Κουτί Παραπόνων

Τα βρήκαμε με τον Ερου, ντεθστερ 8)

μια χαζοδιαφημιση του xperia μας εχει τσακισει τα νευρα…
εκει που ακουω μουσικη απ το pc… τσουπ…πεταγεται…

[B]ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???[/B]

[SPOILER]ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΦΤΟΠΙΚ Η ΑΝ ΣΠΑΜΑΡΩ ΤΩΡΑ… ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ[/SPOILER]

H διαφήμιση σε λίγες μέρες δεν θα υπάρχει πια. Λίγο υπομονή:)

Τι διάολο μόνο σε μένα δεν δημιούργησε ΠΟΤΕ πρόβλημα;; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ουτε εμενα με εχει πειραξει ποτε

σας παρακαλω ομως να μην βαλετε ποτε τη διαφημιση της vodafone που κατεβαινει ενας απο μια σκαλα,αυτη ειναι η πιο σπαστικη εβαρ

Είχε πάρει το μάτι μου αυτό το thread κάποια στιγμή αλλά βλέπω πως μπήκε λουκέτο.
Κατά τη γνώμη μου, είναι χρήσιμο αυτό το τόπικ.
Τα άλλα δύο που πόσταρε ο Μάνος, το “Υπερεκτιμημένοι και υποτιμημένοι” είναι για συγκροτήματα και όχι για μεμονωμένους δίσκους και το άλλο το "Σε απόγνωση, ποιόν δίσκο θα διανέματε σ’ όλο τον κόσμο??? " είναι εντελώς άλλης λογικής.
Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο thread και με δεδομένο πως δεν έχουν όλες οι μπάντες καταχώρηση στο Groups & Artists, η ιδέα του Illuvatar ήταν καλή νομίζω.

Κοίτα, ακούς έναν δίσκο που θεωρείς ότι θα έπρεπε να αρέσει σε πολύ περισσότερο κόσμο.

Μπορείς να τον ποστάρεις και να μιλήσεις για αυτόν:
α)στο υποτιμημένοι καλλιτέχνες, εκτός αν είναι δίσκος καλλιτέχνη εγνωσμένης αξίας οπότε και:

β)ποστάρεις στο θρεντ του καλλιτέχνη, αφού είναι εγνωσμένης αξίας, τι στο διαβολο, θα υπάρχει θρεντ. Αν βέβαια δεν υπάρχει θρεντ μπορείς να τον ποστάρεις:

γ)Στο “σε απογνωση ποιον δίσκο θα διανέματε σε όλο τον κόσμο”, το οποίο θρεντ αφορά ακριβώς αυτό το πράγμα. Υποτιμημένους δίσκους, μην μπερδεύεσαι από τον fancy τίτλο και την εισαγωγή, η ουσία είναι η ίδια. Αν βέβαια το βρίσκεις πολύ βαρύγδουπο όλο αυτό μπορείς να ποστάρεις:

δ)Στο αντίστοιο θρεντ του rockipedia ή:

ε)Στο δισκάρες που προτίνουμε στους συμφορουμίτες μας, το οποίο -επίσης- εξυπηρετεί αυτόν ακριβώς το σκοπό, να προτείνουμε δίσκους που δεν τους ξέρει πολύς κόσμος.

ο.κ. έγινε. thanks για την απάντηση

Απλά είχα κάνει ένα search και είχα βρει αυτό π.χ. [I]“Τα πιο υπερεκτιμημενα αλμπουμ”[/I] και φαντάστηκα πως ήταν λογικό να υπάρχει και το “Υποτιμημένοι Δίσκοι” του Illuvatar.

