Η Απώθηση του Υπερλιγούρη

ελανορ μαν,γιου ρουλ…!!!

[SIZE=“4”][FONT=“Palatino Linotype”]Μερικές ακόμα χρήσιμες συμβουλές.[/FONT][/SIZE]

1) Σε περίπτωση που ο τύπος συνεχίζει να σου κολλάει, μπορείς να κυκλοφορείς στο εξής βγάζοντας βόλτα το σκυλάκι σου. Το οποίο σκυλάκι θα ναι 2 μέτρα μπόι και αιμοβόρο. Και λυσσασμένο. Αν δεν έχεις, μπορείς να αγοράσεις. Όπου πηγαίνεις, θα παίρνεις μαζί σου το σκυλάκι. Στο οποίο θα έχεις βάλει να μυρίσει κάποιο κομμάτι από ρούχο του φίλου μας, πασαλειμμένο με λίγο αίμα. Να είσαι σίγουρη πως ο φίλος μας θα σε αφήσει στην ησυχία σου.

2) Υπάρχει πάντα η περίπτωση ο φίλος μας να αποδειχτεί φιλόζωος και να μην έχει πρόβλημα με το σκυλάκι. Τότε δεν έχεις παρά να το παίξεις εσύ η ίδια λυσσασμένη. «Με δάγκωσε το σκυλάκι», θα πεις απλώς, ενώ σου τρέχουν ποτάμι τα σάλια. «Ο γιατρός μου είπε να μη σε πλησιάζω σε πολύ κοντινή απόσταση, γιατί μπορώ να σε δαγκάσω», θα του πεις απλά και αφοπλιστικά, ενώ τα δόντια σου γυαλίζουν. Ο φίλος μας σίγουρα θα τρομάξει και θα τρέξει μακριά.

3) Βέβαια, στη θέα να τρέχουν τα σάλια από το αντικείμενο του πόθου του, μπορεί να ανάψει ακόμα περισσότερο. Διόλου απίθανο θα λεγα. Επομένως καταφεύγουμε στο σχέδιο 3. Γίνεσαι αυτιστική. «Ο γιατρός μου αποκάλυψε ότι κόλλησα τον αυτισμό και σε λίγο καιρό ούτε να μιλάω θα μπορώ, ούτε σωστά να περπατώ», θα πεις. Το ότι ο αυτισμός δεν είναι κολλητική ασθένεια έχει μικρή σημασία, το πιο πιθανό είναι να μην το καταλάβει. Πες και ένα «γκααα-αααα» τότε, κάνε και καμιά σπαστική κίνηση που και που, και θα πιάσει το νόημα.

4) Αν ούτε αυτό πιάσει, το παίζεις κωφάλαλη. Πέρασε ένα φορτηγό και σε ξεκούφανε. Και από το σοκ (που κουφάθηκες), έχασες και τη λαλιά σου! Θα σου μιλάει λοιπόν αυτός, αλλά εσύ τίποτα, δε θα του δίνεις καμία σημασία. Και θα δικαιολογείσαι, καθώς δε θα μπορείς πλέον να τον ακούσεις. Και αυτός με τη σειρά του θα παραιτηθεί από την προσπάθεια, αφού δε θα τον προσέχεις καθόλου πλέον. Αυτό ήταν, τόσο απλό!

5) Αν δεν πιάσει τίποτα απ? όλα αυτά? κάνεις κάτι εντελώς διαφορετικό. Πας απλά και του λες ότι έχεις 4 παιδιά (και 2 κορίτσα). Και ότι έχουν ανάγκη από πατρική στοργή και ότι όλοι σε έκαναν πέρα ως τώρα επειδή δε μπορούσαν να αντέξουν το βάρος της φροντίδας των παιδιών σου. Και θα πέσεις κλαίγοντας γονυπετής, θα τον αγγίξεις από τα γόνατα (στάση ικεσίας) και θα τον παρακαλέσεις (σε νέα ή αρχαία ελληνικά): «σε παρακαλώ, ανέλαβε τη φροντίδα των παιδιών μου! Γίνε ο πατέρας που δεν είχαν!!!». Λογικά θα φρικάρει και θα φύγει τρέχοντας.


6)
Ποιος ξέρει όμως, μπορεί να του ξυπνήσει κανένα ανώμαλο πατρικό ένστικτο αυτουνού και να γουστάρει και να πει «Ναι! Θα γίνω ο πατέρας των παιδιών σου!». Επομένως την εγκαταλείπουμε και αυτή την ιδέα.

Μπορείς τότε να το παίξεις ψυχάκιας. Κάθε φορά που σε πλησιάζει να αρχίσεις να του λες για τα πνεύματα με τα οποία μιλάτε κάθε βράδυ, τα οράματα που βλέπεις, το ότι έχεις πολλούς εαυτούς σου ταυτόχρονα και κάθε μέρα πίνετε καφέ όλες μαζί κλπ. Και ενώ τα λες όλα αυτά θα γυαλίζει το μάτι σου και σε κάποιο σημείο θα τον πιάσεις από το μανίκι σφικτά και θα του πεις (με γουρλωμένα μάτια και τρέμουλο): «Με πιστεύεις έτσι δεν είναι?? Πες μου ότι με πιστεύεις!!!». Αυτό ήταν.

7) Κι όμως. Υπάρχει πάντα η περίπτωση να γουστάρει και να πει «πωω, δε το ήξερα πως τα πνεύματα επισκέπτονται και σένα!!!». Την έβαψες τότε!?

Αλλά δε το βάζουμε κάτω! Εφαρμόζεις μία άλλη τεχνική, απλή και αποτελεσματική. Πας απλά και το παίζεις θεούσα. Όποτε τον βλέπεις, φροντίζεις να είσαι ντυμένη σεμνότυφα, με χαμηλό το βλέμμα, να τελειώνεις κάθε φράση σου λέγοντας «δόξα τω θεώ», να προσεύχεσαι κάθε τρεις και λίγο. Και ασφαλώς θα τηρείς κατά γράμμα τις προσταγές του θείου νόμου. Στην περίπτωση μας, απέχεις από το σεξ πριν τον γάμο. Φροντίζεις να του το ξεκαθαρίσεις αυτό. Και για να το κάνεις πιο χοντρό ακόμα, του λες πως δεν απέχεις μόνο από το σεξ, αλλά και από οτιδήποτε περισσότερο τραβηγμένο από ένα χάδι στο μαλλί, ας πούμε, ή ένα άγγιγμα στο γόνατο. Και από φιλιά, μόνο στο μάγουλο (με χείλη όσο πιο στεγνά γίνεται) και το χέρι. Μόνο.

Ε, αν είναι άντρας της προκοπής δε θα ασχοληθεί περισσότερο.


8 )
Λες?? Λες να σου πει: «Πόσο χαίρομαι που βρήκα μια εν θεώ αδερφή! Δέχομαι να σε αγαπήσω όπως επιθυμείς!». Χμμμ, πρόβλημα. Δεν έχεις παρά να το παίξεις βιτσιόζα τότε, το αντίθετο δηλαδή. Τάχα τυχαία παρελαύνουν από μπροστά του κάποιοι πρώην σου, με μαυρισμένα μάτια, κομμένα μέλη, μελανιές παντού, επιδέσμους, κουτσαίνουν κλπ. Και στο απορημένο βλέμμα του θα αποκριθείς: «Ήταν πολύ φλώροι στο κρεββάτι!». Και όλως τυχαίως θα απλώσεις δίπλα ένα μαστίγιο, ή, ακόμα καλύτερα, έναν μπαλτά. Και θα πεις τότε «τον έχω πάρει από τον πατέρα μου, τον χασάπη! Μου είναι πολύ χρήσιμος καθημερινά, τον κουβαλώ πάντα στη τσάντα μαζί με το μέηκαπ και τα χαρτομάντιλα». Πιστεύω πως θα τον τρομάξει αυτό.

9) Μπορείς φυσικά να τα συνδυάσεις όλα αυτά. Δηλαδή μια θεούσα με μπαλτά στην τσάντα, που βγάζει βόλτα το λυσσασμένο της σκυλί, με τάσεις αυτισμού και πνευματικές αναζητήσεις, ολίγον τι κωφάλαλη, με 5-6 παιδιά.

Και η απαραίτητη ψυχολογική ενθάρρυνση στο τέλος. Μην ξεχνάς. Δεν υπάρχει «ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ». Υπάρχει μόνο ΔΕ ΘΕΛΩ.

Μπορείς αρκεί να το ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ότι μπορείς. (ξεκίνα με τον λυσσασμένο σκύλο λοιπόν).

