Απογοητέυσεις του 2007

:afro: Καλή χρονιά σε όλους. Μιας και υπάρχει θρέντ για τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς, οπου γράφονται πολλά ευτράπελα, είπα να ανοίξω άλλη μια γιορτινή συζητησούλα στο τι μας απογοήτεψε και γιατί.Εδω θα αναφέρουμε κυκλοφορίες που περιμέναμε απο συγκροτήματα που μας αρέσουνε αλλά για κάποιο λόγο το δισκάκι που κυκλοφορήσανε μας ξίνησε και αντί για επεφημίες και τρελό headbanging προφέρονταν λόγια όπως:“πώς ξέπεσαν αυτόι έτσι?” “έ ρε ξεπούλα” ή το μάλλον πιο κοινό για όλους “πάλι καλά που δεν αγόρασα αυτή τη πατάτα”!

:trombone: Ας ξεκινήσει λοιπόν το κράξιμο:trombone:

Καμια.

Περίμενα αγωνιωδώς το νέο άλμπουμ μίας industrial μορφής ονόματι :W:umpscut και τελικά απεδείχθη μετριότητα.

Οταν ο τολκης τα λεει τον λετε κακο [-X [-X [-X :lol: :lol: :lol:

Εμενα απογοητευση ηταν το Dark Passion Play.Αντε και εις κατωτερα

Έγραφα ολόκληρο κειμενάκι με τους λόγους για κάθε άλμπουμ αλλά έκλεισε το παράθυρο, τέσπα για μένα απο συγκροτηματα που μ’αρεσουν αρκετοί δίσκοι και περιμένω κάτι καλύτερο για τα αυτιά μου απο αυτούς βρίσκω ως απογοητέυσεις τα

  1. Megadeth “United abominations”
    2)Electric Wizard “witchcult today”
    3)Ozzy"black rain"
    4)Ulver “Shadows of the sun”

τα λέγες ρε τόλκη αλλά κάποια ζώα δεν σε πίστευα… τώρα θα σε πιστέψουν ευτυχώς και τα ζώα :lol:

καλά ναι το black rain είναι η μεγαλύτερη μούφα της χρονιάς αλλά δεν θα το έλεγα απογοητευση, μιας και δεν περίμενα κάτι φοβερό από οζζυ εν έτει 2007.

Λοιπόν για το Όζζυ ήθελα να πώ οτι μπορεί να μην περιμένουμε κατι φοβερό αλλά εγώ βρίσκω ευκολοάκουστα σχεδόν όλα τα τελευταία και συνήθως έχουν και μερικές κορυφαίες στιγμές, ενώ το καινούριο είναι μακράν απο τα πιο βαρετά και πρόχειρα που χει κυκλοφορήσει. Γιαυτό απογοήτευση.

Monster Magnet - 4 Way Diablo
Ο ενθουσιασμός των πρώτων ακροάσεων καταλάγιασε και το άλμπουμ δεν ανταποκρίνεται σε καμμία των περιπτώσεων στις προσδοκίες και την αναμονή.

Nine Inch Nails - Year Zero
Δεύτερο συνεχόμενο μέτριο άλμπουμ από τον Reznor και την παρέα του.Δεν είπε απολύτως τίποτα.

Pain Of Salvation - Scarsick
Περιέχει κάποιες καλές ιδέες σκόρπιες, αλλά δεν. Ουδεμία σύγκριση με τα παλαιότερα έπη.

Down - III
Όχι ακριβώς απογοήτευση, αλλά σίγουρα πολύ κατώτερο του αναμενομένου. NOLA δεν ξαναβγαίνει.

:frowning: Άλλη μια χρονιά χωρίς να κυκλοφορήσει το “Chinese Democracy” ή εν πάση περιπτώσει μια κανονική κυκλοφορία από Guns n’ Roses.

Pain of Salvation-Scarsick

απο γκρουπς που ειμαι οπαδος
περιμενα το κατι διαφορετικο απο dark tranquillity,αλλα πηρα απλα ενα καλο δισκο
το ιδιο και απο pain of salvation και dream theater
περιμενα με αγωνια το νεο a life once lost αλλα τελικα βγηκε μετριο και αυτο
επισης περιμενα πολυ καλυτερα τα the cult και monster magnet
το Arch Enemy μια απο τα ιδια
και το annihilator θα μπορουσε να ταν πολυ καλυτερο (απο ενα δισκο ονομαζομενο METAL μου αρεσει περισσοτερο το πιο “ροκ” κομματι του - couple suicide! το σολο παντως του Laiho σπερνει!!)
επισης περιμενα παρα πολλα απο το Red Chord.υστερα απο την δισκαρα clients που κυκλοφορησανε βγαλανε ενα δισκο με τη μιση εμπνευση του προηγουμενου!
επιπλεον οι shadows fall δειχνουν οτι δεν μπορουν να κανουν το μπαμ για μενα
και τελος το raging speedhorn μου φανηκε πολυ λιγο για τις δυναμεις τους

απο γκρουπς που δεν ειμαι ο die hard fan τους

το Korn ητανε μεγαλη απογοητευση
οχι οτι περιμεναμε κατι σπουδαιο υστερα απο τι εγινε,αλλα κατι καλυτερο απο αυτο που βγαλανε!
Gamma Ray λογω και ονοματος δισκου περιμενα κατι πολυ καλυτερο
ΟΖΖΥ - ισχυουν οτι ειπωθηκαν στα προηγουμενα ποστς!

Παντως σχετικα με megadeth με εξεπληξε ευχαριστα.δεν το περιμενα να μ’αρεσει τοσο πολυ!

  1. Necromantia - The Sound of Lucifer Storming Heaven
  2. Ozzy - Black Rain
  3. Megadeth - United Abominations
  4. Manowar - Gods of War

Σε τυχαία σειρά.

Για μένα απογοήτευση ήταν το Pain Of Salvation. Παρόλο που είναι στην πρώτη δεκάδα της λίστας μου. :wink:

Το Dream Theater ηταν η μεγαλυτερη απογοητευση για μενα…περιμενω ενα comeback απο αυτους πλεον…
Και στη συνεχεια το επισης παρα πολυ μετριο Kamelot…

Α ναι, και αυτό απογοήτευση… Καλό, αλλά περίμενα πολύ περισσότερα

Εγώ περίμενα πολύ καλύτερα πράγματα από Megadeth & Τheater ύστερα από τα ακριβώς προηγούμενα albums τους πού μου είχαν αρέσει πολύ, αλλά δυστυχώς αυτή τη φορά δεν με “κέρδισαν”

Ενα άλμπουμ για το οποίο αναθεώρησα τελικά είναι το Dead Reckoning των Τhreshold, ο οποίος αρχικά δεν μου άρεσε αλλά πριν μερικές μέρες πού το έβαλα να το ακούσω άλλαξα γνωμη.

Ετσι ετσι!!Οι Αξιες πρεπει να αναγνωριζοντε!!!:metal:

Αυτό που με είχε “χαλάσει” στις αρχές σε αυτό το άλμπουμ ήταν πού δεν είχε κάτι το διαφορετικό σε σχέση με τα 3 προηγούμενα albums, αλλά αυτόνομα σαν άλμπουμ είναι πολύ καλό τελικά!

Χμ. Εμενα παλι δε με χαλασε τοσο. Σε καταλαβαινω παντως, συγκρινομενο με τα παλαιοτερα χανει αρκετα.

Εδώ το βραβείο πάει χαλαρότατα στο Gods Of War των Manowar…