Μεγαλυτερες απογοητευσεις της τελευταιας 10ετιας

Εχουμε αναφερθει στις καλυτερες κυκλοφοριες αλλα οχι και τοσο στις χειροτερες.Λοιπον ας ξεκινησω με την δικη μου η οποια ειναι και προσφατη το My Winterstorm της Tarja.Εσεις τι λετε?

Μάλλον θα έπρεπε να είναι «μεγαλύτερες απογοήτευσης των τελευταίων 10 ετών», γιατί σίγουρα υπάρχουν πολλοί «χειρότεροι» δίσκοι από αυτόν που αναφέρεις. (αναστεναγμός) … άλλο ένα thread μίσους.

Χειρότερες… χμ … ας πούμε άκρως απογοητευτικές.

Metallica - Reload

Metallica - St. Anger

Megadeth - The World needs a Hero

Stratovarius - Elements Pt2

Gamma Ray - Majestic

Metal Church - Masterpeace

Machine Head - Supercharger

Blind Guardian - A twist in the myth

ακολουθούν κι άλλα :slight_smile:

Risk-Megadeth(ελπιζω να επεσα μεσα σε χρονολογια)

Ghrost Reveries-Opeth

Σχετικα με το Majestic πιστευω οτι αν το ειχαν προωθησει λιγο περισσοτερο εξαρχης θα ηταν λιγο καλυτερο στ’αυτια μας.

Καμια.

Θέματα σαν αυτά μου θυμίζουν κάτι παλιά (πολύ παλιά) φοβερά δημοψηφίσματα στο Hammer, με τους “χειρότερους μέταλ δίσκους όλων των εποχών”, τα οποία (ασφαλώς) γίνονταν απο τους αναγνώστες… Δε μπορείτε να φανταστείτε τι γραφόταν… (ήταν η εποχή που οι Metallica είχαν βγάλει το Load και αυτό μαζί με το Black Album είχαν πάρει ουκ ολίγες αρνητικές ψήφους… Τι ξεπουλημένους τους έλεγαν, τι οτι το γύρισαν στο mainstream, οτι ξεπουλήθηκαν για λίγα χρήματα, μέχρι και οτι έπαιζαν τέκνο!!!)

Με άλλα λόγια, εδώ δε μπορούμε να είμαστε αντικειμενικοί όσο αφορά τους “καλύτερους δίσκους”. Και λογικό είναι, καθώς είναι όλα θέμα προτιμήσεων και προσωπικού γούστου. Και θα αρχίσουμε να λέμε τώρα και για τους χειρότερους??

Τέσπα, συμφωνώ πως “μεγαλύτερες απογοητεύσεις” θα ταίριαζε περισσότερο ως τίτλος.

Και φυσικά δεν επιλέγω κανένα δίσκο ως χειρότερο.

Αν τελικά πάντως αλλάξει ο τίτλος,περιμένετε μέγα ποστ απο εμένα:D:lol::stuck_out_tongue:

Αν ειναι ετσι, καλυτερα να μην αλλαξει ο τιτλος.

Μetallica - St.Anger
Manowar - Gods Of War
Iron Maiden - Dance Of Death

Έβαλα κυκλοφορίες μόνο από αγαπημένες μου μπάντες, που όμως με ξενερώνουν απίστευτα…

Υπαρχει τοπικ για μεγαλυτερες απογοητευσεις παντως.

Χάλια δίσκος όντως.

(δεν)

Ρε παιδια στο τελος θα με κανετε να εχω ενοχες για τον τιτλο.:lol: .Οπως και ο Sharuman θα βαλω κι εγω απο τα αγαπημενα μου συγκροτημα αν και θα αναφερθω πιο παλια.

GnR-Spaghetti Incident
Judas Priest-Ram it Down
Επισης θα μπορουσα να πω και Megadeth-The System Has Failed πλην καποιων καλων κομματιων.

το Spagghetti incident τι έχει? μια χαρά διασκευές έχει μέσα… :-k :-k

και όταν λες 10ετία, τι ακριβώς εννοείς? οι 2 πρώτοι δίσκοι που έβαλες έχουν κυκλοφορήσει πριν 15 - 20 χρόνια…

Thx,τώρα έχασα τη διάθεση να ποστάρω:(

[CENTER][FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“4”]Tarja - My Winter Storm
Metallica - St. Anger
Paradise Lost - Host
Kawir - To Cavirs
Venom - Metal Black
Naglfar - Harvest[/SIZE][/FONT][/CENTER]

Φιλε εισαι καπως αυστηρως θα συμφωνησω με τον st Anger αν και η metallica ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα διαφωνω με το reload γιατι μου αρεσε αν και δεν εχει καμια σχεση με τα πρωτα τους σε αξια αλλα ηταν συμπαθητικος. Συμφωνω μαζι σου με blind guardian και megadeath. Οσον αφορα τους gamma ray δεν περιμενα να βγαλουν κανα land of free και γενικοτερα τα παλια συγκροτηματα ουσιστικα εχουν κλεισει τον κυκλο τους οι μουσικη χρειαζεται νεο αιμα. Επισης στη λιστα σου επρεπε να βαλεις το τελευταιο των maiden που δεν εχει καμια σχεση με τα παλια τους

Απο metallica st anger και απο maiden a matter of life and death δυο μεγαλα συγκροτηματα του 80 στα οποια η τωρινες δουλειες τους δεν εχουν καμια σχεση με το ξεκινημα οτυς

Tωρα ειναι περισσοτερο σε ενα πειραματικο σταδιο πολλα συγκροτηματα παλια κ καινουργια.Αργοτερα θα προσπαθησουν να επαναφερουν το στυλ μουσικης τους στο παλιο.Για παραδειγμα οι Slipknot ειπαν πως αυτο το αλμπουμ που θα κυκλοφορησει τον Απριλιο θα ειναι πιο πειραματικο και πιο σκληρο.

μια χαρα ειναι το σπαγκετι.δισκος διασκευων ειναι!

το host ειναι δισκαρα!
αμα εισαι πιτσιρικας οκ σου κακοφαινεται.
αλλα οσους ξερω οπαδους που μεγαλωσανε και φυγανε απο το σταδιο “ειμαι κακος μεταλας” το εκτιμησανε απεριοριστα!!!

εγω απογοητευτικα απο το st.anger αν και ακουγονται αρκετα καλα στα live το cd ηταν αισχρο