[SIZE=“4”][FONT=“Palatino Linotype”]Αυταααα…[/FONT][/SIZE]

το παιδί έχει ταλέντο μιλάμε. χαχαχα νταξ, respecttttttttttttttt!

ellanor εσυ τα ζωγραφισες αυτα?8O

φοβερες οι συμβουλες παντως:p

τόσες σελίδες χωρίς λόγο. ένας είναι ο τρόπος που εξαφανίζονται εγγυημένα οι άντρες…

ζήτα του να…

σε παντρευτεί

θα εξαφανιστεί

Ετσι δε διωχνεις μονο τους λιγουρηδες.Ετσι τους διωχνεις ολους :stuck_out_tongue:

@ellanor: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

@montechristo: Δεν νομίζω οτι πιάνει αυτό. Μιλάμε για ακραίες καταστάσεις, ε; Μην ξεχνιόμαστε…

@montechristo: Δεν νομίζω οτι πιάνει αυτό. Μιλάμε για ακραίες καταστάσεις, ε; Μην ξεχνιόμαστε…

σου απαντάει ο φαγανός. κ έχει δίκιο. όπως κ εγώ

Ellanor καλέ μου τα ρέστα μου…:lol::lol: Οποιος εχει προβλημα εχουμε κ οπτικοποίηση της λύσης πλέον …Αυτά είναι:wink:

Mε το θέμα της υπερλιγούρησας τι κάνουμε? Είναι μια που με έχει πρήξει να την γ…ω και είναι και φαντασιόπληκτη λέει ότι φασοθήκαμε πάντου και ούτε την έχω ακουμπήσει!!!:? Θα μου βγει και η φήμη του σαβουρο… καταλαβαίνετε… Τι κάνω συμβουλές θέλω…δεν έχουν μόνο οι γυναίκες προβλήματα…:?

Τις λέω συνεχώς ότι έχω να ξεκαθαρίσω πράγματα με πρώην …(όντως έχω) αλλά είναι σαν να μιλάω σε τοίχο…

Ellanor…τα σκιτσακια σου μου θυμιζουν τις κορυφαιες γελοιογραφιες της τελευταιας Ελληνικης εκδοσης του MAD ,οπου στις τελευταιες σελιδες σκιτσογραφουσε ενας Ελληνας με πολυ cult σχεδιο…πολυ καλα και βγαζουν γελιο…ειδικα η εκπληξη στα μουτρα του κολιτσιδα Guri-Liguri ειναι ολα τα λεφτα…παρεπιπτωντως…δεν χρειαζεται το σκυλι να ειναι κανενα θηριο…εχω φαει δαγκωσες απο κατι μικρα <<γλυκουλια>> σκυλακια του σαλονιου,που δεν περιγραφεται…σε αυτη την περιπτωση…size does not matter than much!!!αλλα οσο ναναι…ενα λυκοσκυλο ειναι πιο απωθητικο απο ενα τσιουαουα(μικρα διαβολακια!!:stuck_out_tongue: )

π**δα την και μετά πες της πως αν αυτό βγει παρά εξω ότι την τράβηξες βίντεο και θα πάει σε όλο το σχολείο …:lol: :lol: :lol:

@Ashen_cold, δε το διάβαζα το MAD την περίοδο που κυκλοφορούσε δυστυχώς και έτσι δεν ξέρω τον σκιτσογράφο που αναφέρεις… Η αλήθεια είναι πως τα έκανα πολύ στο πόδι τα σκιτσάκια, αλλά βγήκαν όντως εκφραστικά τα άτιμα!

Χάρηκα που σας άρεσε παίδες, θενκς :slight_smile:

Kind Request for ellanor:

Για να εισαι ακριβοδίκαιος και βάσει της επιτυχίας του προηγούμενου ανάλογου ποστ σου, πρέπει να κανεις κάτι αντιστοιχο και για τους συμφορουμίτες μας…Δεν σε πιέζουμε. Αλλα ειναι λαϊκή απαίτηση. Και δεν θελεις να αντιμετωπίσεις την οργή του λαού, ε; :wink: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

Και μετα κάτι αντιστοιχο για τις κατσαριδες μου…Δραστικό ε?:wink:

Ρε αλητες!Μιλατε καλυτερα για τον υπερλιγουρη!

Δηλαδή εννοείς κάτι σαν αυτό? Το θες σε πίνακα, σε μορφή σκίτσου, ή σε ελαιογραφία?? :-s

@Rope, εννοείς το επόμενο θέμα με το οποίο θα καταπιαστώ να είναι η γυναίκα-λιγούρω?? Δε κάνω τίποτα χωρίς κάποιο ιστορικό υπόβαθρο! (και την ανάλογη δέηση στα γόνατα).

Αυτό …πιο πιθανο να εξοντωσsει το λιγούρι παρα τις κατσαρίδες (και ετσι βρηκαμε άλλον ενα τροπο)…believe me…Αστο!Θα εφαρμόσω τις μεθόδους κατα του λιγουρακίου και στις ακατανόμαστες…8)

:bow2: :bow: :bow2: :bow: :bow2: :bow: :bow2: :bow: :bow2: :bow:

Εντάξει; Δεν χωράνε άλλα…

εμότικον σε στάση αρχαιοελληνικής ικεσίας