Απογοητέυσεις του 2007

Immortalis-Overkill…δυστυχως δεν…:frowning:

Καλούτσικο ήταν ρε σύ, μη περιμένεις να βγάλουν κάτι ισάξιο ενός Feel The Fire, Taking Over, Under The Influence μετά από τόσα χρόνια.

Η χρονιά ήταν απογοήτευση. Πέρσυ τουλάχιστον βγάλαν δίσκο οι Tool.

Kαργια σταματα να κλεβεις κωδικους απο αλλους χρηστες!

εντιτ:

~λάθος θρέντ~

δεν περιμενα κατι τετοιο αλλα το τελευταιο με εχει αφησει πολυ δυσαρεστημενο…βεβαια δεν του εχω δωσει και τοσες ακροασεις ακομα, μπορει στο μελλον να το δω με αλλο ματι ή μαλλον να το ακουσω με αλλο αφτι :stuck_out_tongue: #-o
παντως μικρη σημασια εχει γιατι απο μπαντες που εχουν αφησει ιστορια δεν περιμενεις να βγαλουν τωρα κατι καλο, απλα εισαι αισιοδοξος για το μελλον…

Διαφωνω.
Η χρονια ειχε φανταστικες κυκλοφοριες.

Πραγματικα μου κανει εντυπωση που θεωρουν καποιοι το Down απογοητευση. Το ακουγα 3 φορες στο καπακι σημερα και ειναι πολυ ωραιος δισκος, αν και μου αρεσει ενα κλικ κατω απο τον ΙΙ…

8O 8O [-X

8O

Βασικα προτιμώ τους Ulver στο μέριτζ και το περντίσιον. Το μπλάντ συνόρευε με το κίτς απο άποψη ανάμιξης ειδών, και το καινούριο παραείναι μονότονο και μινιμάλ. Περίμενα κάτι πιο κλασσικίζοναπο άποψη συνθέσεων μετά τη καλούτσικη πρώτη γέυση με το funebre.Επίσης έχω σιχαθεί τη λέξη sun είτε σε όνομα συγκροτήματος είτε σε όνομα δίσκου τώρα τελευταία… δε ξέρω γιατί…:stuck_out_tongue: όπως επίσης οτιδήποτε έχει να κάνει με παλαιοζωντολογία ή παλαιογεωλογία ή καλαμάρια ή το μόμπυ ντικ ή συνομωσία:!: Ευτυχώς περνάει η μόδα που θελε τη λέξη funeral σε κάθε όνομα δίσκου γιατί είναι απο τις αγαπημένες μου(πολύ γκοθάς δικέ μου:lol: )

Για μενα παλι το “Shadows…” ειναι πολυ ξεχωριστο. Γενικά. Σπανια τρωω κολλημα σε τετοιο βαθμο. Αν κι εχουν περασει 3 μηνες… ακομα παιζει στο CD player με καθε ευκαιρια.

Νομίζω οτι είναι το πιο μονότονο και love or hate album τους μετα το nattens madrigal(που κατα τη γώμη μου δεν ακούγεται ουτε για αστείο)