Μάλλον το "Σε απόγνωση, ποιόν δίσκο θα διανέματε σ’ όλο τον κόσμο??? " είναι τελικά το αντίστοιχο thread.
Δεν ξέρω πως μου είχε κάτσει αλλά νόμιζα ότι άλλο ήταν το ζητούμενο σε αυτό.
Διάβασα το εισαγωγικό ποστ ξανά…

Γίνεται λίγο χαμός πάντως με τα αμέτρητα τοπικς που υπάρχουν και πολλά από αυτά είναι σε παρεμφερές ύφος.
Ίσως θα έπρεπε να γίνει ένα ξεσκαρτάρισμα/νοικοκύρεμα κάποια στιγμή με την βοήθεια των συμφορουμιτών.

edit: Βλέπω π.χ. αυτά:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=1797
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2686
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4063

Ισχύει. Το τακτοποίησα το παραπάνω θέμα και γενικώς ό,τι επέρχεται στην αντίληψη μας το φτιάχνουμε. Υπάρχουν τόσα πολλά θρεντς βέβαια που χάνεσαι, αλλά τι να κάνεις.

τι θα γινει με την διαφημιση του android?? μου εχει σπασει τα νευρα!!

:):):slight_smile:

Αφάνταστα εκνευριστική η διαφήμιση του Android, με το ρομποτάκι. Έχω την μουσική μου να παίζει δυνατά και κάθε φορά που ο περνάω τον κέρσορα τυχαία από εκεί για αλλάξω ταμπ ή κάτι άλλο…ΜΠΑΜ…μου παίρνει τ’ αυτιά…
Αυτό από μένα, δεν γίνεται να μπει κάπου αλλού, πιο κάτω στην σελίδα πχ ή να την αντικαταστήσετε με κάποια άλλη…(προτάσεις ενός αδαή βέβαια…)…

Ευχαριστώ! :slight_smile:

P.S. Με την ολοκλήρωση το ποστ μου με σπάμαραν τρία άντροιντ…very pleasant…-.-

Ρε γαμώ τα καντήλια ξεκολλάτε με τη μαλακία το ANDROID! Έχουν πει 300000 φορές οτι θα βγεί.

:lol:

Eίσαι μεγάλος αλήτης :!:

Ερρρρμμμμ…adblock…καλή ιδέα…(get the fuck outta here and don’t look back)…:smiley:

Λολ, ξέχασα οτι απαγορεύεται να λέμε την λέξη ADBLOCK :!:

Σε καθε ποστ που κλαιγεται για αυτο με το αντροηντ γελαω επειδη δεν εχω δει ποτε ουτε μια διαφημιση στο ροκιν

διαβάζω το θρετν(!) με τα nicknames και γελάω λίγο. νταξ, δεν είναι “σοβαρό” ζήτημα, δε διαφωνώ. ναι, ο σάμαν είναι πρήξας χρήστης συνήθως, οκ. αλλά τόσο παράλογο σας φαίνεται μετά από 6-7 χρόνια κι έχοντας περάσει και σε εντελώς διαφορετική φάση ζώης κάποιος να μην εκφράζεται από το nickname του και να θέλει να το αλλάξει? εμένα μου φαντάζει ως ένα εκ των πιο φυσιολογικών πραγμάτων σε έναν φορουμικό κόσμο. ο άλλος θέλει (?) να βγάλει το 0666 από το νικνέημ του, γιατί όχι δλδ? πάλι καλά που η μουσική μας δεν είναι φόρουμ, ο τσακ θα είχε μείνει με το ίδιο logo :P.

προφανώς και είναι απόφαση των μοδζ, αλλά αυτό το ποστ του μοντε μοιάζει να επαναλαμβάνεται σαν φάντασμα σε όλα τα σχετικά θρετνς (μαζί με την απαραίτητες φατσούλες που μου ανεβάζουν το αίμα στο κεφάλι). οι μοδζ είναι εθελοντές, νταξ, το χουμε πιάσει, σόρρυ κιόλας!

προτείνω να του το αλλάξετε σε sihaman πάντως.

Αφού δεν είναι σοβαρό θέμα και αφού το θέμα έληξε όπως ζήτησε ο shaman (και με τα δίκια του εκνευρίζεται όταν μετά τον λένε “πρήξα” για μια σταυροφορία που άλλοι κάνουν στο όνομα του), να το αφήσουμε στην άκρη για την ώρα;

Υπόσχομαι να το συζητήσουμε ξανά, σύντομα.

να το αφήσουμε. πάντως ειλικρινά δεν ειρωνεύομαι τους μοδζ.