Εξουσια ή αναρχια?

εχω καψει φραντζες και κανω τοπικς…λοιπον τι θα θελατε να σας εξουσιαζουν η να υπαρχει αναρχια για αυτους που λενε οτι η αναρχια ειναι εντελως ουτοπικη εγω τους λεω οτι στην ισπανια εχει εφαρμοστει(οχι με επιτυχια οσο ξερω) για μενα το ιδανικο ειναι ο αναρχοκομουνισμος…μακροσκελη ποστς αυριο επειδη δεν την παλευω…

Γενικά δεν την παλεύεις εσύ…

Ban στους καθυστερημένους…

nihilist ftw

βρισε να εκτονωθεις,…αλλα ειδες το τοπικ δεν ειναι σπαμ τυπου οποτε μην σπαμαρεις ασε να γινει συζητηση…αμα πιστευεις οτι πρεπει να κλειδωθει τα παραπονα στους μοντς οι κανονες λενε δεν ποσταρουμε σε τοπικ… αυτα ευχαριστω προκαταβολικα…ον τοπικ η εουσια μας εχει καταστρψει κατεμε…η εξουσια ειναι σαν ναρκωτικο εθιζεσαι για αυτο οποιος παιρνει εξουσια στα χερια εχει πολλες πιθανοτητες να γινει βλακας…πχΜΠΑΤΣΟΙ

Oταν μεγαλωσω θελω να γινω προεδρος των Αναρχικων.

καλα κλειδωστε το γιατι ο καθενας γραφει μια μαλακια!!!

Επικαλεισαι την εξουσια οταν βρισκεις τα δυσκολα ε?

Θελω να δω αναλυση αναρχοκομμουνισμου απο Δατς Γουαη-Κροποτκιν. Μη μου το στερησετε, σας παρακαλω δηλαδη.

πια δυσκολα απλα δεν εχω ορεξη να σου απανντησω γιατι 10ν θα σε βρισω και δεν θελω και 2 βαριεμαιον τοπικ και ναι για μενα η εξουσια ειναι μια πιπα και μιση γνωμη και δικαιωμα μου να την εχω…και ξερεις και κατ αλλο η εξουσια αλλαζει τον ανθρωπο…ο αλλος με εξουσια σταχερια του βγαζει αποθημενα που εχει…σε καλυψα η θες να σπαμαρεις κι αλλο…>>>???

Μπα δε με καλυψες,αμφισβητω τα οσα λες,ειμαι αναρχικος και φυσιοδιφης.

Τι λεξιλόγιο, πω πω. “Η εξουσία είναι μία πίπα και μισή”. Να το γράψεις σε καμία έκθεση στο σχολείο σου αυτό.
Έχεις να συμπληρώσεις κάτι αντίστοιχο πριν το κλείδωμα;

Xαιρετισματα στην εξουσια…

παρε μερικα ακομα δεξιε φιλε μου λοιπον η ναρχια που τοσο κοροιδευεις ειναι σπουδαιο πραμα κατεμε,μονο αμα εφαρμοστει η αναρχια κατεμε θα μαθουμε την λεξη αλληλεγυη(να την καταλαβαινουμε,να την γραφω δεν ξερω) οι κοινωνιες θα λειτουργουν καλυτερα χωρις τος νομους θα υπαρχουν οι αγραφοι κανονες τα πρωτα χρονια θα υπαρχουν προβληματα αλλα με τα χρονια θα ξεπεραστουν…τωρα να ξερεις επισης οτι αναρχικος δεν σημαινει αλητης οι αναρχικοι δεν καταστρεφουν περιπτερα και σπιτια αλλα τραπεζες(προωθητες του καπιταλισμου) και μπατσικα κεντρα(τους εφαρμοστες της εξουσιας)…αυτα για τωρα σου φτανουν η θες και αλλα???

πολλα ακομα με σοβαρα ατομα(πχ σαρουμαν που ξερουν να συζητουν και ας μην συμφωνουν)

Κι αλλα φυσικα.

κ άλλα

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Ποιος μπορεί να ξεχάσει τη σφαγή των νεαρών φιλάθλων της Α.Ε.Κ. στον αγώνα με τη Φενέρ-Μπαχτσέ, πέρσι στην ?γκυρα; Ποιος μπορεί να πιστέψει τους ισχυρισμούς του Οβάλ, ότι τους ξεκοίλιασαν επειδή διαμαρτυρήθηκαν με αναρχικά συνθήματα για το ανύπαρκτο πέναλντι του Καραγκιοζόπουλου; Ποιος μπορεί να συγχωρέσει τους συνεργάτες των Οθωμανών, τον Κωτσόπουλο, τον Κουφόγιωργα, τον Ζεστογιάννη, που παρέμειναν, δήθεν για το καλό του λαού, στην Κυβέρνηση Κατοχής;

Τα βάσανά μας, πατριώτες, από την ατέλειωτη τρίχρονη δουλεία φτάνουν στο τέλος τους. Το λάβαρο της Επανάστασης, που σηκώθηκε σήμερα στη Μύκονο, σύντομα θα σκεπάσει όλη την Ελλάδα. Ο όρκος μας στους συντρόφους Αγιορείτες μοναχούς, για ελευθερία ή θάνατο, μας δίνει θεόσταλτη δύναμη για την τελική νίκη.

Να είσαι σίγουρος, πατριώτη, ότι το τζαμί που φτιάξανε οι άπιστοι με τις πέτρες του Παρθενώνα θα είναι σε λίγο ένας κακός εφιάλτης, όταν υψωθεί πάλι η γαλανόλευκη στον ιερό βράχο της Ακρόπολης.

Εν Μυκόνω, τη 25η Μαρτίου 1991
Ο οπλαρχηγός Τζιμάρας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ!

25.5.1988[/SIZE][/FONT]

παρε κι αλλα να εχεις πες γεια στον κωστα απο μεναον τοπικ η αναρχια δεν θελει την διαχωριση κρατων,την υπαρξη συνορων δεν τα θελει αυτα γιατι με αυτασε βαζουν να τσακωνεσαι για χωμα και ολα αυτα ως μοναδικο αποδεκτη την τσεπη τους/σας…επισης σε μια αναρχικοι κοινωνια η παιδεια δεν θα εχει σκοπει να σε κανει ενα ανταγωνιστικο ρομποτ…μια κοινωνια η οποια για να λυσει τα οποια προβλημαα δεν θα χρησιμοποιει την θρησκεια…θες και αλλα???

ναι λεμε!
Γεια σου Κωστα.