν αυτό του Floydized (που ούτε εμένα μου έκανε καλή εντύπωση όταν το είδα). Για μένα όμως όσο “ανώριμο” ήταν το ποστ αυτό άλλο τόσο είναι και το ανέβασμα τέτοιων φωτο.

Αυτά και από μένα.

Δεν έχω άποψη για το πώς έχει εξελιχθεί το τόπικ. Απλά έτυχε να πέσω στο συγκεκριμένο ποστ (που η φώτο δεν ήταν προκλητική), Αν τα πράγματα είναι έτσι, τότε θα πρέπει να το κοιτάξουμε.

Είπαμε, μας αρέσει ο Πολάνσκι στο rocking, αλλά εννοούμε μόνο τις ταινίες του :stuck_out_tongue:

αυτο.

:lol::lol:

ban sto dexter epeidh ironeftike editor. emetos. kai ti editor e.

ban στο dexter για trollin/flammin. άλλο η αφορμή, άλλο η αιτία, τα έχουμε πει

Διώχνετε τις κοπέλες του φόρουμ, ντροπή. [-X

Αν έχεις την Μάκιντος, τι να τις κάνεις τις υπόλοιπες; :stuck_out_tongue: