Κουτί Παραπόνων

Ευχαριστούμε ΡεντΡαμ για την επισήμανση, τα τόπικ που υπέδειξες κλειδώθηκαν (ή θα κλειδωθούν). Απλά μια παράκληση, επειδή πολλές φορές πράγματα ξεφεύγουν από mods, κάντε τα report. Μας γλιτώνει χρόνο από το να απαντάμε σε αστείες γκρίνιες. Φαντάσου να μπει αύριο ένας με ένα ψυγείο στις αγγελίες και να μας λέει “ναι, αλλά το 2008 ένας είχε τόπικ για καναπέ που είναι ακόμη ανοικτό”

υπάρχει κάπου κάτι που λέει τι είδη επιτρέπονται στις αγγελίες?

εγώ εκτός από αυτό

  1. Το rocking.gr δε φέρει καμία ευθύνη από τις συναλλαγές που πραγματοποιούνται χάρη στις αγγελίες που δημοσιεύονται και σε καμία περίπτωση δεν εγγυάται την αξιοπιστία τους.

δε βρήκα τπτ άλλο σχετικό.

παρακαλώ, διαφωτίστε με :slight_smile:

Ψαχτείτε

σε λιγο θα δουμε και αγγελια για ηλεκτρολογο:lol::lol:

ήταν η εποχή που όλοι ήθελαν τον Νάτσο Σκόκο.

Στο κεφάλι των μοντς. Μαντεύτε, είναι εκεί για να τους γλυτώνει από κωλοτούμπες!

Τι να πω; Ευχαριστούμε.

Οι κανόνες είχαν γραφτεί με το παλιό format του forum, που έγραφε κάτω από τις αγγελίες, πως αφορούν μουσικά θέματα (το λέω με μικρή επιφύλαξη αλλά και πάλι ήταν κάτι που το λέγαμε συχνά στους χρήστες που άνοιγαν ένα τέτοιο τόπικ). Με το νέο format του forum δεν είχε δημιουργηθεί μέχρι σήμερα κάποιο θέμα κι έτσι δεν είχε τεθεί ποτέ προς συζήτηση. Όπως κι αν έχει, αν είναι να αλλάξει κάτι θα υπάρξει ενημέρωση.

Η λογική παλιότερα ήταν πως μιας και το φόρουμ έχει μουσικό χαρακτήρα, δε θέλαμε “ξέμπαρκους” χρήστες. Δηλαδή άτομα που δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο, αλλά θέλουν να πουλήσουν τα πιάτα που κληρονόμησαν από τη γιαγιά τους ή να βρουν κάποιον να του πουλήσουν το παλιό τους αυτοκίνητο. Αντί για 100,000 εγεγραμμένους χρήστες, προτιμούμε 10,000 χρήστες που στο φόρουμ γράφτηκαν γιατί είχαν κάτι “μουσικό” να πουν. Έστω και μεταχειρισμένα CD :wink:

o κάρβου τα λέει σωστά - δεν θέλουμε ξέμπαρκους. κάποτε είχαμε φτιάξει την συγκεκριμένη ενότητα για να βοηθάμε τα παιδιά που γράφουν στο φόρουμ να συνεννοούνται κ τώρα περνάει ο καθένας κ αν δεν τον αφήσουμε να πουλήσει την πραμάτια του στο φόρουμ μας, μας την λέει κ από πάνω.

δεν νομίζω ότι χρειάζονται έξτρα κανόνες για να πουμε το προφανές: ότι εμπιπτει στο ύφος του φόρουμ, το αφήνουμε. ότι δεν μας αρέσει, το σβήνουμε. και του άλλου που δεν του αρέσει η νοοτροπία μας, πάει το μαγαζί του σε άλλο φόρουμ κ είμαστε όλοι οκ.

Βενζινοκινιτο Off-Road πωλειται σε αριστη κατασταση καινουριο (το δοσαμε για επισκευη, τον διαριξανε και το πειρανε οποτε μας εφερε καινουριο και απο τοτε δν το τρεξαμε) 600Ε. Δεν εχει προβληματα, ολα τα εξαρτηματα που χρειαζονται για το ρυθμισμα και τα λοιπα ενταξυ και μαζι κι ενα μπιτονι καυσιμο.

Ειμαι απο θεσσαλονικη.
Εαν ενδιαφερεστε επικοινωνηστε στο phil.kon@hotmail.com (msn/mail)

http://www.hpiracing.com/kits/nitromt2/nmt2-m.htm <- this is a link to check it!

Aυτό είναι το θέμα, όχι ότι δε συνέπιπταν τα ροκ κοσμήματα με το φόρουμ, ότι δε σας άρεσαν είναι. Ε βέβαια, φτηνιάρικα ήταν, δεν είχαν 6 χήνες. :lol:

Χαλαρώστε και ξεπεζεύτε. Αφού δε μαζεύτεται το πράγμα λέμε, μη χαλιέστε. :smiley:

τα είπε κ ο καρβου για τα ριπορτ. αφού έχεις τόσο χρόνο να ασχολείσαι με το τι μας ξεφεύγει, κάνε κ κανα ριπορτ να τα σβήνουμε.

Πάντως από περιέργια εγώ που δεν είμαι ας πούμε ο ξεμπαρκος one-post user μπορώ να πουλήσω ένα τραπέζι κουζίνας που’ χω μέσα από το φόρουμ?

Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά. Αν δεν γίνεται δεν πειράζει. Απλά τώρα που το’ φερε η κουβεντα ρωτάω γιατί το είχα σκεφτεί κάποια στιγμή.

Όχι, δε θα το θέλαμε. Είναι πολύ βολικότερο για εμάς, γιατί αλλιώς στο μέλλον θα πρέπει να απαντάμε γιατί αφήσαμε εσένα να ποστάρεις κάτι τέτοιο και δεν αφήσαμε και τον “Τρεχαγυρευόπουλο”. Εξάλλου υπάρχουν site με αγγελίες ειδικά για τέτοια θέματα (παράδειγμα) που και εσένα σε συμφέρει περισσότερο να στείλεις εκεί την αγγελία σου μιας και θα τη δουν περισσότεροι ενδιαφερόμενοι.

Από την άλλη, ίσως για να δώσω λογο στον RedRum να γκρινιάζει, ίσως και να υποστήριζα το αίτημα σου ανάμεσα στους mods :lol:

Οκ!

Ωραίος, ευχαριστώ!

Λολ.

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Δεν ξέρω αν πρέπει να ποστάρω εδώ.Σχετικά με το άρθρο για τους Wishbone Ash.Δεν έχουν 20 χρόνια δισκογραφικής απουσίας.Εκτός και εννοείτε για κυκλοφορία single μόνο.Δίσκους είχαν και στα 90s.

Κάτι που θυμήθηκα ορμώμενος από ένα αντίστοιχο παράδειγμα που είδα σήμερα.
Κάποια ποστ μου στο topic “Η φάτσες σας(…)” σβήστηκαν.Πιο συγκεκριμένα ήταν μία στιχομυθία με τον dude αν δεν κάνω λάθος.Τέλος πάντων καλώς τα έσβησαν καθώς ήταν off-topic αλλά σε μία ερώτησή μου σχετικά με τον λόγο που σβήστηκε ένα ποστ μου το οποίο ήταν στην αρχή,ο Karvou μου απάντησε εν ολίγοις ότι σβήστηκε επειδή “σβήστηκε και το δικό μου,στο οποίο σχολίαζα το επίπεδο του iq σου”.
Εγώ αυτό το ποστ δεν το είδα ποτέ,αν και πολύ θα το ήθελα,και στην συνέχεια δεν κατάλαβα το επιχείρημα το οποίο παρέθεσε ο Karvou το οποίο το θεώρησα ατυχέστατο.
Ποτέ δεν έχω λάβει κάποιες διευκρινήσεις σχετικά με το θέμα.
Αυτά.

Floydized μερικες φορες πετας ψιλοασχημα πραγματα…
σου λεει το κοριτσακι οτι εχει προβληματα και εσυ πετας “το καναμε reality”…
ενταξει…cool…

Kι επίσης σχετικά με το πρώτο σβήσιμο και τα σχόλια του καρβου:

Είχε ποστάρει μια κοπελίτσα φώτο της και είπες κάτι άσχημο για αυτήν (καθώς μίλαγες με δουδ). Είναι ωραίο αυτό?

Καλά έκαναν και σβήσανε το ποστ σου.

(Για το reality (το δεύτερο δηλαδή σβήσιμο) ψιλοσυμφωνώ. Το βρήκα κι εγώ πολύ μελό, δήθεν κι έτσι, -μπορεί και να’ χω λάθος βέβαια- ,αλλά δεν το σχολίασα.)

ακομη και μελο να ειναι δεν χρειαζεται να το λεμε…
δεν βγαινει κατι…

Σχετικά με το ποστ μου που είπα ότι μου θυμίζει reality:
Δεν είπα τίποτα άσχημο.Αυτή είναι η άποψή μου.Όταν αποφασίζεις να εκθέσεις τα οικογενειακά σου σε κοινή θέα είναι λογικό επόμενο.Δεν την έβρισα,απλά είπα την αποψή μου.Ίσως να έβαλα και ειρωνεία.Ναι αυτό είναι fail μου.Αλλά πιστεύω ότι όποιος έχει προσωπικά προβλήματα δεν τα βγάζει σε ένα forum.Άσε που υπάρχουν και πολύ πολύ μεγαλύτερα.Τέλος πάντων εντάξει δεν έχω πρόβλημα με αυτό το θέμα.Καλώς και έγινε.

Σχετικά με το ποστ μου με την φώτο:
Πρώτα πρώτα σχολίασα την φωτογραφία.Το επόμενα που έγραψα με τον dude δεν είχαν σχέση με την φώτο.Απλά νόμιζαν ότι ήμουν κοπέλα και συνεχίστηκε.Εντάξει όντως το σχόλιο ήταν αγενέστατο,παρασύρθηκα από τα σχόλια των άλλων χρηστών που ήταν πολλά αλλά και από τα σχόλια της ίδιας της κοπέλας που εισέπραττε σε ένα forum τα επινίκια και μου φάνηκε λίγο δήθεν όλο αυτό.Δεν κρατήθηκα και σχολίασα.Κακώς μάλλον.Άρα και αυτό το ποστ,ας πούμε ότι σβήστηκε ορθά.
Αλλά το να ρωτάς για ποιον λόγο σβήστηκε και να σου απαντάει ο άλλος “επειδή σβήστηκε και το δικό μου που έλεγα για το iq σου” ε είναι τελείως αστήριχτο.Δηλαδή άμα δεν έλεγε θα το άφηναν όπως ήταν;Καταλαβαίνω ότι ο Karvou το χρησιμοποίησε για να μου απαντήσει και ότι σίγουρα δεν ήταν ο πραγματικός λόγος αυτός,αλλά γράφεις που γράφεις κάτι για το οποίο εγώ δεν έχω ιδεά,ούτε που το έχω δει το ποστ σου,μπες στον κόπο να μου απαντήσεις τουλάχιστον.
Αυτά.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σβήσιμο των ποστ.Το δέχομαι.Δεν έχω επίσης κανένα πρόβλημα να πω ότι παρεκτράπηκα.Το θέμα μου είναι αυτό με τον Karvou.