Μεγαλυτερες απογοητευσεις της τελευταιας 10ετιας

εγώ πάλι το θεωρώ από τα χειρότερα άλμπουμ των Paradise Lost…
ισως είμαι πιτσιρικάς οπως λες…
όμως ο καθένας έχει τα δικά του γούστα…
σωστά?

Το Host ήταν ένα πολύ καλό άλμπουμ, κατά τη γνώμη μου, ατμοσφαιρικό και μελαγχολικό, στα χνάρια συγκροτημάτων όπως οι Depeche Mode… Όχι ό,τι καλύτερο έχουν βγάλει ποτέ οι Lost, αλλά ήταν τόσο άδικο το θάψιμο που είχε φάει τότε απο - ω, τι σύμπτωση - τους μεταλλάδες της εποχής…

Γενικά έχω συνηθίσει να ακούω σκληροπυρηνικούς να μην ακούνε τίποτα απ’ ότι ξεφεύγει απο τον ήχο τους, ειδικά όταν μιλάμε για μικρότερες ηλικίες, επομένως δε μου κάνει εντύπωση. Απο κει και πέρα τα γούστα είναι γούστα.

(πάντως θυμάμαι τον Τόλη Γιοβανίτη απο το Hammer, που ήταν απο τους λίγους συντάκτες τότε που γούσταραν το Host, με το που βγήκε. Ναι, ο Γιοβανίτης ο blackμεταλλάς).

[B]1. Δεν εχω παρωπιδες στη μουσικη.

  1. Δεν ειπα πως δεν μ αρεσει το Host. Απλα εχουν βγαλει δισκαρες που προσωπικα εμενα μ αρεσουν
    περισσοτερο απο αυτο…[/B]

ναι ο οποιος ακουγε και ηλεκτρο
δεν ξερω πως και γιατι
πιθανοτατα οπως αρεσε στους black metal ηρωες του που πειραματιστηκαν με την ηλεκτρονικη μουσικη

ολοι βριζουν το st. anger,λενε για κατσαρολικα και τετοια…
ενταξει.δεν εχει σχεση με τις παλιοτερες δουλειες τους,αλλα οχι και αισχος.
εμενα προσωπικα μου αρεσε.
σιγουρα ομως δεν μπορει να συγκριθει με το master of puppets,το black album,το justice…

Επειδή διάβασα για το Host των P.L.,απλά ξένισε γιατί ήταν κάτι διαφορετικό και γιατι δεν ήταν τόσο Metal.Μουσικα πιστευω πως ηταν ένας καλός δίσκος,αλλά καμμια συγκριση με τα παλιοτερα.Ας αναλογιστούμε αν τον έβγαζε ένα καινουργιο συγκρότημα του χώρου τι θα λέγαμε.Δισκάρα!!Anyway,θα συμφωνησω με αρκετους προλαλήσαντες ότι μακραν η μεγαλυτερη απογοήτευση ήταν οι Metallica.Αναμένουμε καινούργιο album ελπίζοντας να διαψέυσουν όσους πιστεύουμε τα παραπάνω.Αν και χλωμό το κόβω…

κι εμενα μου αρεσε αλλα μονο σε live…
για τα τραγουδια δεν μπορω να πω τιποτα μια χαρα ειναι αλλα ωφειλεις να παραδεχθεις οτι η εκτελεση στο cd ειναι για κλαματα:!:

αυτο μπορω και πρεπει να το παραδεχτω…
ας ελπισουμε να τα πανε καλυτερα στο καινουριο!!!

To metal δεν έχει απογοητεύσεις αλλά μόνο απρόσεκτα λάθη και αυτά λίγα κατ 'εμε. [Όχι το St. Anger δεν είναι μέσα σ’άυτά.]

Mπα.Μαλλον ισχυουν και οι απογοητευσεις αλλα και τα λαθη οχι μονο στη μεταλ αλλα και σε ολα τα ειδη των μουσικων.Τωρα για το St.Anger θα πω οτι ηταν ενα μετριο προς ασχημο αλμπουμ αν αναλογιστουμε τις τεραστιες δισκογραφικες δουλειες του παρελθοντος.Αν κρινω και απο το σημα σου πρεπει να εισαι φαν των Μεταλλικα γι’αυτο κατεμε ισως μερικες φορες δεν μπορεις να κρινεις αντικειμενικα.

[FONT=“Arial Black”][SIZE=“7”]AMOLAD[/SIZE][/FONT]

Ναι είμαι φαν, αλλά θα διαφωνίσω με τη σύγκρηση με τις προηγούμενες δουλειές. Και αυτό ειναι και το λαθος που γινεται. Αν ξαφνικά για παραδειγμα μας παρουσιαζόταν ένα καινούργιο συγκρότημα που έβγαζε to LOAD θα λέγαμε όλοι πόσο καλη αρχή θα έκαναν γιατι τραγούδια σαν αυτά του Load δεν τα βρίσκεις εύκολα (Τρανταχτό για μενα παραδειγμα το The house that jack built, τραγουδάρα) . Άρα το ότι τα προηγούμενα album ήταν καλύτερα δεν σημαίνει οτι ο δίσκος δεν ειναι καλος.

Γιατί σε απογοήτευσε τόσο πολύ; Εγώ το βρίσκω πολύ καλό comeback.

και γω νομιζω οτι δεν πρεπει να γινονται συγκρισεις.
και πως πρεπει να επιτρεπουμε στα συγκροτηματα να κανουν τις αλλαγες τους.
τωρα αν αυτες θα ειναι καλες και θα αποδωσουν εξαρταται.
παντως δεν πρεπει να κρινουμε αρνητικα και να αποδοκιμαζουμε καποιες ‘‘αποτυχημενες’’ δουλειες
οπως εγινε με τους μεταλλικα τους μειντεν(εγω το καινουριο το θεωρησα πολυ καλο) τους γκαρντιαν και αλλους…

To St. Anger γαμαει και δερνει.

ενταξει…δεν ειναι και απ τις καλυτερες δουλειες τους,
αλλα παρολο που ολοι το κραζουν εγω το θεωρω καλο.

Για το The system has failed-Megadeth?Να πω την αληθεια ψιλοαπογοητευτηκα μαλλον μενοντας κολλημενος στο γ@μ@τ() Cryptic Writings.Δεν μιλαμε για το Risk.Μαπε ολε.

συμφωνω με ellanor :smiley: εχει να κανει καθαρα με θεμα γουστου (πχ εμενα το majestic των rays μου αρεσε:-s )

αλλα βλεπω οτι αλλαξε ο τιτλος οποτε λεω το amolad - maiden κυριως, που δεν ηταν απο τα χειροτερα, αλλα απλα μια απογοητευση.

Μεγαλυτερη απογοητευση??

Χμμμ…Tokio hotel…

Ιced Earth-Horror show
Dream Theater-Octavarium
Megadeth-The world needs a hero
Pain of Salvation-Scarsick
Amorphis-Far from the sun
Blind Guardian-A night at the opera
Entombed-Same difference