Εξωγηινοι μουσικοι(παιχτικα)

Δεν πρεπει να αναφερθηκε ο Paco De Lucia. Πιανει και φοβερο feeling. Κυριως παιζει σπανιολικα βεβαια. Οι συνεργασιες με McLaughlin ειναι απιστευτες.

+10000000000000000000000000

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

εξωγηινος παικτικα ηταν ο Jascha Heifetz(βιολι επαιζε…εχει ψοφησει χρονια τωρα[-o< )…επαιζε με ιδιαιτερη ανεση πραγματα που αλλοι θα ιδρωναν για να καταφερουν να τα κουτσοβγαλουν…οπως αυτο για παραδειγμα

http://www.youtube.com/watch?v=vPcnGrie__M&feature=related

οπχοιος συχενεται την κλασσικη μουσικη ας δει μονο απο το 2.30 μεχρι το 4.15 λεπτο (οσο απιστευτη ειναι η φατσα του αλλο τοσο απιστευτη ειναι η τεχνικη του)

Καλα απο βιολι ο Παγκανινι ηταν μοναδικος. Λιγοι καταφεραν καλες εκτελεσεις τους, οπως αυτος στο βιντεο, το ειχα δει και πιο παλια.

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, πάντως όταν διαβάζω για κάτι τέτοια θέματα ο πρώτος που μου έρχεται στο μυαλό (μαζί με τον Carrey των Tool, ο οποίος αναφέρθηκε) είναι ο Ron Jarzombek. Απλά όλη η διαστροφή σε εναν άνθρωπο.

+10000000000000000000000000000000!

O Ron πιιος απο τους 2 ειναι?Ο drummer η o κιθαριστας?

Ηeifetz ε?Το μεγαλυτερο αρχιδι σαν ανθρωπος σε ολη τη μουσικη ιστορια απο οτι λενε :stuck_out_tongue: Για την εποχη του ηταν οντως εξωγηινος αν και πλεον το φτανουν πολλοι. Δες(οχι οτι τον φτανει η συγκεκριμενη αλλα σκεψου τι γινεται)

Kιθαριστας.

Τεραστιος θεος…

καλα και ο αδερφος του ειναι θεος!απλα οχι εξωγηινος :stuck_out_tongue:

Φοβεροι και οι 2,αλλα δεν ειναι το στυλ που μαρεσει


εκτελέσεος σε κιθαρα :wink:
αυτην την κοπελια την εχω δει και σε αλλα βιντεακια να διασκευαζει σε κιθαρα κλασσικη μουσικη!

Ο Eliot Fisk το σκοτωνει το κομματι

H κινεζουλα ειναι απλα εξωγηινη…δεν υπαρχει,ειναι μονταζ…

αν λες γιαυτη που παιζει βιολι δε με αρεσει…ειναι πολυ τεχνικη κ δν εχει καθολου συναισθημα στο παιξιμο (αν και στην αρχη κανει απιστευτο βιμπρατο)…ειναι σαν να εχει ξεχασει οτι το βιολι παιζεται με 2 χερια.αν και μακαρι να μπορουσα να παιξω εστω και τα μισα αποσα μπορει αυτη :frowning:

Ω ναι! Ειδικά αυτά που παίζει στο Covenant… 8O

Και ο Sandoval καλός μουρλός είναι όμως.

ακυρο…γιαυτην με την κιθαρα λες…τωρα μου ανοιξε το λινκ:tomato:

Aντε ρε που δεν σαρεσει κιολας.Το 5ο ειναι το πιο σπαστα καπριτσιο του παγκανινι,δεν εχει γραφτει για να εχει συναισθημα,μονο ταχυτητα ειναι.Το μονο καπως συναισθηματικο σημειο ειναι στα αρπεντζιο στην αρχη που οπως ειπες το βιμπρατο το της εκει ηταν αψογο.Ψαξε δες το ιδιο καπριτσιο και απο αλλους για να συγκρινεις

Παιδια αυτος ο Danny Carey,το χταποδι των Tool,δεν πρεπει να είναι από τον πλανήτη Γη.Οταν πρωτοάκουσα Tool πριν αρκετά χρόνια,ελεγα οτι απλά δεν γινεται να παιζει ανθρωπος αυτά τα τυμπανα…Ελα ομως που γίνεται…

Εξωγήινος είναι ο Ούντο (όχι παιχτικά, εμφανησιακά)

Εδιτ: Vanessa Mae. Δεν τα σπάει μόνο σε τεχνική, αλλά διαθέτει τελείως εξωγήινο φίλινγκ.