Εξωγηινοι μουσικοι(παιχτικα)

Το 'πιασα το υποννοούμενο… :wink: :lol:

Ναι ρε συ,δεν σε κατηγορησα,ουτε μιλησα για σενα συγκεκριμενα.Διευκρινιση κανω επειδη μου φαινεται οτι δεν ειμουν αρκετα σαφης.Σε σχεση με τον προσωπικο ηχο του καθενος,για το πιος ειναι εξωγηινος ειναι απλα εντελως υποκειμενικο και αοριστο

Μα δεν τα ανοιγω για να εχουν replys.τα ανοιγω για να μας κανουν subforum :bounce: Aμα υπαρχουν και replys ,τοσο το καλυτερο.Σημαινει οτι υπαρχει ενδιαφερον για κατι τετοιο(αν και στα επομενα θεντ που σκεφτομαι να ανοιξω δεν παιζει να γραψει κανεις:p )

“Αγαπημένα atonal μέρη”; :stuck_out_tongue: :lol:

Οχι αλλα δεν’ κακο… :stuck_out_tongue:

Θα μιλήσω για κάποιους που δεν αναφέρθηκαν:

Tony Iommi. Αν και φαίνεται κάπως άκυρη η παρουσία του μόνο και μόνο η δημιουργία ενός μουσικού είδους φτάνει…
Τhomas Gabriel Fischer: Για αυτά που έκανε με τους Celtic Frost και τη συμβολή του στον ακραίο ήχο…

νομιζω το θεμα δεν αναφερεται σε τετοιους μουσικους
ειναι κορυφαιοι αλλα οχι εξωγηινοι ως αντιληψη και δημιουργιας μουσικης!

+1111111

Oντως

Θεωρώ κορυφαίους και θαυμάζω τους περισσότερους από όσους αναφέρθηκαν στο θέρντ αυτό. Όμως ένας για μένα είναι πραγματικά <<εξωγήινος>> για τον απλό λόγο ότι έπαιζε με την καρδιά του…
Τα χέρια και το μυαλό περνούσαν σε δεύτερη και τρίτη μοίρα
Κυρίες και κύριοι

danney carrey των tool μαθηματικά στα τύμπανα
και ο john myung ώρες , ώρες…είναι και σεμνός τυπάκος…

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Αν μη τι αλλο το Into The Pandemonium φανταζε εξωγηινο σε ολους τους μεταλλαδες εν ετει 1987. :wink:
Το θρεντ δεν ειναι αναγκη να κατακλυστει απο prog/jazz/fusion ονοματα.

απο τι καταλαβα αυτος που γραψε το θρεντ,αναφερεται λιγο παραπανω στον τροπο που παιζει μουσικη καποιος!

γιατι αλλιως οι δημιουργοι καθε πρωτοπορου\διαφορετικου αλμπουμ θα θεωρουνται εξωγηινοι!

Συμφωνω, αλλα δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ακολουθουμε τον τροπο σκεψης του δημιουργου ενος θρεντ. :wink:

OY ΡΕ ΟΥΥΥΥΥ Ο BOB KATSIONIS EINAI KALITEROS LEME

ΟΥΓΚ!!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

:lol:

Οντως εγω οπως λεω και στον τιτλο μιλουσα παικτικα πιο πολυ(η εντελως:p ).Ενοοειται πως ο καθενας βεβαια μπορει να επεκτεινει το θεμα και να γραφει οτι πιστευει

Παντως και η πρωτη απαντηση που ειχα δωσει εγω (για Snorre και Aldrahn/Attila) αφορουσε στο παικτικο/ερμηνευτικο τους στυλ…