Πως τα πατε με τους γονεις σας?

Λοιπόν… Κατ’ αρχάς τυπικά η σχέση μας είναι καλή. Ουσαιαστικά τώρα… δεν είναι τόσο καλή -με τον πατέρα μου μάλλον κακή. Οι καλύτερες προθέσεις είναι αναμφισβήτητες αλλά κι εγώ εντοπίζω το λάθος τους σε περιπτώσεις που αναμείχθηκαν (ή προσπάθησαν) στην ζωή μου με τρόπο που δεν μπόρεσα να ανεχθώ… Και δυστυχώς αναφέρομαι σε σοβαρά θέματα και όχι σε απλές καθημερινές τριβές -αυτές ειναι αυτονόητες και αναμενόμενες. Το χειρότερο είναι οτι δεν είχα δώσει δικαίωμα για τέτοια συμεριφορά καθώς πάντα αναλάμβανα -και κυρίως επειδή ήθελα να αναλαμβανώ- τις ευθύνες μου με το παραπάνω. Νομίζω οτι είχα ανεξαρτητοποιηθεί σε μεγάλο βαθμό νωρίς… αλλά αυτό οδήγησε στη σημερινή κατάσταση: κατανοώ απόλυτα τη δική τους πλευρά, αλλά έχω απορρίψει συμπεριφορές, έχω κρατήσει καποια απόσταση και διαχωρίσει τη ζωή μου.

μια χαρά τα πάω, οι δικοί μου με υπεραγαπούν και φροντίζουν να μην μου λείψει τίποτα σ’ αυτό δεν έχω παράπονο …
με την μητέρα μου συνενοούμαστε καλύτερα βέβαια, ενώ με τον πατέρα μου ώρες ώρες είμαστε η μέρα και η νύχτα … σε φάση του να λογομαχούμε 2 ώρες και στο τέλος (με παρέμβαση της μανούλας βεβαίως βεβαίως) να συνειδητοποιούμε πως “διαφωνούσαμε” για το ίδιο πράμα (δηλ. π.χ. εγώ να λέω 1+2=3 και ο πατέρας μου 2+1=3)
αλλά γενικά χοντρούς τσακωμούς δεν είχαμε ( είναι βέβαια και το ότι μέχρι τώρα δεν είχαμε και κάποιο λόγω -ήρεμη εφηβεία κ.λ.π.-)

αν και γενικά θα ήθελα να μείνω μόνος μου (όχι δεν είμαι μοναχοπαίδι)

ομοια κι αντιστροφα με τον απο πανω ποστερ (Guardian of the blind :p)

με τον πατερα μου εχουμε αριστη επικοινωνια, τον βλεπω πρωτα ως φιλο και μετα ως γονεα… Ειμαι και η αδυναμια του αλλωστε 8) (εχω εναν μικροτερο αδερφο… με αντιστοιχιες παει, η μανα μου εχει αδυναμια στον μικρο και ο πατερας μου σε μενα:p )

με τη μανα μου ειμαστε ψιλογ@μησε τα :Ρ Καθε μερα θα βρουμε καποια αφορμη, εστω και ασημαντη για να τσακωθουμε…

Αλλα οκ, σε γενικες γραμμες ειναι και οι 2 πολυ καλοι μαζι μου :slight_smile: Με υποστηριζουν τωρα στα δυσκολα χρονια της εφηβειας και τους υπερευχαριστω γι αυτο…

ρε ο πατερας μου ειναι θεος μας εκαναν φαρσα και τους εχωσε ενα βρισιδι…

#-o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Στο μαιευτηριο.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εσυ πρεπει να τα σπας ασχημα!!!1…καλο:wink:

δεν γελασα με την μαλακια που ειπες ισα ισα τσαντιστηκα…αμα θες πες για το δικο σου μαιευτηριο…καλαμπουρτζη και μην πειραζεις τα ποστ για να πεις την βλακεια σου…αντε

κατι μου λεει οτι δεν το κανε για να γελασεις

μια χαρα τα παω αλλα καμια φορα η μανα μου με νευριαζει…

Σε ποιο ακριβως σημειο του ποστ μου ειπα οτι το εκανα για να γελασεις?

παιζεις και δεν εχω ορεξη προσεχε η πλακιτσα να χει καποια ορια για να μην προσβαλλει το ατομο που αναφερεσαι επειδη εμενα με προσβαλλε

Εκδικουμαι που τοσο καιρο προσβαλεις τη νοημοσυνη μας.

led και στα 2 σου ποστς προς τον δατς γουαη εχεις ριξει ατακαρες ρε! χαχαχαχαχαχαχ:p

ναι αλλα σε καμια των περιπτωσεων δεν προσβαλλω το ατομο σου και για να προσβαλλω την νοημοσυνη σου πρεπει να αποκτησεις πρωτα…αντε σε δειξε και ο λαζοπουλος στην αρχη της εκπομπης του…

Τι σας λενε οι γονεις σας για τη μουσικη που ακουτε?

Οτι εμφανισιακα ειναι σαν περιθωριακα πρεζονια που περασαν συφιλη και μουσικα δεν ξεπερναν την θωδη σε ποιοτητα. Αυτα μου λενε και λεω να γινω emo!:lol:

εεεμ νταξει ένα θεματάκι με τις αφίσες Slipknot που έχω βάλει το έχουν αλλά ένταξει απλά αναρωτιούνται πως μπορώ και κοιμάμε με αυτά τα τέρατα απο πάνω ααα και να μην βάζω την μουσική δυνατά θέλουν αλλά τους γράφω με ευγενικό τρόπο:p . Μερικά bands τα λένε βαβούρα(Slipknot , Soulfly και άλλα παρόμοια) αλλά με μερικά άλλα όπως King Crimson, Sabbath κλπ γουστάρουν και έρχονται και ακούνε μαζί μου στο δωμάτιο καμία φορά…αρά εντάξει μια χαρά το βλέπουν το θέμα…:slight_smile:

ως κόρη κάθε φορά που η μάνα μου με ρωτάει πότε έχω σκοπό να σοβαρευτώ διότι αυτά που ακούω δεν είναι για την ηλικία μου απαντώ ότι εκατό θα πάω και τα ίδια θα ακούω
ως μήτερα υιού μονογενούς ότι είχα να πω για το γκότθικ που ακούει ο γιός μου το είπα αλλά στου κουφού την πόρτα πάρτ την πόρτα και φύγε

Με τη μάνα μου μια χαρά τα πάμε, γενικά είμαστε και οι 2 ευχαριστημένοι από τις σχέσεις μας. Με τον πατέρα μου δεν επικοινωνούμε ιδιαίτερα, καλύτερα νομίζω. :stuck_out_tongue: